תזונה

איך בוחרים מזון לכלבים? המלצות מזון לכלבים

אילו סוגי מזון ישנם לכלבים? וכיצד תדעו איך לבחור אוכל לכלב שלכם? קיראו על מזון לכלבים - המלצות וטיפים שימושיים לבעלי כלבים.

אהבתם? שתפו

ידוע לכולנו שהמזון שהכלב שלנו אוכל, משפיע במידה רבה מאוד על בריאותו. לכן, אם נמצא את סוג מזון הכלבים המתאים לו ביותר, נצליח לשמור על הבריאות שלו לאורך זמן וגם לחסוך הוצאות כספיות רבות על טיפולי שיניים וטיפולים וטרינריים. בנוסף לאלו, נוכל למנוע מהכלב שלנו סבל שעלול להיגרם מרגישות למרכיבים שונים במזון.
מזון לכלבים המלצות

 

איך בוחרים מזון לכלבים? המלצות מזון לכלבים

תעשיית המזון לכלבים התפתחה מאוד והיא מציעה מגוון של סוגי מזון לכלבים בהתאמה לצרכים הספציפיים שלהם, היום ניתן למצוא סוגים שונים של מזון לכלבים על פי הקטגוריות האלו:
• מזון לגורי כלבים בדרך כלל מתחת לגיל שנה.
• מזון לכלבים בוגרים
• מזון לכלבים זקנים בדרך, כלל לכלבים מעל גיל שבע.
• מזון מניעתי לכלבים כגון: מזון דיאטטי, מזון מיוחד לכלבים שסובלים מבעיות עיכול וכדומה.

יש אנשים שמעדיפים לתת לכלבים שלהם גם מזון רטוב בנוסף על מזון יבש לכלבים, אשר מגיע בדרך כלל בקופסת שימורים בטעמים שונים כגון: טונה, ברווז, כבד, הודו, כבש עוף וכדומה. גם במזון הרטוב בשימורים ישנה חלוקה בין כלבים בוגרים לגורים.

לקטגוריית המזון לכלבים אפשר להכניס גם חטיפים לכלבים ופינוקים כגון: ביסקוויטים לכלבים בטעמים שונים, עצם עם בשר או ללא בשר, חטיף לניקוי השיניים, מקלוני עוף, חטיפי בייקון וכדומה. החטיפים מצוינים גם כדי לאלף את הכלב, כלומר בכול פעם שהכלב מציית לפקודה שלנו, הוא מקבל חטיף מפנק וכך הוא לומד לקשר בין המעשה שהוא עשה לבין הגמול החיובי.

הבחירה בסוג המזון המתאים ביותר לכלב שלכם צריכה להיעשות בהתייעצות עם הווטרינר של הכלב, שמכיר אותו ואת הצרכים הבריאותיים שלו באופן הטוב ביותר. הבחירה בייצרן המזון צריכה להיעשות בעיקר על ידי בחירה ביצרן מוכר שהמותג שלו הוא בעל מוניטין חיובי ושיש אפשרות ליצור עמו או עם נציגים שלו קשר, כדי שתוכלו לשאול את היצרן שאלות על המזון הספציפי שאתם רוצים לקנות. הווטרינר שלכם יוכל כמובן גם לספק לכם המלצות מזון לכלבים שעדיף בעיניו מניסיונו.
כלבים תלויים בבעלים שלהם בכל מה שקשור לאספקת מזון ולכן חשוב לדאוג לתזונה מאוזנת עבורם. מזון לכלבים המלצות
אם אתם רוצים להחליף את סוג המזון שאתם נותנים לכלבכם בסוג מזון אחר, עשו זאת בצורה הדרגתית ולא בבת אחת, כדי לתת לכלב שלכם זמן להתרגל למזון החדש, גם את המעבר ההדרגתי בין סוגי המזון כדאי לעשות בהתייעצות עם הווטרינר של כלבכם, במיוחד אם הכלב סובל מבעיות בריאותיות.

השקעה במזון איכותי המתאים לצרכים של הכלב שלכם, אולי תראה לכם בתחילה כהשקעה יקרה מעט, אך אין לנו ספק שהיא תהפוך את הכלב שלכם לבריא ומאושר יותר וגם תחסוך מכם הוצאות ווטרינריות רבות בעתיד 🙂