בריאות

דיקור סיני לחתולים

דיקור סיני בחתולים- אולי נשמע מוזר, אבל זוהי עוד שיטה נהדרת לטיפול בחתולים, שכדאי מאוד להכיר

מאת: אורלי זכאי, מומחית להתנהגות חתולים

"דיקור סיני לחתולים". נשמע מוזר? לרבים זה כבר ממש לא מוזר, וסביר שעוד מספר שנים זה ישמע הגיוני וטבעי לכולם. בשנים האחרונות, כמו בני אדם, גם כלבים, חתולים, סוסים וחיות אחרות, מטופלים בהצלחה באמצעות דיקור סיני בישראל.

איך זה עובד?
הסינים גילו שלבעלי חיים יש מרדיאנים ונקודות שדרכם ניתן להפעיל את הצ'י הזורם בגוף. הצ'י יזרום בחופשיות לאורך קווי האנרגיה, כאשר החתול בריא ויזין את  האיברים הפנימיים, השרירים, המפרקים ומערכת העצבים. כאשר החתול חולה, קיים בעצם חוסר איזון בזרימת הצ'י. אקופונקטורה מניעה את הצ'י בנקודות המתאימות על מנת לסייע בהחלמה ואיזון הגוף.

למי שמעדיף להסתכל על זה מנקודת מבט מדעית יותר, סטימולציה (גירוי) של נקודות הדיקור, הוכחו כמשפיעות על תוצאות מדידות בגוף, זה כולל: העלאת רמת החמצן בדם באזור המטופל, שחרור משככי כאב פנימיים כמו אנדורפינים ושיפור מערכת החיסון על ידי העלאת כדוריות הדם הלבנות.

איך דיקור סיני יכול לעזור לחתול שלך?
דיקור סיני הוא טיפול בטוח ולא כואב (מרבית נקודות הדיקור אינן מכאיבות). המחטים, כשמחדירים אותן בצורה נכונה, לא מעבירות למוח מסר של כאב. רוב החתולים ישכבו יחסית בנחת במהלך הטיפול.

דיקור סיני הוא לא תרופת קסם שמרפאת בין לילה, אבל בהחלט תוכלו לראות שינוי הדרגתי אצל החתול. החתול יכול להיות ערני ופעיל יותר, חברותי ורגוע יותר כבר אחרי טיפול אחד או שניים. כשמדובר בבעיות כרוניות שנמשכות זמן רב, יכול להיות שהחתול יצטרך טיפול מתמשך למספר חודשים ואולי אפילו טיפול קבוע כל חייו, על מנת להקל על כאבים ולשפר את איכות החיים, ללא תרופות וכימיקלים שכחלק מתופעות הלוואי שלהם עלולים לפגוע באיברים פנימיים.

כמובן שלצד הדיקור הסיני, מומלץ להתלוות שינוי משלים באורח החיים: מעבר למזון ללא צבעי מאכל (יש רבים וטובים כאלה בשוק, ובמחירי סבירים), הקפדה על מים טריים וזמינים לחתול בכל שעות היממה, והקפדה על "זמן איכות" של משחקים, תשומת לב ואהבה לחתול – כל אלו יקדמו את בריאותו הפיזית והנפשית של החתול

בהתאם למחלה, יכול להיות שנרצה לטפל בדיקור סיני בשילוב עם תרופות וטיפול קונבנציונלי, או טיפול ברפואה סינית בלבד במקום הטיפול המערבי.

dogform

אפשר לטפל כמעט בכל בעיה ומחלה בעזרת רפואה סינית כולל:

 • כאבים כרוניים
 • דלקת מפרקים
 • אסתמה
 • אלרגיה
 • בעיות בכבד ובכליות ועוד.
 • דיקור סיני נמצא כטיפול יעיל ביותר להקלה על תופעות הלוואי במחלת הסרטן ובטח בזמן טיפולים כימיים.

הטיפול יכול להימשך דקה בלבד ועד כחצי שעה. כמובן, שרצוי שבעלי החתול נוכחים לאורך הטיפול.
סוג הטיפול יקבע בהתאם לאבחנה על פי הרפואה הסינית ואפשר יהיה להשתמש בכל אחד מכלי הטיפול כאן ברשימה.
כל חתול והטיפול הנכון ביותר עבורו:

 • דיקור סיני
 • אלקטרואקופנקטורה (דיקור סיני עם פולסים חשמליים)
 • פורמולה של צמחי מרפא
 • עיסוי שיקומי
 • טיפול בלייזר רך

יש להתאים עבור כל חתול את תכנית הטיפול הנחוצה לו, כולל משך הטיפול, תדירות המפגשים וכו'.

סיפורו של מישקה 
מישקה החתול סבל משלשולים והקאות למעלה משנה, ממש מיום שאימצו אותו. המשפחה של מישקה פנתה לווטרינר לבדיקות בדיוק כפי שצריך לעשות. הטיפול שנקבע היה סטרואידים בכמויות גדולות ולתקופות ארוכות, אלא שהטיפול לא עזר ובנוסף לבעיה המקורית מישקה הפך להיות עייף ונטול אנרגיה.
אחרי שנה של ניסיונות טיפול, החליטו להגיע אלי לטיפול ברפואה סינית. התאמתי להם פורמולה של צמחי מרפא שהרכבתי במיוחד עבור מישקה, העברנו אותו למזון ללא צבעי מאכל, ויצאנו לדרך. כבר בשבוע הראשון תדירות השלשולים וההקאות פחתה ואחרי שבועיים פתרנו את הבעיה.
כך מספרת גל זוהר בר, אמא של מישקה: "פגישה אחת, תוספת מזון אבקתית צמחית, ושינוי בלתי מורגש במזון- זה כל מה שלקח כדי להפסיק את השלשולים, הבחילות והסיוט של מישקה!!! ירדנו מכל התרופות והסטרואידים שהרסו את גופו ולא הועילו ועברנו לאבקת קסם של אורלי 🙂 צמחי וטבעי לגמרי, הדבר הזה שינה את חיינו, הפסיק את הסבל של המתוק שלי והכניס כל כך הרבה שלווה סוף סוף, כשאנחנו לא מודאגים כל הזמן…. "

עכשיו כשאתם יודעים קצת יותר על אפשרות הטיפול בחתול שלכם בעזרת רפואה סינית, יש לכם כלי נוסף שיכול לרפא את החתול.
אורלי זכאי, מטפלת ברפואה סינית לבעלי חיים, למדה 4 שנות לימוד של מטפלת ברפואה סינית לבני אדם במכללת "מדיסין", ואחרי שנים רבות של פרקטיקה בבני אדם חזרה לשנתיים נוספות של לימודים, להתמחות ברפואה סינית לבעלי חיים, במקביל ללימודי התנהגות בעלי חיים. מאחוריה 17 שנים של ניסיון קליני ומאות כלבים וחתולים שריפאה ושיקמה.
היא מרצה בנושא רפואה סינית לבעלי חיים והתנהגות חתולים, בקורסים להכשרת אנשי מקצוע בתחום הטיפול והאילוף, וכן מטפלת ומשקמת בהתנדבות כלבים וחתולים של צער בעלי חיים רמת גן.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה