חברות

10 טיפים להקל על החתולים שלנו ביום העצמאות

כשאנחנו חוגגים, שמחים ומתפעלים מזיקוקי דינור, החתולים שלנו דווקא פחות נהנים.
כך תרגיעו את הפחד הטבעי שלהם מהפיצוצים ומהרעש:

דגלים, זיקוקים, נפצים, קצף, צמידים זוהרים, חגיגות, ריקודים  ושמחה בקולי קולות. על זה אנחנו חושבים כשאנחנו מחכים ליום העצמאות. אבל לחתולים רבים, היום הזה הוא ממש לא חגיגה.

אמנם רוב החתולים די אדישים ליום הלאומי הגדול שלנו, כך שדי להבטיח להם את קרבתנו כמקור בטחון ורוגע, רק ליתר בטחון, אבל יש גם הרבה חתולים שפוחדים.

הנה 10 טיפים שיסייעו לכם לשמור על החתול קרוב ובטוח ולמנוע ממנו סבל ביום העצמאות:

  1. הכי טוב בבית

שמרו על החתול הרחק מהמולת הזיקוקים, הנפצים והמון האדם שבחוץ. שמיעתם של חתולים טובה בהרבה משלנו, ולכן רעש הזיקוקים הפתאומי והחזק, נשמע להם מבהיל ומאיים מאוד. גם אם החתול שלכם נהנה לבלות בגינה, הערב – זה הזמן להישאר בבית.

גם הנפצים לא מוסיפים לשלוות החתולים. האינסטינקט של חתול או כלב שנבהל מזיקוקים או שנזרק לידו נפץ, יגרום לו לברוח בבהלה ולהתרחק ככל יכולתו מ"הסכנה". מידי שנה מחדש, אחרי יום העצמאות, הרשת מוצפת בבקשות לעזרה ובניסיונות לאתר כלבים וחתולים שנעלמו כשברחו מרעש הפיצוצים.

  1. שימו עין

אם אתם חוגגים בבית, עם חברים או עם משפחה, אל תשכחו לשים עין על הדלת, כשאנשים נכנסים ויוצאים, כדי למנוע מהחתול לברוח החוצה בבהלה.

  1. ודאו שהתג שלו מעודכן

לקראת יום העצמאות, ולנוכח ריבוי החתולים הבורחים והנעלמים ביום זה, דאגו לעדכן את תג הזיהוי של החתול, כדי שאם ירחיק מהבית, יוכלו להחזירו אליכם. ודאו שהפרטים על התג, כולל מספר הטלפון שלכם, נכונים ומעודכנים.

  1. ארגנו לו חדר "מקלט"

בנוסף לרעש הזיקוקים והנפצים, חתולים רבים חוששים מאנשים חדשים. אם אתם עורכים בבית מסיבה, מנגל או סתם כינוס חברים או משפחה, ארגנו עבור החתול חדר בטוח בו יוכל להסתתר מפני כל האיומים הללו, אם ירצה.
הכינו עבורו בחדר מים, אוכל, ארגז צרכים ואפילו צעצוע, ומומלץ גם להיכנס מידי פעם לבדוק מה שלומו.

dogform
  1. דאגו לו לחברה

אם אתם יוצאים החוצה או לוקחים את הילדים לצפות בזיקוקים או בבמות, השאירו את החתול בבית, אבל רצוי לא לבדו. אם אתם כבר יודעים שהוא (או הכלב) מועדים להיבהל מרעשי הזיקוקים, הזמינו קט-סיטר או בקשו מאחד השכנים לארח לו לחברה עד שתחזרו.

  1. הרגיעו והסיחו את תשומת ליבו

אם אתם כבר יודעים שהחתול שלכם רגיש לרעש הזיקוקים ואתם נשארים איתו בבית, השתדלו להשרות עליו רוגע ושלווה. שפת גוף וטון דיבור נינוחים ישדרו שהכול בסדר. תוכלו אף להסיט את תשומת ליבו מרעש הזיקוקים על ידי משחק או תעסוקה מעניינת.

  1. עזרו לו להסתתר

חתולים נוהגים להסתתר כשהם מפוחדים. הקלו על החתול שלכם במציאת מקומות מסתור: השאירו כיסוי על המיטה שלכם ואפילו הכניסו הביתה ארגז קרטון, כדי שיוכל להסתתר בכל מיני מקומות אם ייבהל. אם תישארו איתו בבית, ללא אורחים, רוב הסיכויים שיתנחם בקרבתכם ואפילו לא יזדקק למקומות המסתור שהכנתם.

  1. פרגנו לו בתפריט מפנק לחג

מומלץ לגוון במזון טרי את המזון היבש שהחתול מקבל בתפריט היומי, ובתנאי שלא מגזימים בכמויות (ומקפידים, כמובן, שאין באוכל עצמות שעלולות לסכן את חייו). שתפו את החתול שלכם בשמחת חג העצמאות ופנקו אותו במיוחד בתוספת של מזון טרי, כדי שירגיש אהוב ויקבל פיצוי ונחמה על רגעי החרדה שעוברים עליו.

  1. הרחיקו ממנו צמידים זוהרים

חתולים רבים אוהבים לכרסם גומיות וצמידים. הרחיקו מהחתול צמידים זוהרים של יום העצמאות, כיוון שהם מכילים חומרים שעשויים לסכן את בריאותו ואפילו את חייו.

  1. תנו לו ים של אהבה!

כמה הכנות קטנות, טיפה יותר תשומת לב, קצת פינוק והמון אהבה יעשו גם לחתולים שלכם חג עצמאות קצת יותר רגוע, ולכם יום עצמאות שמח.

חג עצמאות שמח
אורלי זכאי | יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה