חברות

גידול אוגרים

אוגרים הם מכרסמי מחמד נפלאים, אך כדאי להכיר את הצרכים שלהם כדי שתוכלו ליהנות אחד מחברתם. קראו כל מה שצריך לדעת על גידול אוגרים.

אהבתם? שתפו

אורך חיים
האוגרים חיים בממוצע בין שנתיים לשלוש שנים. בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, האוגרים הם חיות בודדות ועצמאיות ולכן כדאי לגדל אותם בנפרד אחד מהשני, כחלק מתהליך גידול אוגרים מוצלח. האוגרים מאוד פעילים בתוך הכלוב שלהם והם יעריכו מאוד מתקני משחק ומרחב מחייה גדול.

לפעמים הם עלולים לנשוך
האוגרים הם חיות ליליות, הם פעילים בלילה הרבה יותר מאשר בבוקר או בשעות הצהריים, הם גם עשויים להגיב בנשיכה כועסת כאשר מעירים אותם או מלטפים אותם בזמן שהם לא רוצים בכך, או אם הם לא מורגלים להיות מוחזקים ביד. חשוב לזכור שאוגרים נושכים בגלל שהם מפוחדים ורוצים להגן על עצמם, אין הדבר אומר שהם אכזריים או בעלי אופי רע.

הרגילו אותו להיות מוחזק ביד
מטפלים בילדים באמצעות אוגרים טוענים שככל שהאוגר יוחזק בידיים מגיל צעיר יותר, כך הוא יתרגל לכך ויאהב את המגע. עליכם להחזיק את אוגר בצורה רגועה ושלווה, אפשר גם להציע שוחד קטן לאוגר בצורת המאכל האהוב עליו, כדי לעזור לו להתרגל להיות מוחזק ביד.

מיקום הכלוב
הכלוב של האוגר צריך מצד אחד להיות בקרבת אנשים, כדי שהוא יתרגל לחיות במחיצתם ומצד שני האוגר זקוק למקום שקט, במיוחד במהלך היום, מכיוון שזהו זמן השינה שלהם.

תנו להם נייר טואלט או צמר קינון
אוגרים זקוקים לחומרים רכים ונעימים שמהם הם יוכלו לבנות את הקן שלהם וגם מקום מסתור שלתוכו הם יכולים להיכנס ולישון. תנו להם צמר קינון, נייר טואלט עדין, או טישו ואפילו מגבות נייר רכות, אפשר לחתוך אותם מעט ולתת לאוגר שלכם לסיים את המלאכה.

משחקים ושעשועים
אוגרים זקוקים למשחקים כגון גלגלים שהם יכולים לרוץ בתוכם, חשוב להקפיד שגודל הגלגל יתאים לגודל האוגר והמתקן עם הגלגל צריך להיות חזק ויציב בתוך הכלוב. ישנם גם כדורי פלסטיק שקופים שבתוכם ניתן להניח את האוגר, כדי שהוא ירוץ בתוכם, את גלגל הפלסטיק ניתן גם לשים על הרצפה מבלי לדאוג שהאוגרים יברחו לכם, או שחלילה תדרכו עליהם.

האוגרים זקוקים גם לצעצועים לעיסים, הצעצועים הלעיסים העדיפים ביותר הם צעצועים מעץ טבעי נטולי צבע וכימיקלים. קרטונים גם מאוד אהובים על ידי האוגרים, הן כאפשרות לעיסה והן כמקום מחבוא, כדאי לבחור בקרטונים עם מעט דיו עליהם ורצוי ללא דיו בכלל.
אפשר לשים בתוך הכלוב צעצועים לטיפוס שעוצבו במיוחד עבור מכרסמים קטנים כדוגמת סולם מעץ, חבלים אורגניים, גשרים והליכונים מיוחדים לאוגרים. האוגרים אוהבים להתחפר, לכן אם תתנו להם כלי עמוק עם נסורת נקיה שלתוכו הם יוכלו להיכנס ולהתגלגל הם יעריכו זאת מאוד.

לפניכם דוגמאות לכלובים אשר עונים על מספר צרכים בעת גידול אוגרים כגון מגורים ושעשוע:

כלוב אולימפיה
קומבי 1