חברות

חתולים רבים או חתולים משחקים? איך תדעו אם זה משחק או מריבה

כאשר חתולים משחקים ביניהם, אפשר לפעמים להתבלבל ולחשוב שמדובר במריבה עם כל הקפיצות, הכדרורים והנהמות. יכול להיות קצת קשה לשים לב להבדלים לפעמים בין משחקי ציד בין חתולים או מריבה ממש, במיוחד זה מסובך אם מתפתחת מריבה תוך כדי משחק. לרגע מדובר במשחק ציד קשוח אבל נחמד לשניהם, ורגע אחר כך החתולים רבים באמת.

איך תוכלו, כהורים שלהם, לשים לב להבדלים בין חתולים רבים לחתולים משחקים?

לפני הכל חשוב לדעת שמשחקי ציד כאלה בין חתולים הם חלק מתקשורת בריאה וחשובה. גורים מתחילים לשחק משחקי ציד כאלה אחד עם השני כבר עם האחים בשגר, בשלב מאוד מוקדם. הם מתפתחים מאינטראקציה שיש להם עם האחים שלהם ולומדים את הסימנים החשובים בשפת הגוף. הם לומדים איך לתקשר אחד עם השני, איך להשתמש בציפורניים ובשיניים ולא פחות חשוב, הם לומדים שציפורניים ושיניים יכולים להכאיב.

כשגור מתבגר, משחקי ציד אחד עם השני ממשיכים להיות חלק בלתי נפרד מהיום יום בחייו, בשל צורך בפריקת אנרגיה וסוציאליזציה.

איך תדעו כשמשחק בין חתולים הופך למריבה אמיתית?

תנוחת הגוף

כאשר חתולים משחקים, הגוף שלהם לרוב מוטה קדימה אחד אל השני, כדי להצליח בצורה טובה יותר להשתמש בכפות ידיים. אבל, אם אתם רואים את החתול שלכם מקמר את הגב, הפרווה שלו סומרת והגוף נוטה אחורה או הצידה, סיכוי טוב שהוא מתכונן למריבה. חשוב להסתכל גם על האוזניים – אם תראו את האוזניים של החתול מוטות לאחור ולפעמיים ממש מוצמדות לראש, תדעו שהוא מוכן לתקיפה. לעומת זאת, אוזניו של חתול שרוצה לשחק, גם אם משחק קצת קשוח יותר, יהיו קצת יותר נינוחות.

יש לי הרצאה שלמה על התנהגות חתולים, שבה אני מדברת בהרחבה עם סימנים בשפת הגוף של החתול, איך תזהו סימנים מקדימים ומה אתם צריכים לעשות אם בכלל. אבל כאן אני סורקת חלק מהסימנים שיש סיכוי טוב שנתקלתם בהם אצלכם בבית. המבט הוא עוד דרך עבורכם לזהות אם חתולים רבים באמת או שהם משחקים אחד עם השני. אז כשחתולים כועסים או פוחדים זה מזה, סיכוי טוב שתראו שהם מסתכלים אחד לשני בעיניים במבט חודר, בלי למצמץ, וזה יכול להיות סימן עבורנו.

dogform

תקיפה

כשחתולים משחקים, הם יחליפו ביניהם תפקידים מדי פעם. כלומר, פעם זה יהיה החזק והתוקף ופעם החתול השני. כאשר חתולים רבים באמת, לא תהיה החלפת תפקידים. יהיה ברור מאוד מי החזק והתוקף.

קולות

כאשר חתולים משחקים ביניהם, לרוב הם לא ישמיעו קולות. אולי פה ושם, מידי פעם, אם במקרה הכאיבו אחד לשני. אבל, כשמדובר במריבה אמתית, יהיו קולות כמו נהמות, יללות ונשיפות.

מה צריך לעשות כאשר חתולים רבים?

אם אתם מזהים שהחתולים שלכם רבים באמת, נסו להפריד עם מחיאת כף או צליל אחר שימשוך את תשומת הלב שלהם. אף פעם אל תנסו להכניס את היד שלכם לתוך המריבה, כי אתם עלולים לחטוף נשיכה רצינית.
אל תצעקו או תענישו את החתולים כי הם רבו, עונש יכול להעלות את רמת הסטרס שלהם ולהגביר את החשש או הכעס אחד כלפי השני. אם אתם לא מצליחים להפסיק מריבה בין החתולים בדרך שכתבתי כאן, אתם ללא ספק צריכים עזרה של יועצת התנהגות חתולים. יועצת תלמד אתכם על בנית מערכת יחסים טובה בין החתולים.
אם זיהיתם משחק בין החתולים, גם אם קצת יותר קשוח, אפשרו להם להמשיך. זה זמן איכות בשבילם, אז אל תפריעו להם להיות חתולים.

אורלי זכאי
יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה