חברות

איך להקל על החתולים שלנו ביום העצמאות

יום העצמאות הוא יום מלא בחגיגות והנאה עבורנו, אבל יש הרבה מאד חתולים שמפחדים מדי שנה מרעשי הזיקוקים.
אז הנה כל הדרכים לעזור לכם לשמור על החתול שלכם במהלך החג.

אהבתם? שתפו

יום העצמאות – איך להקל על החתולים שלנו

יום העצמאות הוא יום מלא חגיגות, משפחה, חברים, זיקוקים והנאה עבורנו, אבל מה עם החתול שלנו?
רב החתולים עוברים את היום הזה רגועים ונינוחים, כמו בכל יום רגיל ועבורם לא צריך להכין שום דבר מיוחד, למעט לאפשר להם להיות קרובים אליכם כמקור בטחון ורוגע.
יחד עם זאת, הטיפים שלי בכל זאת יעזרו להרבה חתולים אחרים, שפוחדים מאוד מדי שנה ביום העצמאות.
אז הנה כל הדרכים לעזור לכם לשמור על החתול שלכם במהלך החג.

תשמרו על החתולים שלכם בבית

חוש השמיעה של החתול הרבה יותר טוב משלנו, לכן הוא שומע הרבה יותר חזק את הרעשים הפתאומיים והעצומים של הזיקוקים, כך שגם אם החתול שלכם רגיל לצאת וליהנות בגינה, כדאי שיישאר בבית בערב הזה.

בנוסף, גם הנפצים לא מועילים לרוגע שלו. חתול או כלב שנזרק לידו נפץ כזה, יעשה הכל כדי לברוח מהסכנה ועלול לרוץ רחוק ככל האפשר, להיפצע או להיעלם. בכל שנה מחדש, אחרי יום העצמאות, הרשת מוצפת בהודעות בקשה לעזרה, למציאת כלבים וחתולים שנעלמו כשברחו מרעש הזיקוקים.

תפקחו עין

אם אתם מארחים אצלכם חברים ומשפחה לחגיגת העצמאות, שימו לב כשהדלת נפתחת בכל פעם, כדי שהחתול לא יברח בבהלה.

עדכנו את התגים שעל החתול

זו הזדמנות טובה לוודא שהפרטים על התג מעודכנים. אם החתול שלכם רגיל גם לצאת החוצה בדרך כלל, זה בסדר גמור, רק תבדקו שמספר הטלפון שמופיע על התג, הוא מספר הטלפון הנכון והמעודכן שלכם.

ארגנו חדר בטוח ורגוע

אם אתם מארחים אצלכם, ארגנו חדר בטוח בבית עבור החתול, כך שהוא יוכל לבחור להיכנס אליו אם ירצה. בחדר הזה, כדאי לארגן מקומות מסתור בטוחים וכל מה שהחתול צריך, כמו אוכל, מים וארגז צרכים.

כדאי להקפיד להכין חדר כזה, אם החתול שלכם ידוע כחתול שחושש מאנשים חדשים ואתם מארחים אצלכם לחג. רצוי מדי פעם כמובן שתיכנסו לחדר, כדי לבדוק מה שלומו ואיך הוא מסתדר.

אל תשאירו את החתול לבד בבית

אם אתם יודעים שהחתול שלכם מגיב בבהלה לרעש הזיקוקים, או שבבית יש גם כלב חרד מאוד מרעש הזיקוקים, אל תשאירו את החיות שלכם לבד בבית. תזמינו קט סיטר, או שפשוט תבקשו מאחד השכנים להיות איתם בזמן שאתם יוצאים החוצה לראות את הזיקוקים. אם תשאלו אותי אפשר לוותר על מפגן הזיקוקים המיותר ולהתרכז בכיף של היום המיוחד הזה.

הסיטו את תשומת הלב של החתול

אם אתם יודעים משנים קודמות, שהחתול שלכם מאוד נבהל מרעש הזיקוקים והחלטתם להישאר בבית, הסיטו את תשומת הלב שלו על ידי משחקים ותעסוקה מעניינת. תקפידו על שפת הגוף והטון שלכם, שיישאר מאוד טבעי ורגוע, כך תעבירו לחתול מסר שהכל בסדר גמור.

אפשרו מקומות מסתור

תשאירו כיסוי על המיטה שלכם, תביאו ארגז קרטון, כך הוא יוכל להסתתר בכל מיני מקומות אם ירגיש צורך בכך. אם אתם פשוט נשארים בבית לבד, סביר מאוד להניח שהחתול פשוט ירצה להיות לידכם, כי אתם גורמים לו להרגיש הכי בטוח ורגוע וזה טוב מאוד.

שימו לב לתזונה שלו בחג

אני מאוד בעד לתת לחתול מזון טרי בנוסף למזון היבש שהוא מקבל בתפריט היומי, יחד עם זאת, אפשר לגוון כמו בכל יום, גם ביום העצמאות, אבל אל תגזימו בכמויות. שמרו ופנקו אותו גם ביומיים הבאים.

בכל מקרה, הימנעו מלתת עצמות, שעלולות לסכן את החיים של החתול, להיתקע בין השיניים, בגרון או במערכת העיכול.

בלי צמידים זוהרים

אחד המוצרים הפופולאריים בחגיגות וביום העצמאות הם צמידים זוהרים שכאלה. בבקשה תרחיקו אותם מחתולים שאוהבים לכרסם גומיות וצמידים, זה יכול לסכן אותם.

אז לסיכום, היערכות מוקדמת וכמה כללי זהירות ישמרו על החתול שלכם בטוח ורגוע , ויאפשרו לכם יום עצמאות שמח יותר.

חג עצמאות שמח
אורלי זכאי | יועצת התנהגות חתולים