שינה וסביבה

מעבר דירה עם חתול

תכנון מוקדם לגביי מעבר הדירה שלכם, יחד עם החתול שלכם, יכול לעזור לו מאוד לחוות את המעבר בצורה פחות טראומטית. קראו עוד כאן.

אהבתם? שתפו

חתולים הם חיות של הרגלים, הם רגילים לסביבת המחייה שלהם, הם רגילים לשגרה שלהם, הם רגילים לאנשים שנמצאים בבית, לרעשים ולריחות הקבועים של הבית ולכן הם בדרך כלל חשים מתח רב כאשר הם נאלצים לעזוב את דירתם הישנה והאהובה ולהגיע לדירה חדשה ולא מוכרת. לכן, אין ספק שתכנון מוקדם לגביי מעבר הדירה של חתולכם יכול לעזור לו מאוד, לחוות את המעבר בצורה פחות טראומטית.

אז איך עוברים דירה עם חתול?
בזמן המעבר עצמו, כאשר יש המון בלגן ורעש, המובילים נכנסים ויוצאים ואתם עסוקים במתן הוראות והשגחה על פעולתם, ישנם סיכויים טובים לכך שהחתול ירצה לברוח מהבית, כדי למנוע זאת סגרו מבעוד מועד את החתול במנשא או בארגז הנסיעה שלו וחפשו עבורו את המקום הכי נוח ושקט, שם הוא לא יוטרד מהרעש והתנועה. אם מעבר הדירה לוקח זמן רב, עליכם למצוא חדר בתוך הבית הישן, לסגור בו את החתול וכמובן להשאיר לו קערת מים, מזון ואת ארגז הצרכים שלו.

כאשר אתם מגיעים לדירה החדשה ולאחר שהמובילים פרקו את הריהוט והבית מתחיל לקבל צורה פחות או יותר, שחררו את החתול שלכם, מתוך ארגז הנסיעה או מנשא החתולים, לתוך חדר קטן שקט וסגור שבו גם החלונות סגורים כדי למנוע את בריחתו. בתוך החדר הניחו כמובן את ארגז החול שלו, מים טריים ומזון. בהזדמנות הזאת אפשר לפנק את החתול במזון או חטיף שאהובים עליו במיוחד, אפשר גם להכניס עבורו משחקים לחדר.

חתול שמתגורר בבית ואינו יוצא החוצה אפשר לשחרר מהחדר הסגור לאחר זמן קצר מאוד וגם אז כדאי לדאוג שלא תהיה לו אפשרות לברוח מהבית. חתולים שרגילים לצאת החוצה, זקוקים לפעמים לשהייה של שבועיים בתוך הבית כדי להתרגל לסביבה החדשה, במקרה הזה חשוב לא רק להקפיד שהחתול לא יברח, אלא חשוב גם לשמור על סדר יום קבוע מאוד שיכניס את החתול לשגרה המוכרת לו.

אם הדירה הקודמת שלכם אינה רחוקה מהדירה החדשה, ישנם סיכויים טובים שהחתול שלכם ינסה ואפילו יצליח לחזור לדירה הקודמת, עדכנו את הדיירים החדשים בנוגע לכך שישנה אפשרות שהחתול שלכם יגיע לשם, כמובן שעליכם לשים אמצעי זיהוי על החתול כדי שאם חלילה הוא ילך לאיבוד, אנשים אחרים יוכלו להחזיר אותו אליכם.

אם אתם רואים שהחתול מנסה פעמים רבות לחזור לביתו הקודם, או לברוח מהבית, לא תהיה לכם ברירה, אלא שוב לסגור אותו בתוך הבית ולנסות להרגיל אותו לחיי השגרה בבית החדש,  לפעמים התהליך יכול לקחת מספר חודשים ואין לנושא הזה פתרונות קסם מלבד המון סבלנות, התמדה, תשומת לב ואהבה.