חברות

איך מאלפים תוכי? אילוף בסיסי לתוכים

כולנו רוצים שהתוכי שלנו יאמר מספר מילים או ייבצע מספר תרגילים פשוטים. אין ספק שהתוכי שלנו ישמח לעשות זאת, בתנאי שנדע כיצד לגרום לו לא רק להבין מה אנחנו מבקשים ממנו לבצע, אלא גם ליהנות מתהליך האילוף.

תוכים זקוקים לתשומת הלב שלנו והם ישמחו מאוד לקבל אותה מאתנו, במיוחד אם הם יתוגמלו בפרסים שאהובים עליהם, כאשר הם יצליחו לבצע את הבקשה שלנו.
זכרו – המפתח להצלחת אימון התוכי, כמו כל דבר אחר בחיים, הוא לשמור על גישה חיובית והמון סבלנות.

לאילוף תוכים שלושה כללים:

1. הכלל הראשון של גישה זו אומר שאף פעם אסור לנו להעניש את התוכי שלנו, גם אם הוא כרגע עשה משהו שממש, אבל ממש מרגיז אותנו.
2. כאשר התוכי שלנו עושה מעשה לא רצוי עלינו להתעלם ממנו.
3. כאשר התוכי שלנו הוא עושה משהו שאנחנו מעוניינים בו, אנחנו ניתן לו פרס.

זה אולי נשמע מאוד פשוט, אבל בעזרת עקביות, סבלנות והתמדה הכללים האלו יעבדו מכיוון שהתוכים הם ציפורים מאוד אינטליגנטיות, והם מעוניינים ורוצים לזכות בחיבה, תשומת לב וכמובן בפרסים מאתנו, הבעלים שלהם. התעלמות מהתוכי כאשר הוא עושה מעשה שלילי היא עונש מספיק גדול לתוכי שזקוק מאוד לחברתנו וחיבתנו.
למדו איך לאלף תוכי קוקטייל באתר ביופט

 

איך מתחילים?

1. כדאי להתחיל את אימון התוכים בגיל צעיר ככל האפשר, תוכים צעירים נוטים יותר להיקשר לבעלים שלהם וכתוצאה מכך הם גם יותר נוחים לאימון.
2. כאשר אנחנו מתחילים באימון עלינו לשים לב שהתוכי שלנו ערני ורגוע וגם שהוא אינו רעב, דבר שעלול להסיח את תשומת לבו.
3. גם אנחנו צריכים להיות רגועים מאוד ולזכור תמיד שהאימון דורש המון זמן וסבלנות.
4. זמן האימון צריך להיות קצר מאוד וכדאי לחזור על האימון מספר פעמים ביום.
5. רצוי לסיים את האימון בצורה חיובית, כלומר אם התוכי עשה משהו חיובי שביקשנו ממנו, ניתן לו פרס באמצעות מאכל אהוב ומיד מסיימים את האימון.

dogform

תרגיל בסיסי ראשון שאפשר להתחיל איתו

התרגיל הראשון והפשוט ביותר שניתן לאמן בו את התוכי הוא: לצעוד קדימה אל האצבע המושטת שלכם.
מדובר בתרגיל מאוד פשוט בעבור התוכי והוא אמור ללמוד אותו בקלות. התרגיל חשוב מאוד גם לכם מכיוון שבאמצעות פקודה זו תוכלו להוציא את התוכי שלכם מהכלוב בקלות וגם לקחת אותו ממקומות בבית שאסור לו להימצא בהם.

כדי לגרום לתוכי שלך להבין את הפקודה, עליך להשתמש במילה קצרה מאוד כמו: "בוא" "לכאן" "למעלה" וכדומה. שים את האצבע שלך לפני התוכי ואמור לו את המילה.
על האצבע שלך להיות קרובה מספיק לתוכי כדי שבצעד אחד הוא יוכל להגיע אליה. עכשיו אמור את הפקודה, אם התוכי שלך מצליח לבצע אותה תן לו את הפרס שלו, אל תשכח לסיים את האימון בצורה חיובית, גם אם הדברים לא מסתדרים.

זכרו, האימון יכול לקחת הרבה זמן והתוכי שלכם בדרך כלל לא יעשה את מה שתבקשו ממנו מיד בהתחלה, בעיקר כאשר מדובר בפקודות מסובכות יותר, אבל הגישה החיובית שלכם תעזור לכם ולו בסופו של דבר להצליח, אל תתייאשו!

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה