חברות

בחירת מכרסם

בחירת המכרסם המתאים ביותר

גידול מכרסמים כחיות מחמד הפך לתופעה נפוצה יותר ויותר בארץ, משפחות רבות גילו שאפשר להסתדר היטב עם אוגר סבירי כחיית מחמד לילדים, במקום כלב פודל שדורש תשומת לב רבה.

אבל גם אם הגעתם למסקנה שמכרסמים הם בדיוק חיות המחמד שחסרות לכם, עליכם לדעת שקיימים סוגים רבים של מכרסמים ולכל מכרסם ישנו אופי אחר ותכונות התנהגות אחרות, אשר יכולות להשפיע על החלטתכם.

קחו לדוגמה את האוגר, ילדים רבים מוצאים שהאוגר הוא חיית מחמד מרתקת, בגלל גודלם הזעיר והפרווה הנעימה שלהם ואתם ההורים יכולים להעדיף אוגרים מכיוון שהם אינם דורשים טיפול מסיבי והתזונה שלהם פשוטה מאוד, אבל  האוגרים הם חיות ליליות ועצמאיות ולפעמים לא  כל כך מתחשק להם שמישהו יעיר אותם בשעות הצהריים, יחזיק אותם וינסה לשחק עמם. האוגרים גם נוטים לנשוך לפעמים, הדבר עלול להוות בעיה משמעותית מאוד אצל ילדים שפוחדים מנשיכות.
מכרסם בצבע אפור
החולדות הן חיות מחמד מאוד חברתיות ואינטליגנטיות, קל מאוד לטפל בהן, הן נהנות מחברת בני אדם ונושכות לעיתים נדירות בלבד, אבל בגלל אופיין החברותי הן זקוקות לתשומת לב רבה יותר ממכרסמים אחרים, לכן אם אין לכם את הזמן הפנוי הזה, אולי חולדה היא לא התשובה הטובה ביותר בשבילכם.

חזירי הים יכולים לחיות עד גיל עשר ולכן הם רצויים בעבור הורים שחוששים מכך שילדם יחווה תחושה של אובדן בעקבות מותה הפתאומי של חיית המחמד שלו. חזירי הים הם גם מאוד עדינים באופיים והם כמעט ולא נושכים, גם כאשר הם נתונים במתח רב. בגלל שחזירי הים הם מאוד חברותיים רצוי להחזיק אותם בזוגות מאותו המין והם זקוקים לכלוב גדול מאוד, דבר שיכול לייקר את ההוצאה הכספית עליהם.

dogform

התזונה של המכרסמים משתנה ממכרסם למכרסם, וישנם מכרסמים שזקוקים למזון ספציפי כגון הצ'ינצי'לות, שזקוקות לחציר על בסיס קבוע, לכן בבחירת סוג המכרסם שתרצו לגדל בבית, כדאי גם לברר לאיזו תזונה המכרסם זקוק והאם יש באפשרותכם לספק לו אותה באופן קבוע.

וכמובן שהחיבור בין המכרסם לילד ולשאר בני המשפחה הוא הבסיס החשוב ביותר לבחירת סוג המכרסם, אם לדוגמה אתם פוחדים מחולדות ולא יכולים אפילו להסתכל לכיוונן, אין טעם להחזיק חיית מחמד כזו בבית, גם אם הילד שלכם מבטיח שהיא לא תצא, אף פעם, מהחדר שלו… אולי עדיף בכלל לאמץ צ'ינצ'ילה קטנה?

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה