בריאות

עצות וטרינריות לכלבים לקראת החורף

מה עושים כשהכלב מפחד מרעמים? האם בחורף כלב צריך לאכול יותר? והאם גם הכלב שלנו זקוק לחימום? לפניכם צרור עצות שימושיות לכלבכם לחורף הקרוב:

אהבתם? שתפו

בחודש נובמבר החורף מתחיל והצרות הקיציות (הפרעושים והקרציות) יוצאות לפגרה.
במקומן מגיעות צרות חורפיות.
לפניכם צרור עצות שימושיות לכלבכם לחורף הקרוב:

קור :
גורים קטנים מתקשים לשמור על חום גופם, ולהם כדאי לדאוג לחימום. לעומתם, כלבים מסתדרים טוב מאוד בטמפרטורות נמוכות, בתנאי שנדאג להם לאלו:
• מקום מסתור מהגשם והרוח
מלונה מבודדת מהרצפה

ברקים ורעמים: 
ישנם כלבים הסובלים מתופעה המכונה "חרדת רעמים". בזמן סופות רעמים הם נכנסים להתקף חרדה, ולרוב מנסים להיכנס למיטה שלכם. אם כלבכם סובל התופעה זו, פנו לווטרינר לייעוץ.

תנורי חימום :
במהלך האבולוציה אבותיהם הפראיים של חיות המחמד שלנו לא נחשפו לקמין או רדיאטור, ולכן אין להם האינסטינקט הדרוש להיזהר מכוויות. שימו לב שהכלב אינו מתכרבל קרוב מדי לתנור. אם הוא נכווה, החישו אותו לרופא.

תזונה:
כדאי לדעת, שכלבים ששוהים בחוץ בחורף, משתמשים באנרגיה רבה על מנת לשמור על חום גופם. לכן הם צריכים לאכול יותר, ואפילו הרבה יותר.

מחלות חורף: 
כל החיידקים והנגיפים שפוגעים בדרכי הנשימה נפוצים יותר בחורף. בכלבים רואים יותר מקרים של שעלת מדבקת הנגרמת על ידי החיידק בורדטלה ברונכיספטיקום. קיימים חיסונים יעילים נגד מחלות אלה ועוד.

צער בעלי חיים:
כשבחוץ קר, גשום וחשוך ובתוך הבית נעים וחמים, זה הזמן לחשוב על מאות הכלבים הרטובים והעצובים, שכמעט שכחו מה זה חיבוק של ילד ויד מלטפת. רוצו לאמץ ידיד חדש. דאגו בעוד מועד לניתוח עיקור או סירוס לכלב שלכם, כי כל גור חדש שיולד יחרוץ את גורלו של גור אחר שמחפש בית.