בריאות

ארבעה צמחים טובים למערכת העיכול של הכלב והחתול שלך

אי נוחות בבטן היא דבר נפוץ מאוד אצל חתולים וכלבים. בין אם זה קורה בגלל מעבר למזון חדש, אכילה של משהו מקולקל בטיול, יותר מדי אוכל, אכילה מהירה מדי ועוד.
כשזה קורה כמובן שהצעד הראשון הוא להתקשר לווטרינר ולהתייעץ לגבי מצב הכלב ולהגיע לאבחנה מדויקת.
בכל מקרה, המון פעמים מדובר באי נוחות יומית כזו שנגרמת בגלל אכילה של משהו לא טוב לגוף ואפשר לטפל ולעזור לכלב בצורה טובה מאוד עם צמחים פשוטים ומוכרים.
אפשר לתת את אחד הצמחים שתחליטו מתוך ארבעת ההמלצות שלי ולגשת לווטרינר לאבחן את הגורם.

הנה כמה מהם:

ג'ינג'ר
ג'ינג'ר הוא אולי אחד הצמחים הכי נפוצים לטיפול בעיכול. הוא מחזק את מערכת העיכול, מפחית גזים, מסייע בייצור מיצי מרה ואנזימים שונים במעיים ומשפר את פירוק המזון בגוף.
הג'ינג'ר עוזר מאוד להפחתת בחילה.
אפשר לגרד מעט ולשים ישירות באוכל טעים  רבע כפית לכל קילו מזון.

נענע מנטה
כמעט כל משפחת המנטה כמו למשל נענע מנטה, קטניפ, רוזמרין ועוד ירגיעו את הבטן, ירגיעו עוויתות בבטן וכאבים. הקטניפ למשל, בנוסף לעובדה שהוא מרגיע את הבטן, הוא גם מרפה ועוזר לשינה טובה יותר.
חלק מהחתולים חווים הנאה רבה מרחרוח וכרסום של קטניפ, כמו סם מרגיע בשבילם. בעברית הצמח נקרא נפית החתול ואפשר להשיג אותו במשתלות.

אולמוס
בצמח הזה יש שילוב של טנינים ומוצילגים בין יתר המרכיבים והם מסייעים למגוון בעיות עיכול אצל כלבים וחתולים, כמו קוליטיס, שלשול וכיבי קיבה. החומר הרירי שיש בצמח "מרפד" את מערכת העיכול ומסייע להפחתת דלקת, החומרים בצמח עוזרים לשמן את דרכי העיכול ומסייעים גם לטיפול בעצירות.

dogform

זרעי שומר
מצוינים להפחתת גזים בבטן וכאבים. אפשר להוסיף את הזרעים ישירות למזון של הכלב. זרעי השומר יקלו מאוד על כאבים שנגרמים ממזון לא טוב שהכלב אכל. אפשר להרתיח כפית זרעי שומר טריים או מיובשים (תמצאו בכל חנות טבע רצינית) בכלי עם מים, לצנן היטב לטמפרטורת החדר ואז אפשר לתת כפית או שתי כפיות מהתה לכל 10 קילו ממשקל הכלב. אפשר לשים במי השתייה או באוכל. השומר עוזר גם בהגברת התיאבון ומרענן נשימה

לבריאות של הכלב והחתול שלך

אורלי זכאי, רפואה סינית לבעלי חיים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה