טיפוח

עולמו של גרביל

גרבילים יכולים להיות מכרסמי מחמד נפלאים למדי. מוזמנים להכיר אותם מעט יותר לעומק.

מהם סימני ההיכר של גרביל?

סימן ההיכר הנפוץ ביותר של גרבילים הוא כמובן הזנב הארוך שלהם, המכוסה בשיער קצר וגודלו כמעט כגודל גופם. למרות הפיתוי העז שילדים רבים מרגישים ולפעמים גם המבוגרים, אסור להחזיק את הגרביל באמצעות תפיסת הזנב שלו.

גרביל הוא חיה שאוהבת לחיות יחד עם בני מינה

גרבילים ידועים כמכרסמים חברותיים מאוד, לכן מומלץ להחזיק אותם בזוגות או בקבוצה. כדאי להקפיד על קבוצות מאותו מין כדי למנוע התרבות חסרת שליטה. כדי שגרבילים יחיו בשלום אחד עם השני, כדאי להרגיל אותם מגיל צעיר מאוד לחיים משותפים. עדיף להחזיק קבוצה של גרבילים בני אותו גיל, מרבית האנשים מעדיפים להחזיק זוג של גרבילים צעירים יחדיו.
למרות שהגרבילים מאוד ידידותיים וחברותיים ואוהבים לשחק ביחד, יתכנו מקרים שגרביל אחד פשוט לא מצליח להסתדר עם גרביל אחר, מסיבות שידועות רק להם. במצב כזה הגרבילים מתחילים לריב והם יכולים לפצוע אחד את השני. אם אכן המצב מתרחש אצלכם, לא תהיה לכם ברירה אלא להפריד אותם אחד מהשני ולמצוא בית חדש לאחד מהם.
זוג גרבילים

כמה שנים בממוצע חי גרביל?

אורך החיים הממוצע של גרבילים הוא בין שנתיים לשלוש שנים. אך, אם נותנים להם את התזונה הטובה ביותר עבורם ומקפידים על בריאותם ועל חיים נטולי חרדה ולחץ, אין ספק שהם יוכלו להגיע לגיל חמש ואף יותר מכך.

מה גרבילים אוהבים לעשות להנאתם?

1. הגרבילים נוהגים לטפח את עצמם ולפעמים גם גרבילים אחרים מרוויחים מכך, הם גם מאוד אוהבים לעשות אמבטיות חול, לכן אם תאפשרו להם מתקן עם חול להתרחץ בו הם ישמחו מאוד. החול עוזר להם לנקות את הפרווה שלהם, חשוב להקפיד כמובן שהחול יהיה נקי מטפילים.
2. שכבה עמוקה של חול מיוחד למכרסמים תעזור לגרבילים לחפור מחילות כפי שהם רגילים לעשות בטבע.
3. הגרבילים אוהבים ללעוס ולכן יעריכו מאוד צעצועי לעיסה כגון: ענפים, צעצועים מעץ, קרטונים וכל דבר שנראה לכם מספיק בטיחותי.
היזהרו, הגרבילים יכולים גם לכרסם את דרכם החוצה מכלובים עשויים מעץ או מפלסטיק.

dogform

הגרבילים שלכם משמיעים נקישות?

אם אתם שומעים נקישות מכלוב הגרבילים שלכם, דעו לכם שהגרבילים ככל הנראה מפוחדים, נרגשים או נמצאים במתח.
נקישות הן דרכם של הגרבילים להזהיר גרבילים אחרים במקרה של סכנה. הצליל נוצר כאשר הם דופקים את הרגליים האחוריות שלהם על הקרקע. בדרך כלל כאשר גרביל אחד מתחיל בדפיקות, שאר החברה מצרפים אליו.

כיצד לבחור גרביל בריא?

כדי לבחור גרביל בריא בחנות לחיות מחמד, עליכם להקפיד שהפרווה של הגרביל תהיה מבריקה ושלא יהיו עליה פצעים או התקרחויות. עליכם גם לוודא שהגרביל לא שמן מידי ושהאוזניים שלו בריאות.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה