שינה וסביבה

דגי מים מלוחים

רוצים לגדל דגי מים מלוחים? כל מה שצריך לדעת על הטיפול באקווריום ועל סוג הדגים שתוכלו לגדל בו

דגי מים מלוחים או מים מתוקים?

מרבית דגי הנוי שנמכרים בארץ הינם דגי מים מתוקים. הסיבה העיקרית לכך שרבים מבין חובבי הדגים מהססים בנוגע לגידול דגי מים מלוחים היא שהטיפול בהם הוא מסובך ויקר יותר בהשוואה לגידול דגי מים מתוקים. בנוסף לכך, המבחר של דגי המים המלוחים הוא קטן מאוד בארץ בהשוואה לזני הדגים החיים במים מתוקים. מרבית דגי הנוי נמכרים בדרך כלל בחנויות לחיות מחמד, חנויות אלו שמוכרות גם מכרסמים, גורי כלבים, נחשים, גורי חתולים ותוכים, בדרך כלל אינן יכולות להחזיק דגי מים מלוחים ברמת התחזוקה הנדרשת לגידולם. לכן, במרבית המקרים הן מעדיפות לוותר כליל על תחום רגיש זה.

מדוע מורכב יותר לגדל אותם?

הגידול של דגי מים מלוחים הוא גידול יקר ואינטנסיבי מאוד, גם מבחינת הציוד הנדרש לגידול דגי נוי אלו וגם בגלל שהם רגישים יותר ומצריכים תחזוקה שוטפת ומוקפדת הדורשת זמן רב ממגדל הדגים.
ישנה העדפה של דגי מים מתוקים על פני דגי מים מלוחים

סוגים:

כאשר אנחנו מדברים על דגי מים מלוחים, עלינו לחלק אותם לשתי קטגוריות בסיסיות: דגים שחיים באקווריום מרינה ודגים שחיים באקווריום ריף. אקווריום ריף דורש מלבד הדגים עצמם גם אלמוגים וחסרי חוליות שחיים בטבע בין האלמוגים כגון: כוכבי ים, סרטים וחלזונות. חשוב לזכור גם שבאקווריום ריף אי אפשר לאכסן דגים שניזונים מאלמוגים.

אני רוצה לגדל דגי מים מלוחים. מה חשוב לדעת כדי להצליח?

1. דגים אלו זקוקים לתהליך התאקלמות ארוך כדי שהם יוכלו לשרוד בתנאי שבי. התהליך כולל בין השאר הקפדה על מליחות המים, השגחה על טמפרטורה מתאימה, פירוק חלבונים כדי לשמור על מים נקיים מרעלים, בדיקת ההרכב הכימי של המים וכדומה.
2. אקווריום של מים מלוחים צריך לפעול כחודש בערך עד שהסביבה שבתוכו תתאים למחיית הדגים.
3. לאחר מכן צריך להכניס את הדגים לאקווריום על פי חלוקה לדגים עדינים ודגים עמידים יותר, כאשר הדגים העדינים יכנסו קודם ורק לאחר שנראה שהם מסתדרים במים המלוחים אפשר להכניס את הדגים האחרים.
4. הם זקוקים גם לאקווריום גדול, כיוון שככל שכמות המים תהיה גדולה יותר, כך המים יהיו יציבים יותר והדגים יוכלו ליהנות ממרחב מחייה נוח יותר. גם האלמוגים זקוקים לכמות גדולה של מים אפילו יותר מהדגים עצמם, אקווריום גדול ומים יציבים עוזרים לאלמוגים לגדול בצורה הטובה ביותר.
5. כאשר כמות המים באקווריום היא גדולה, חשוב להקפיד על קניית אקווריום עם זכוכית עבה.
6. הם זקוקים לטמפרטורת מים בגובה של 25 מעלות, אם הטמפרטורה מגיעה מתחת ל- 20 מעלות, או מעל ל- 30 מעלות, הדגים והאלמוגים יסבלו.

dogform

למרות שעלות הגידול שלהם יקרה מאוד, עדיין מגדלי דגי נוי רבים אוהבים את האתגר הכרוך בגידול הדגים וכמובן גם את יופיים הייחודי המרהיב.

 

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה