בריאות

איך קונים דג בריא

הבעיה העיקרית בנוגע לבחירת דג בריא היא שקשה מאוד להבדיל בין דג חולה לדג בריא, דגי נוי יכולים להיראות בריאים לחלוטין, אבל עדיין לסבול ממחלה כלשהי.
אז מה בכל זאת ניתן לעשות?

החשיבות של קניית דג בריא היא גדולה מאוד, מכיוון שהכנסת דג חולה לאקווריום שבו חיים דגים בריאים, יכולה לגרום להדבקת שאר הדגים באקווריום במהירות ולהוביל למותם.
הבעיה העיקרית בנוגע לבחירת דג בריא היא שקשה מאוד להבדיל בין דג חולה לדג בריא, דגי נוי יכולים להיראות בריאים לחלוטין, אבל עדיין לסבול ממחלה כלשהי.

אז מה בכל זאת ניתן לעשות?

dogform
 1. הדבר הראשון שיש לעשות הוא לקנות את הדג בחנות אמינה ומקצועית שמוכרת דגי נוי כבר מספר שנים, חנות שאתם יודעים מההמלצות ששמעתם שהיא מתייחסת בצורה המקצועית ביותר לדגי הנוי שהיא מחזיקה באקווריומים. הדבר הכי חשוב בנוגע למדיניות של החנות הוא להרחיק, במהירות האפשרית, דג חולה מהאקווריום. בדרך כלל, חנויות שמוכרות רק דגי נוי ולא חיות מחמד אחרות נחשבות למקצועיות יותר, מכיוון שהטיפול בדגי הנוי דורש זמן רב והשגחה אינטנסיבית.
 2. התבוננו היטב בדג שאתם מעוניינים לקנות וחפשו אחר סימנים לבריאות טובה:
  לדג בריא יש צבעי גוף מבריקים ולא חיוורים או עמומים, לפעמים צבעי הדג מתכהים, או שהם מעט שונים בגלל שהדג נמצא במתח, לכן חשוב מאוד שתדעו בדיוק איך הדג צריך להיראות כשהוא במצב נורמלי, כדי שיהיה לכם בסיס מוצק להשוואה.
  למרות גודלו הזעיר בדרך כלל של הדג, עליכם להתבונן בו היטב ולראות שאין על עורו כיבים, פצעים פתוחים, טפילים שנראים לעין, נשירה של קשקשים קטנים שנראים כמו גרגירי מלח קטנים, או נקודות שחורות זהירות.
  שימו לב שהאקווריומים שבתוכם נמצאים הדגים, הם אקווריומים נקיים וששאר הדגים שבתוכם נראים בריאים.
  העיניים של הדג צריכות להיות בהירות ולא מזוגגות או בולטות מידי, הסנפירים של הדג צריכים להיות זקופים, במיוחד הסנפיר העליון. כל הסנפירים של הדג צריכים להיות שלמים. הקיבה של הדג צריכה להיות מעוגלת ולהתאים באופן פרופורציונאלי לשאר איברי הדג והפסולת של הדגים צריכה להיות כהה ולא חיוורת.
 3. מדד נוסף שיעזור לכם לקבל החלטה בנוגע לבריאות הדג הוא ההתנהגות שלו:
  דג בריא נושם בצורה נורמלית ולא מחפש אחר אויר, או נשאר קרוב לקצה העליון של האקווריום כאשר פיו מנשק את הקצה העליון של המים. השוו את התנועה של הדג שאותו אתם רוצים לקנות עם תנועת דגים אחרים, תזוזה מוגברת של הדג יכולה להצביע על מתח. דגים בריאים הם דגים שמתקשרים עם דגים שעוברים לידם, השחייה שלהם היא מאוזנת והם חוצים את האקווריום מצד לצד ולא רק נמצאים בפינה או מתחבאים. דג בריא הוא דג שאוכל טוב, לכן כדאי לנסות להתבונן בדגים בזמן האכלתם.
 4. שימו לב, דגי נוי במחיר מוזל או במבצע יכולים לעורר חשד לגביי בריאותם, או לגביי הדרך שבה הם הגיעו לחנות דגי הנוי.

התבוננות בדגי הנוי לפניי קנייתם, דורשת זמן וסבלנות ולפעמים תצטרכו להגיע מספר פעמים לחנות דגי הנוי כדי לוודא שהדג שאותו אתם מעוניינים לקנות הוא בריא מעל לכל ספק, אבל במקרה הזה הסבלנות וההתמדה משתלמים, מכיוון שאין דבר חשוב יותר לבריאות האקווריום מאשר הדאגה שכל הדגים שיכנסו לתוכו יהיו בריאים.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה