חברות

אימצת חתול? 5 דברים שהחתול החדש שלכם רוצה שתדעו

אימצת חתול חדש? ברכות! איזה כיף. עשית את אחת ההחלטות הכי טובות השנה.

עכשיו, אחרי שרכשת את כל מה שהחתול צריך, השלב השני והכי חשוב הוא להכיר חתולים ולהבין איך הם מדברים, כך ששניכם תבינו אחד את השני.

רכזתי כאן 5 דברים חשובים שהחתול כנראה היה אומר לכם מיד כשהכרתם, אם רק היה מדבר עברית:

dogform
 1. תקשורת טובה – הוא לא מדבר עברית והוא מנסה בכל דרך שהוא מכיר, להגיד לכם מה הוא צריך. המינימום שצריך לעשות זה ללמוד את השפה שלו, את שפת הגוף ואת המשמעות של כל יללה וצליל, כמו שהוא מנסה ללמוד את השפה שלנו. אגב, חתולים מבינים כ 20 מילים בעברית. כמה אתם מבינים בחתולית?
  מה החתול אומר לכם עכשיו? האם הוא אומר "תתקרבו אלי", האם "אל תגעי בי כרגע", "תפתחי לי את הדלת לגינה", "אני רוצה לאכול מה שאתה אוכל" ועוד ועוד…
  ככל שתבינו אותו יותר, הוא יסמוך עליכם יותר והקשר ביניכם יהיה קרוב ואוהב יותר.
  אחד המצבים שחשוב להבין הוא בזמן ליטוף. שימו לב אם הוא אומר לכם בשפת הגוף שלו אם הליטוף נעים לו או שהוא מעדיף שתפסיקו עכשיו. זה הכל נמצא בזנב, באוזניים, באישונים, בכל סנטימטר בגוף שלו בעצם. אם תלטפו אותו בצורה שנעימה לו ולא תתפתו להרים אותו בכל פעם שהוא מתקרב אליכם, הוא ירצה להיות יותר ויותר קרוב אליכם.
 2. שיוף ציפורניים – אחד החששות העיקריים של המאמצים החדשים הוא שהחתול ישייף ציפורניים על הרהיטים ואז מחליטים הרבה פעמים לגזור ציפורניים,. האמת, זה די מיותר כי הציפורניים צומחות מאוד מואד מהר ובעצם מה שהחתול צריך זה מתקני שיוף ציפורניים שמתאימים לו! ולימוד מהנה.
  צריך לזכור ששיוף ציפורניים אצל חתול, זה צורך ולא פריבילגיה, לא פינוק.
  הוא זקוק לזה מכמה סיבות, וביניהן שחרור לחץ וסימון הטריטוריה. תקנו מתקן גבוה ויציב מאוד ותניחו אותו באזור שהחתול שלכם אוהב לשייף.
 3. תרגילו את החתול לשינויים לאט לאט – בין אם זה לאוכל חדש, ארגז צרכים חדש, חתול חדש בבית או אורחים. החתול יגיב טוב יותר אם תעזרו לו ותכינו אותו. בואו ניקח לדוגמא את האורחים – הוא לא מכיר, הוא לא הזמין אותם והוא לא יודע שהם צריכים לבוא אבל אז הוא שומע צלצול בדלת ואתם מיד קמים והולכים.
  הוא מגיב בצורה דומה, הוא קם והולך מהר למקום אחר, לכן אם תקבלו את האורחים בצורה שהחתול יבין שהולך להיות עכשיו כיף וטעים, הוא לא יברח לקצה השני ויהיה לו הרבה יותר קל ונעים.
 4. החתול הוא קרניבור – חתול חייב לאכול בשר מהחי.
  זה לא עניין של רצון או פינוק, אלא צורך פיזי גנטי מתוקף היותו צייד. אנחנו יכולים להיות צמחונים או טבעונים, אבל אם בחרנו לאמץ אלינו הביתה צייד שנחשב "טורף על", הוא חייב לקבל מזון איכותי עם חלבון מהחי באופן יומי.
 5. משחקים ופעילות – יש הרבה דרכים לספק לחתול משחקים ופעילויות. ספקו משחקים והחליפו ביניהם מדי יום כדי שלא ישתעמם, ספקו גם משחקים שעובדים על סוללה כדי שהחתול יוכל לרדוף ולדמות פעילות צייד. החתול הגיע לעולם הזה כדי לרדוף ולצוד ולא כדי לשבת בבית על הספה, לכן חשוב מאוד שתעסיקו אותו במרדפים וציד כמה שיותר במהלך היום. אין דבר טוב יותר לבנות קשר חם וקרוב מאשר משחקי ציד משותפים עם חכה או לייזר למשל. זה כל כך חשוב מיוחד אם אתם לא מאפשרים לחתול לצאת החוצה לחצר והוא בעצם נמצא שעות, יום אחרי יום, כל חייו סגור בתוך דירה…

לסיכום, לא משנה בכלל מאיזה גזע החתול שלכם, כולם צריכים לפרוק אנרגיה של ציד, ברמה כזו או אחרת. רמת האנרגיה שונה בהתאם לגיל או הגזע של החתול אבל כולם זקוקים לזה.
העשרה סביבתית משפיעה בצורה דרמטית על האושר של החתול שלכם – משחקי האכלה, מדפים גבוהים, משחקי ציד, מנהרות ועוד, יכולים להפוך חתול משועמם ומתוסכל, לחתול שמח שיאהב אתכם אפילו יותר.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה