חברות

גידול אוגרים

אוגר הוא מכרסם מחמד נפלא, אך כדאי להכיר את הצרכים שלו כדי שתוכלו ליהנות מחברתו. קראו כל מה שצריך לדעת על גידול אוגרים.

אורך חיים

אוגר חי בממוצע בין שנתיים לשלוש שנים. בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, אוגרים הם חיות בודדות ועצמאיות ולכן כדאי לגדל אותם בנפרד אחד מהשני, כחלק מתהליך גידול אוגרים מוצלח. האוגרים מאוד פעילים בתוך הכלוב שלהם והם יעריכו מאוד מתקני משחק ומרחב מחייה גדול.

לפעמים הם עלולים לנשוך

אוגרים הם חיות ליליות, הם פעילים בלילה הרבה יותר מאשר בבוקר או בשעות הצהריים. הם גם עשויים להגיב בנשיכה כועסת כאשר מעירים אותם או מלטפים אותם בזמן שהם לא רוצים בכך, או אם הם לא מורגלים להיות מוחזקים ביד. חשוב לזכור: אוגר נושך בגלל שהוא מפוחד ורוצה להגן על עצמו, אין הדבר אומר שהוא אכזרי או בעל אופי רע.

הרגילו אותו להיות מוחזק ביד

מטפלים בילדים באמצעות גידול אוגרים טוענים שככל שהאוגר יוחזק בידיים מגיל צעיר יותר, כך הוא יתרגל לכך ויאהב את המגע. עליכם להחזיק אוגר בצורה רגועה ושלווה, אפשר גם להציע שוחד קטן לאוגר בצורת המאכל האהוב עליו, כדי לעזור לו להתרגל להיות מוחזק ביד.

מיקום הכלוב

הכלוב של האוגר צריך מצד אחד להיות בקרבת אנשים, כדי שהוא יתרגל לחיות במחיצתם. מצד שני האוגר זקוק למקום שקט, במיוחד במהלך היום, מכיוון שזהו זמן השינה שלהם.

תנו להם נייר טואלט או צמר קינון

אוגרים זקוקים לחומרים רכים ונעימים שמהם הם יוכלו לבנות את הקן שלהם וגם מקום מסתור שלתוכו הם יכולים להיכנס ולישון. תנו להם צמר קינון, נייר טואלט עדין, או טישו ואפילו מגבות נייר רכות, אפשר לחתוך אותם מעט ולתת לאוגר שלכם לסיים את המלאכה.

dogform

משחקים ושעשועים

אוגרים זקוקים למשחקים כגון גלגלים שהם יכולים לרוץ בתוכם, חשוב להקפיד שהמתקן עם הגלגל יהיה יציב וחזק בתוך הכלוב, ושגודלו יתאים לגודל האוגר. ישנם גם כדורי פלסטיק שקופים שבתוכם ניתן להניח אוגר, כדי שהוא ירוץ בתוכם. את גלגל הפלסטיק ניתן גם לשים על הרצפה מבלי לדאוג שהאוגרים יברחו לכם, או שחלילה תדרכו עליהם.

אוגרים זקוקים גם לצעצועים לעיסים. הצעצועים הלעיסים העדיפים ביותר הם צעצועים מעץ טבעי, נטולי צבע וכימיקלים. אוגרים גם מאוד אוהבים קרטונים, הן כאפשרות לעיסה והן כמקום מחבוא, כדאי לבחור בקרטונים עם מעט דיו עליהם ורצוי ללא דיו בכלל.

אפשר לשים בתוך הכלוב צעצועים לטיפוס שעוצבו במיוחד עבור מכרסמים קטנים כדוגמת סולם מעץ, חבלים אורגניים, גשרים והליכונים מיוחדים לאוגרים. אוגרים אוהבים להתחפר, לכן אם תתנו להם כלי עמוק עם נסורת נקיה שלתוכו הם יוכלו להיכנס ולהתגלגל, הם יעריכו זאת מאוד.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה