שינה וסביבה

בחירת סוג האקווריום

החלטתם לגדל דגים ואתם מתלבטים איזה אקווריום לקנות?

בחירת סוג האקווריום תלויה במספר גורמים:
1. מהו השימוש שתעשו באקווריום?
2. מהי הרמת המקצועיות הנדרשת לטיפול בדגים כגון: סוג הדגים שאתם מתכננים לגדל בתוכו (דגי מים מלוחים או דגי מים  מתוקים), כמות הדגים, כמות הצמחייה שתהיה באקווריום, המצע של האקווריום (חצץ, סלעים, אלמוגים) כמות המים שאתם זקוקים לה וכדומה.
3. מהו התקציב הפיננסי שלכם? ואין ספק שההוצאה הראשונית על האקווריום ועל הציוד שנלווה אליו היא הוצאה לא פשוטה בכלל.

מתחילים? כדאי שתדעו
מתחילים רבים שזו להם ההתנסות הראשונה בתחביב העדין של גידול דגי נוי מעדיפים לקנות אקווריומים קטנים ופשוטים, כדי לחסוך בהוצאות בתחום שהם עדיין לא בטוחים שהם מסוגלים להתמסר אליו ולהצליח בו, אבל אותם חובבים מתחילים הרבה פעמים אינם מודעים לעובדה שככל שכמות המים באקווריום קטנה יותר, כך גדלים הסיכויים שהאקווריום יתלכלך מהר יותר, כתוצאה מכך הכימיה של המים תשתנה והדגים יכולים לחלות, לכן הרבה פעמים רצוי כבר מראש לבחור באקווריום גדול שמכיל כמות גדולה של מים ובציוד הנלווה המלא כדי שגידול דגי הנוי יצליח כבר על הפעם הראשונה.

בחירת חנות לרכישת האקווריום
אם תבחרו נכון את החנות שמוכרת את דגי  הנוי, תוכלו להיעזר באנשי המקצוע המנוסים בנוגע לבחירת האקווריום. אם אין לכם המלצות ספציפיות מחברים שמגדלים דגי נוי בנוגע לחנות מומלצת, כדאי לעשות סקר בין מספר חנויות שמתמחות במכירת דגי נוי, חנויות אלו הן בדרך כלל אינן חנויות לחיות מחמד, אלא חנויות שמתעסקות אך ורק עם מכירת דגי נוי.
1. האם החנות נקייה ומסודרת?
בביקור בחנויות אלו, עליכם להסתכל היטב מסביב ולראות מה מצב האקווריומים, האם הם נקיים מאצות ומלכלוך? האם הדגים שבתוכם נראים בריאים? האם רצפת החנות מסודרת מבחינת חשמל? האם החנות נקייה או שיש דליפת מים? וכדומה.
2. האם העובדים מקצועיים?
עליכם לוודא שלא מדובר במוכרים בלבד שלמדו מעט על הנושא, אלא באנשי מקצוע ועדיף כאלו שמגדלים בעצמם דגי נוי שיוכלו לעזור לכם בבחירת האקווריום, הציוד הנלווה וכמובן גם להמליץ לכם אלו דגי נוי כדאי לגדל, גם לאלו שהינם חסרי ניסיון לחלוטין, אבל עדיין רוצים אקווריום דגים  מטופח ויפה עם דגים אקזוטיים במרכז הסלון שלהם.

dogform

מה מכיל אקווריום טוב?
אקווריום גדול צריך להיות בעל דפנות זכוכית חזקות, כדי לעמוד בלחץ המים ואליו נוספים בדרך כלל המכשירים הבאים: פילטר לסינון המים, משאבת אוויר שלפעמים מגיעה יחד עם הפילטר, תאורה שמשמשת גם ליופי וגם עוזרת לשמירה על בריאות הדגים, מכשיר חימום למים, צמחיה ומצע לאקווריום.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה