חברות

איך לעזור לכלב מבוגר

אהבתם? שתפו

הכבד הוא אחד האיברים שעובדים הכי קשה בגוף, לכן זה לא מפתיע בכלל שלפעמים צריך לעזור לו לעשות את העבודה בצורה טובה יותר כדי שהכלב יהיה בריא.

הנה שתי דרכים לעזור לכלב שלכם על ידי חיזוק הכבד שלו בשיטות טבעיות:

1. שמירה על הכבד – כדי למנוע ולצמצם פגיעה ומחלות
– כורכומין הוא אנטיאוקסידנט חזק מאוד, הוא נוגד דלקת ויכול להגן ולשמור על בריאות הכבד
– גדילן מצוי נחשב הצמח מספר אחת מבחינת שמירה על הכבד וכן סיוע בהחלמה במקרים של פגיעה בכבד.

מינונים צריך להתאים לכל כלב לפי מצבו הבריאותי

2. דיטוקס – כדי לנקות עודף רעילות שהצטברה בגוף
אם הכלב או החתול שלכם מבוגר, סביר להניח שהוא נחשף לכל מיני חומרים לא בריאים במהלך החיים כמו למשל חומרי ניקוי, חומרים כביסה, עשן מכוניות, זיהום אויר ועוד. לכן חשוב לעשות תהליך של ניקוי הגוף בעדינות כדי לעזור לכבד ולשמור על הבריאות של הכלב או החתול.
אחרת, הכבד יעבוד קשה מדי ואנחנו מסתכנים בפגיעה בכבד. מכיוון שכחלק מתהליך הדיטוקס הגוף יוציא החוצה רעלים וחומרים מיותרים שחלקם יעברו למחזור הדם, חשוב מאוד לעשות ניקוי בצורה הדרגתית ואטית כדי שהכבד ידע להתמודד עם השינוי, במיוחד כשאנחנו מדברים על כלבים מבוגרים.
כדי לנקות את הכבד אנחנו משתמשים בצמחים שציינתי קודם. בנוסף חומר שנקרא סולפוראפן, הוא כמיקל חשוב מאוד שנמצא בברוקולי, כרוב וקייל למשל, אז כדאי להתחיל להוסיף לתפריט של הכלב שלכם באופן קבוע, בין אם טרי, או מבושל, העיקר שתוסיפו בריא לתפריט שלו.

חשוב לשמור על תפריט מלא ומאוזן כדי לספק את כל הויטמינים והמינרלים שהכלב זקוק להם לחיים בריאים וטובים

אם הכלב שלכם סובל ממחלה או בעיה בריאותית, התייעצו גם עם מטפל ברפואה משלימה כדי להשלים את הטיפול ולשמור על הכלב שלכם בריא ושמח

לבריאות של הכלב והחתול שלכם

אורלי זכאי

רפואה סינית לבעלי חיים