שינה וסביבה

דגי מים מתוקים

רוצים לגדל דגי מים מתוקים? כל מה שצריך לדעת על הטיפול באקווריום ועל סוג הדגים שתוכלו לגדל בו

כדי לגדל דגים שישגשגו באקווריום שלכם, חשוב להבין כי תנאי המים והאיכות שלהם הם המדד העיקרי להצלחת גידול דגי נוי בבית. דגים שמקבלים בדיוק את התנאים הנחוצים לגידולם, יכולים לחיות לאורך זמן ולהתרבות בקלות.

לא רק דגי זהב
מבין סוגי דגי המים המתוקים דג זהב הוא המוכר ביותר. זאת, למרות שיש הרבה מאוד דגי נוי מקסימים שאוהבים סביבת מים מתוקים כגון: דגי גן עדן, דגי קרב, רזבורות ועוד רבים ויפים. בדרך כלל, דגים אלו מיובאים מחוות גידול דגים שונות ברחבי העולם.

אם אתם מעוניינים לגדל דג בבית, דג זהב אינם האופציה היחידה. ישנם מגוון דגי מים מתוקים שתוכלו לגדל באקווריום.

 

הדג הנכון בסביבה הנכונה
למרות שכל הדגים חיים במים מתוקים, עדיין ישנה סביבת מחייה ותנאים שונים הדרושים לכל זן של דג כגון: מי נהר, אגם, בריכות דגים של דגים שגדלו בשבי וכדומה.
ישנם גם דגים שחיים בלהקות, דגים משריצים, דגים שאוהבים להיות לבד, דגים תוקפניים ועוד. לכן, חשוב להתאים את האקווריום לסביבה הטבעית של הדג ולאופי שלו, וכמובן להכניס זנים שונים של דגים שיכולים לחיות בשלום אחד עם השני ולשגשג בסביבת המחייה החדשה שלהם.

dogform

מים קשים או רכים? תתפלאו, זה חשוב
דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו בנוגע לאקווריום של דגי מים מתוקים הוא קשיות המים, קשיות המים בטבע היא שונה בהתאם לסוג המים כגון: מים של אגם, מי נהרות, שפך נהר וכדומה. הקשיות גם משתנה בהתאם לדרך שהמים עשו מהמקור שמהם הם הגיעו ועד לאקווריום שלכם. רוב דגי הנוי יכולים לחיות בקשיות קשה למחצה, אבל ישנם דגים שזקוקים למים רכים בלבד. מי הברז בישראל נחשבים למים קשים למחצה ולכן הם לא תמיד מתאימים לכל הדגים ואפילו יכולים לגרום להם לחולשה ולמוות. אנשים רבים וגם מגדלי דגים מקצועיים אינם מודעים לנושא החשוב של קשיות המים ולפעמים מכניסים דגים טרופיים שרגילים לקשיות רכה לאקווריום המכיל מי  ברז וגורמים למותם מבלי להבין מה היא הסיבה לכך.

דג חולה לאקווריום בריא? ביג no no
דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו בנוגע לגידול מוצלח של דגים באקווריום הוא בריאות הדגים. הדרך הטובה ביותר לדאוג לכך, היא להימנע מהכנסת דג חולה לאקווריום בריא וגם על ידי הוצאה, מוקדם ככל האפשר, של דג  חולה מהאקווריום, מכיוון שדגים אינם מכריזים על מחלתם, הדבר מצריך התבוננות מוקפדת באקווריום בכל יום, תוך ניסיון  לשים לב לשינוי התנהגותי אצל אחד  הדגים.

ציוד טוב לאקווריום מוצלח
הציוד הבסיסי הנדרש לגידול דגי מים מתוקים הוא:
אקווריום, פילטר שמסנן את המים, משאבת אוויר שתפקידה לדאוג לאספקת חמצן שוטפת, אנטי כלור, גוף חימום ומד חום, מצע לתחתית האקווריום שגם סופח את הלכלוך וגם ניתן לשתול בתוכו צמחים.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה