טיפוח

איך לעשות דיטוקס (נקוי רעלים) לכלב שלכם?

אהבתם? שתפו

אתם בטח שואלים את עצמכם למה לעשות בכלל דיטוקס לכלב ומה זה אומר. התשובה היא לעשות! זה סופר חשוב.
בטח שמתם לב שהיום יותר ויותר כלבים סובלים ממחלות שונות ובעיות כרוניות, החל מבעיות כמו ריח רע מהגוף, ריח רע מהפה, פרווה שומנית ועד מצבים מסובכים ומרוכבים יותר כמו למשל אלרגיות חמורות, מחלות מעיים וקיבה, דלקות אוזניים חוזרות וגידולים סרטניים.
המחלות האלה הם תוצאה של עבודה קשה של הגוף של הכלב כדי לסנן את כל הרעלים שמוצאים את דרכים אליו ותכף נרחיב.
אחת הסיבות לכך שיותר ויותר כלבים מראים סימנים של מחלות ובעיות היא פשוט כי יש הרבה יותר חומרים רעילים בסביבה ובתזונה שלנו ושל הכלבים שלנו.

איפה הרעלים האלה נמצאים?

אם תסתכלו רגע על הסביבה שלכם, לא יהיה לכם קשה לזהות כמה רעלים מסביב, לדוגמה:
– חומרי ניקוי
– חומרים נגד פרעושים
– סיגריות
– טחב
– זיהום אויר
הרשימה ארוכה מאוד והרעלים האלה נכנסים לגוף של הכלב בכל מיני דרכים, בין אם דרך הנשימה, בין אם נספגים דרך העור. הרבה פעמים בלי לדעת, אנחנו מאכילים את הכלב שלנו במזון שמכיל רעלים מסוימים כמו: צבעי טעם וריח שנמצאים בהמון סוגי מזון, תרופות וחיסונים.

השפעות הרעלים על הכלב

הגוף של כלבים צעירים ובריאים יכול לסנן לרוב את הרעלים האלה בצורה יחסית טובה דרך האיברים שאחראים על סינון הרעלים בגוף – כבד, כליות, עור.
אבל אם מדובר בכלב מבוגר יותר, או כלב שסובל מפציעה, חולשה, מחלות רקע או אם יש פשוט יותר מדי רעלים לסנן, הגוף יצטרך להשתמש בדרכים נוספות כדי להוציא את הרעלים החוצה.
לדוגמה, אם הגוף נעזר גם בעור כדי להוציא החוצה רעלים, אנחנו נראה בעיות עור שונות כמו עור יבש, עור שומני, פצעים, אדמומיות וגרד.
אם הגוף ייעזר בריריות כדי להוציא רעלים, אנחנו יכולים לראות אף נוזל באופן קבוע, עיניים דומעות, דלקות אוזניים ועוד.
לפעמים, כשיש יותר מדי רעלים להוציא הם יצטברו בתוך הגוף ויצרו בעיות מורכבות יותר, כמו גידולים.

נשמע מפחיד? הבשורה הטובה היא שיש לנו מה לעשות כדי לעזור לכלב.

צמחים לניקוי הגוף של הכלב

יש צמחים די טובים שאפשר להשתמש בהם כדי לעזור לכלב לנקות את הגוף מעודף רעלים. בעקרון אנחנו רוצים להשתמש בצמחים שעוזרים לאיברים שאחראים על סינון וניקוי הגוף, כמו למשל הכבד והכליות.
צמחים כמו גדילן, כורכום, ליקוריץ וחומעה. הצמחים האלה ועוד רבים אחרים גם מחזקים את הכבד והכליות, גם מסייעים לעיכול טוב יותר וגם משפרים את היכולת של הגוף להוציא רעלים מהדם.
צמחים שמשפרים את הפעילות של הכליות כוללים למשל את צמח המרשמלו, זקן התירס וחמוציות, היכולת האנטי בקטריאלית של הצמחים הללו, מסייעים מאוד לכליות להוציא רעלים מהגוף.
צמחים כמו אכיניצאה ואסטרגלוס מסייעים למערכת החיסון.

כלורופיל שהוא החומר שהופך את הצמחים לירוקים, מצוין וחשוב לנו ולכלבים. אם אתם מאכילים את הכלב במזון תעשייתי, סביר להניח שאין בו מספיק ירוקים כמו ספירולינה, תרד, קייל ולכן כדאי להוסיף לתפריט באופן קבוע כיוון שהוא סוג של מנקה טבעי של הגוף.

עוד דרכים לנקות את הגוף של הכלב
בנוסף לכל מה שהזכרתי עד כאן, אנחנו כמובן צריכים לספק לכלב מזון איכותי, מים נקיים וטריים, אויר צח וטיולים יום יומיים בהתאם לצורך שלו.
חלק מהכלבים לא שותים מספיק מים ולכן כדאי לעודד אותם לשתות גם אם זה אומר להחליף לכלי אחר, להוסיף קצת רוטב שימורים לכלי מים ועוד טריקים כדי שהכלב ישתה יותר.

אל תשכחו לצמצם את החשיפה לרעלים בסביבה כולל בתוך הבית, עד כמה שניתן. אפשר להחליף את חומרי הניקיון הכימיים בחומרים טבעיים. ניקח לדוגמא חומר ניקוי לרצפה, אבקות כביסה, סיגריות וכדומה. חשוב שתצמצמו את המזהמים האלה ותחליפו בדברים טבעיים עד כמה שאפשר.

לבריאות של הכלב והחתול שלכם
אורלי זכאי
רפואה סינית לבעלי חיים