תזונה

האם לתת לחתול לשמור על השמנת?

חג השבועות בפתח! מוצרי החלב חוגגים ונשאלת השאלה, האם באמת לא כדאי לתת לחתול לשמור על השמנת?

שאלנו את ד"ר דיויד רוזנבלט, וטרינר תזונאי של חיות מחמד, האם אמנם חתולים כל כך אוהבים מוצרי חלב? האם זה בכלל בריא להם?

ד"ר דיויד הסביר לנו שרוב החתולים בעולם מאד אוהבים מוצרי חלב למיניהם כולל שמנת ולכן באמת לא כדאי לתת להם לשמור עליה. חתול הניזון ממזון לחתולים מאוזן ומלא לא זקוק לכל תוספת לדיאטה שלו וניתן בהחלט לוותר על מתן מוצרים כאלה לחתולים. לא כי זה לא בריא, אלא בעיקר כי זה מיותר. אם בכל זאת רוצים לפנק את ידידינו המגרגר בחלב ומוצריו, כדאי לדעת שמוצרים אלה עשירים בחלבון, שומנים וסידן ואינם מזיקים כלל לחתולים.

יחד עם זאת, כדאי לדעת, שבדיוק כמו בני אדם, יש חתולים שחסר להם האנזים לקטאז והדבר מקשה על פירוק סוכר החלב לקטוז. המחסור יכול להיות מוחלט או חלקי. אצל חתולים אלה נראה תגובה לא טובה למוצרי חלב אשר יכולה להתבטא בנפיחות, גזים ושלשול. האבחון על פי רוב נעשה על ידי ניסוי וטעיה ואם מגיעים למסקנה שחלב ומוצריו לא עושים טוב לחתול שלכם אז פשוט הימנעו. אצל חתולים אלה בדרך כלל אין בעיה לתת יוגורט ומוצרי חלב דלי לקטוז.

שבועות זה לא רק מוצרי חלב
ועכשיו כשחג השבועות ממש בפתח, ואנחנו חוגגים את היבול עם פירות הארץ, זו הזדמנות מצוינת להתחיל לגוון את המזון של החתול שלכם. שאלנו את אורלי זכאי , Cat Guru יועצת התנהגות חתולים, כיצד ניתן לעשות זאת:
חתולים שחיים רק בתוך דירה לא יכולים לצאת לצוד. הם סגורים בתוך דירה 10-15 שנים ויותר. זה גורם להרבה מאוד חתולים להיות מתוסכלים ולפתח בעיות התנהגות כמו השתנה מחוץ לארגז, תוקפנות, יללות בלי פוסקות ועוד. כיועצת התנהגות חתולים, מה שאני מציעה תמיד כחלק מתהליך הייעוץ לפתרון הבעיה, זה להכניס המון עניין וגיוון ליום של החתול על ידי פעילות פיזית, מרדפים אחרי משחק חכה, פעילות מחשבה שמדמה צייד וגם לא פחות חשוב, לגוון את המזון.

dogform

הנה 3 דרכים לגרום לחתול להיות רגוע ושמח בעזרת מזון מגוון
1. תציעו לו – אם הוצאתם מלפפון ועגבנייה להכין סלט, תציעו לו להריח או לטעום. אל תתנו לו לחכות לסיום הארוחה שלכם, אלא פשוט תציעו לו ביס ותנו לו לבחור אם לאכול או לא. אפשר לתת גם פטרוזיליה, חסה, סלק, קישוא, תירס, ועוד…
חתולים ידועים כחיה מאוד סקרנית – ספקו את יצר הסקרנות של החתול שלכם ותנו להם להריח ולבחור אם לאכול או לא

2. צעצוע אכלה – תכניסו לתוך צעצוע האכלה חלק מהמזון היבש של החתול ובנוסף גם אוכל טעים במיוחד כמו חטיפים לחתולים או חתיכות בשר קטנות ותאפשרו לו לצוד את האוכל. תזכרו שיש לכם ציד בבית.

3. מרדף – תזרקו גרגר אוכל ותגרמו לו לרוץ כדי לאכול אותו וכך הלאה. כך תגרמו לו לעשות פעילות פיזית ותשמרו על הבריאות שלו.

זוכרים שחג שבועות נקרא גם חג הקציר? זו התקופה שבה קוצרים את החיטה, אז הנה דרך נוספת להעסיק חתול שחי בדירה ולגרום לו להיות מאוד שמח ורגוע – תכניסו צמחיה הביתה, תאפשרו לו להרגיש קצת את הטבע גם אם הוא בתוך הבית. אפשר לגדל עשב חיטה בעציץ יפה עבור החתולי. הוא כבר יחליט אם לכרסם קצת, או לרחרח.
אלה חלק מהדרכים שיעזרו לחתול שלכם להיות יותר שמח ומאושר ביום יום אצלכם בבית ואתכם.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה