טיפוח

גידול דגי נוי לצורך מכירה

יש לך תחביב לגדל דגים ואתה גם מצליח להרבות אותם? אולי אתה יכול להרוויח מזה כסף.

אנשים רבים הצליחו להפוך תחביב אהוב לקריירה מצליחה בתחומים רבים ומגוונים: החל מקייטרינג ביתי שהתחיל מאהבה הפשוטה לבישול ועד לעסק מצליח למכירת אופניים מיובאים מחו"ל שהתחיל מסופי שבוע של רכיבה על אופניי שטח בהרי ירושלים.
אז אם כבר הצלחתם לגדל דגי נוי במים מתוקים, או דגים טרופיים נדירים במים מלוחים, או אם כבר הוצאתם אלפי שקלים על אקווריום מקצועי וציוד נלווה, אולי תוכלו לשקול גם את מכירת דגי הנוי שבאקווריום שלכם, הדבר בהחלט יפנה לכם מקום באקווריום וגם יעזור לכם לממן קניית ציוד חדש ומשוכלל יותר לאקווריום. מי יודע אולי בסוף אפילו יהיה לכם עסק קטן…

אז איך מגדלים דגים באופן מקצועי?
אפשר לומר שגידול דגים לצורכי מכירה הוא לא קשה במיוחד, אולם כדי להצליח בשגשוג אוכלוסיית הדגים, עליכם לבצע מספר החלטות חשובות בנוגע לזן הדג שאתם רוצים לגדל באופן מקצועי.
1. הזן שאותו תרצו לגדל למטרות מכירה צריך לענות על מרבית התנאים הבאים:
– הדגים צריכים להיות מזן הגדל בצורה מהירה
– הם צריכים להיות קלים לטיפול
– בעלי שיעור הישרדות גבוה ועמידות טובה למחלות
– אותם דגים צריכים גם להטיל ביצים ששורדות בקלות, או שהשרצים שלהם יהיו חזקים.
2. חשוב לוודא שהדגים שאתם מתכננים לגדל לא יהיו קניבליסטים או טריטוריאליים.
3. רצוי לברר את עמידות הדגים בהעברה ממקום למקום, גם אם מדובר בהעברה ישירה מהאקווריום שלכם לביתו של הלקוח.
4. הכי הכי חשוב, אם אתם באמת מעונינים למכור דגים לפרנסתכם, כדאי לבדוק שיש לדגים שאתם מתכננים לגדל ביקוש גבוה בשוק, כלומר עליכם להשיג, לגדל ולהרביע דגים שאינם נפוצים בחנויות לדגי נוי והם מאוד נדרשים על ידי חובבי גידול הדגים.
למשל: דגי חתול נחשבים לדגי נוי נוחים לגידול ולמכירה, מלבד יופיים של דגי החתול הם גם ממלאים תפקיד חשוב של ניקוי האקווריום. דגי החתול גדלים מהר, הם אינם מייצרים הרבה לכלוך והם לא אוכלים דגים קטנים יותר מזנים אחרים. דגי החתול מסוגלים לשרוד בכל מיני סוגים של מים ואם מספקים להם את תנאי הרבייה המתאימים להם, אפשר להרביע אותם דיי בקלות.

dogform

המשיכו לחקור וללמוד
לתהליך רביית דגי הנוי וגידול הדגיגונים יש תפקיד חשוב מאוד בהצלחת גידול הדגים, אבל גם אם הנושא נשמע לכם מסובך, עדיין ניתן לקבל מידע רב בנוגע לרביית הדגים באופן כללי ובנוגע לתהליכי רבייה ספציפיים של זן מסוים ברשת האינטרנט, מידע זה יכול לעזור לכם להחליט האם אתם מתאימים לגידול דגי נוי לצורך מכירתם. בעצם עמוק בפנים אתם כבר יודעים אם יש לכם את היכולות לעשות זאת ואם אתם רוצים להפוך את התחביב שלכם לעסק קטן.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה