שינה וסביבה

איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ

אימצתם גור? נפלא! כדי להרגיל אותו לעשיית צרכים מחוץ לבית כדאי להקפיד על מספר כללים. אל דאגה, עם סבלנות ועקביות גם הגור שלכם ידע לעשות את צרכיו בחוץ במהרה.

אנשים רבים נרתעים מאימוץ גורי כלבים מכיוון שהם יודעים שהם יצטרכו לאמן את הגור שלהם לעשות את צרכיו בחוץ. הדבר מרתיע ומפחיד אותם שמא הם ייכשלו בתהליך זה, או שתהליך האילוף יימשך זמן רב מידי. אל חשש, לא מדובר במשימה בלתי אפשרית. במאמר זה נפרט מידע וטיפים שימושיים שיסייעו לענות על השאלה איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ.

לשמור על גישה חיובית

חשוב לנו להסביר שאילוף גורים לעשיית צרכים בחוץ בפרט, ואילוף בכלל הוא אילוף מתוך גישה חיובית, כלומר המטרה שלנו היא לשבח את גור הכלבים בכל פעם שהוא מצליח לעשות את צרכיו מחוץ לבית ולגעור בגור (לא להרביץ או להעניש) בכל פעם שהוא מפספס. עלינו לגעור בכלב רק כאשר אנחנו תופסים אותו "על חם" ברגע שהוא עושה את צרכיו. זאת, מכיוון שכלבים אינם יכולים לקשר תגובות עם פעולות, חיוביות או שליליות, אלא רק אם הן נעשו מיד לאחר הפעולה. ישנם מומחים הטוענים שאסור לנזוף בגור בכלל, גם כאשר הגור נתפס על חם, מכיוון שהגור עלול לחשוב שעשיית צרכים היא דבר שלילי ולפתח בעיות בנוגע לכך.
איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ
מתי מתחילים?

אילוף גורים לעשיית צרכים מחוץ לבית יכול להתחיל רק מגיל שלושה חודשים, לפניי כן הגור בדרך כלל אינו מחוסן ולכן הוא עלול להידבק במחלות מחוץ לבית. הגור גם אינו יכול להבין לפניי גיל שלושה חודשים מה אנחנו דורשים ממנו. יש גורים שאפשר לאמן אותם קודם כל לעשיית הצרכים שלהם בתוך הבית על עיתון ולאחר מכן להרגיל אותם לעשות את הצרכים מחוץ לבית, זאת במידה ואינכם פנויים להוציא את הגור פעמים רבות לטיול מחוץ לבית.

סדר יום קבוע

שיטת האילוף של הגור בנויה על הרגלים, גור הכלבים צריך להתרגל לאכול בשעות מוגדות ומיד אחר כך לצאת לעשיית הצרכים בחוץ. חשוב לזכור שגורי כלבים אינם יכולים להתאפק יותר משעתיים לפחות בתחילת תהליך האילוף ולכן כדאי לנסות להוציא את הגור החוצה בכל שעתיים. כדאי להתאים את תקופת האילוף לזמן שבו אתם יותר זמינים כגון סופשבוע ארוך, או אחד החגים שיש בו חופש ארוך.
איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ

איך לגרום לגור לעשות צרכים בחוץ בפועל?

לאחר שהגור סיים לאכול בזמן שנקבע לו, עליכם לחכות כעשר דקות ומיד אחר כך להוציא את הגור החוצה. אם הגור מצליח לעשות את צרכיו בחוץ עליכם לשבח אותו, בדברי השבח טון הדיבור השמח חשוב יותר מהמילים עצמן. אמרו לגור "כל הכבוד" "איזה יופי" וכו'. אפשר גם לתת לגור חטיף או ממתק שלקחתם עמכם מבעוד מועד.

dogform

כדאי גם לקשור בין מילה מסוימת לבין עשיית הצרכים של הגור, גורי כלבים רבים מתרגלים לעשות צרכים כאשר הם מזהים את המילה, אם בכל פעם שהגור מתחיל לעשות את צרכיו אתם תשתמשו במילה שבחרתם, הגור יקשר בעתיד בין המילה לבין עשיית הצרכים, כדאי כמובן לבחור במילה מיוחדת וקליטה שאינכם משתמשים בה במהלך היום יום. למשל: "צרכים".

ככל שהגור יגדל, הוא ילמד להתאפק לתקופות זמן ארוכות יותר וכבר לא יהיו לו פספוסים. בעזרת חינוך נכון ובעיקר בעזרת התמדה וסבלנות, תשכחו מהר מאוד שהגור שלכם עשה אי פעם את הצרכים שלו בתוך הבית.

 

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה