תזונה

האם מותר לתת לכלבים מוצרי חלב?

חג השבועות בפתח! מוצרי החלב חוגגים ונשאלת השאלה, האם מותר לנו לשתף את הכלב באווירה החגיגית ולתת מוצרי חלב לכלבים?

שאלנו את ד"ר דיויד רוזנבלט, וטרינר תזונאי של חיות מחמד, האם מותר לתת חלב לכלבים? האם זה בכלל בריא להם? ד"ר דיויד הסביר לנו, שרוב הכלבים בעולם מאד אוהבים מוצרי חלב למיניהם ולכן ישמחו לקחת חלק בארוחת חג שבועות.

כלב הניזון ממזון יבש לכלבים מאוזן ומלא לא זקוק לכל תוספת לדיאטה שלו וניתן בהחלט לוותר על מתן חלב לכלבים. לא כי זה לא בריא, אלא בעיקר כי זה מיותר. אם בכל זאת רוצים לפנק את ידידינו ולתת חלב לכלבים, כדאי לדעת שמוצרי חלב עשירים בחלבון, שומנים וסידן ואינם מזיקים כלל לכלבים.

יחד עם זאת, כדאי לדעת, שבדיוק כמו בני אדם, יש כלבים שחסר להם האנזים לקטאז והדבר מקשה על פירוק סוכר החלב לקטוז. המחסור יכול להיות מוחלט או חלקי. אצל כלבים אלה נראה תגובה לא טובה למוצרי חלב אשר יכולה להתבטא בנפיחות, גזים ושלשול. האבחון על פי רוב נעשה על ידי ניסוי וטעיה ואם מגיעים למסקנה שחלב ומוצריו לא עושים טוב לכלב שלכם אז פשוט הימנעו. אצל כלבים אלה בדרך כלל אין בעיה לתת יוגורט ומוצרי חלב דלי לקטוז.

dogform

לגבי גורים, הנטייה הטבעית שלנו היא לחשוב שגור כלבים זקוק לחלב כמו תינוק. הדבר הנכון ביותר יהיה לתת לגור לצרוך את חלב אמו, אך מאחר ובמרבית המקרים אין הדבר מתאפשר, צריך לתת לגור תזונה מלאה ומאוזנת אשר מותאמת לצרכיו, ולהשאיר מוצרי חלב לכלבים כפינוק או צ'ופר.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה