בריאות

ארבע דרכים לדעת אם הכלב שלך סובל מכאבים

מכיוון שהכלב שלך לא יכול לדבר במילים, יכול להיות שלפעמים קשה להבין איך הוא מרגיש ואם משהו מפריע לו, לכן נורא חשוב להכיר את הסימנים שבעזרתם הכלב יכול להביע כאב.

אף אחד מאתנו לא אוהב לראות את הכלב שלו סובל ולפעמים הכלב יצליח ממש להסתיר את העובדה שכואב לו, בדיוק מהסיבה הזו אנחנו צריכים להכיר את הסימנים או ההתנהגויות שיכולות לאותת לנו על כאב או אי נוחות כדי שנוכל לעזור לו.

הנה ארבעה סימנים שיכולים לאותת לנו שבכלב סובל מכאבים:

1. ירידה בתיאבון:
עבור הרבה כלבים, אוכל זה הדבר הכי מרגש בעולם. אם הכלב שלכם הוא כזה, אז כשאתם רואים שהוא פחות מתעניין באוכל או אוכל פחות מבדרך כלל, או לא שותים, זה יכול להיות סימן שמשהו לא בסדר.
אם המפרקים של הכלב כואבים, יכול להיות שהוא יוותר על לקום מהרצפה כדי ללכת לצלחת בגלל הכאבים.
אם הכלב סובל מכאב שיניים זה לגמרי עלול להקשות עליו לאכול ויכול להיות שהוא יוותר לגמרי על האוכל.
כאבי בטן ובעיות עיכול גם ישפיעו על התיאבון
כך שכל שינוי בתיאבון של הכלב מצריך לפחות שיחה עם הווטרינר שלכם.

2. יללנות:
למרות שהכלב לא יכול להגיד לנו במילים שכואב לו משהו, יש לו דרכים אחרות לתקשורת אתנו כדי להעביר לנו מסר. יש כאלה שינהמו, יצרחו או יבכו. אם הכלב שלכם משמיע קול כזה כשאתם נוגעים בו באזור מסוים, זה יכול להיות סימן לכאב. אם הוא בוכה כשהוא מנסה לקום מהרצפה או לרדת מהספה, יכול להיות שכואב לו בעמוד השדרה, אגן, מפרקים וכדומה.

3. ליקוק יתר:
שמתם לב שהכלב שלכם מלקק את עצמו יותר מהרגיל בתקופה האחרונה באזור מסוים בגוף, כמו כף הרגל או מפרק מסוים?
ליקוק יתר לגמרי יכול להעיד על כאבים במפרקים. ליקוק של האזור הכואב עוזר ומקל על הכאב, כמו שאנחנו ניגע ונעסה אזור שכואב לנו. ליקוק יתר יכול להעיד על העית עור אבל גם על כאב באזור מסוים בגוף ובדרך כלל באזור שאותו הכלב מלקק.

dogform

4. אגרסיביות:
אגרסיביות יכולה להיות תגובה של הכלב לנגיעה באזור שכואב לו. יכול להיות שהוא ינהם או ייבב אם מישהו יגע, או אפילו יתקרב לאזור שכואב לו ואם לא נתייחס לזה הכלב ירגיש שהוא צריך להגן על עצמו כדי שלא יכאב לו יותר. אם הכלב יחשוב שאנחנו הולכים לגעת בו וזה עלול לכאוב לו יותר, הוא עלול לנשוך או לנסות לנשוך.

לסיכום, חשוב לזכור שיכולה להיות בעיה בריאותית ברקע כגורם לשינוי בהתנהגות של הכלב שלכם, כלומר אל תניחו מיד שמדובר בבעיה התנהגותית, תבדקו אותו ותשללו בעיות בריאותיות.
תוכלו לבחור לטפל בבעיה הבריאותית גם בעזרת רפואה הסינית, ואם תבואו אלי הטיפול יהיה בעזרת דיקור סיני ופורמולות של צמחי מרפא – כמובן שלא בהכרח יחד אלא בהתאמה אישית לכלב ולבעיה. לפעמים הטיפול יהיה בשילוב עם הטיפול הקונבנציונלי ולפעמים כטיפול בלעדי.
תבחרו את הטיפול שמתאים לכם ולכם ותזכרו שאין טיפול אחד שמתאים לכולם.

אורלי זכאי – רפואה סינית לבעלי חיים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה