בריאות

איך לאלף ארנב להפסיק ללעוס מחוץ לכלוב

אפשר לאלף ארנבים לא ללעוס חפצים שפזורים בבית, והדרך קלה מכפי שאתם חושבים, אם כי תצטרכו להתאזר בסבלנות ולשמור על עקביות.

בעלי ארנבים רבים, מאוד רוצים לשחרר את הארנב שלהם מהכלוב ולתת לו להתרוצץ חופשי מדאגות בתוך הבית. לצערכם, הנטייה של ארנבים ובמיוחד של ארנבונים צעירים ללעוס כל דבר שהם רואים, יכולה בהחלט להרוס את ההנאה שלכם מכך שמכרסם המחמד שלכם מטייל קצת מחוץ לכלוב. אז, איך לאלף ארנב ולמנוע ממנוע ללעוס מחוץ לכלוב?

ראשית כל, כרסום ולעיסת דברים בתוך הבית יכולים להיות מאוד מסוכנים לארנב, לכן עליכם לדאוג שהמקום שבו אתם משחררים את הארנב הוא מקום בטוח בעבורו, כלומר מקום שאין בו חוטי חשמל, חומרי רעילים וכדומה שיכולים לפגוע בבריאות הארנב. טרם השחרור מהכלוב, עליכם למצוא חדר בבית שהוא בטוח יותר לארנב ולא לתת לו להתרוצץ חופשי בכל הבית, לפחות כל עוד הוא אינו מודע לכך שאסור לו ללעוס חפצים מסוימים.
איך לאלף ארנב
לפניי שאתם מתחילים בתהליך האילוף של הארנב, דעו שאפשר לאלף ארנבים לא ללעוס חפצים שפזורים בבית.
עליכם להציע לארנב שלכם מגוון רחב מאוד של צעצועי לעיסה, אתם יכולים להציע לו ענפים של עץ תפוח או ערבה, אתם יכולים לתת לו קרטונים בגדלים שונים (כל עוד אין עליהם דיו), אתם יכולים לתת לו סלים מקש, צעצועים טבעיים מעץ, או מרבדי דשא, כל עוד הם אינם מרוססים בחומרים כימיקלים. המגוון של צעצועי הלעיסה בצורות ובגדלים שונים הפזורים בתוך החדר שבו הארנב משוחרר, יסיח את הארנבונים מהצורך שלהם ללעוס דברים אחרים.

איך מאלפים ארנב כאשר הוא מגיע למשהו אסור וכמובן מנסה ללעוס אותו?
במקרה כזה, עליכם להגיד מיד "לא" בקול תקיף ולמחוא כף בקול חזק פעם אחת. אל תצעקו על הארנב ואל תכו אותו, אמירת "לא" בצורה תקיפה ומחיאת כף עוזרת ומספיקה בהחלט. כדאי להתחיל באילוף הזה, מיד כאשר הארנב מגיע הביתה וכבר בפעם הראשונה שאתם מחליטים לשחרר אותו מהכלוב. כמובן שעל התהליך הזה תצטרכו לחזור מספר רב של פעמים עד שהארנב שלכם יבין את המסר. אל תשכחו! אל תכו את הארנב שלכם גם אם הוא לעס ברגע זה משהו שאתם ממש אוהבים, לפעמים אפשר לתת לארנב "פסק זמן" ולהכניס אותו חזרה לכלוב מיד לאחר שהוא לעס משהו אסור.

dogform

אם ההשגחה האינטנסיבית על הארנב קשה לכם ואתם חייבים לעשות דברים אחרים, אתם יכולים להכניס אותו לארגז גדול כדי שהוא יכול לשחק שם ללא השגחה.

ארנבונים צעירים נוטים ללעוס הכל ויותר קשה לאלף אותם, אבל ככל שהארנב שלכם יגדל הוא יהיה רגוע יותר וההתמדה והסבלנות שלכם יתגלו כמשתלמים. תחשבו על זה, אם תצליחו לאלף את הארנב שלכם להימנע מללעוס דברים אסורים, תוכלו לספר לכולם איזה מאלפי ארנבים מוכשרים אתם.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה