בריאות

הכלב צולע וסובל מכאבים? טיפול ברפואה סינית

אהבתם? שתפו

לפי הסטטיסטיקה 20% מהכלבים מעל גיל שנה, או 1 מתוך 5 כלבים, יפתחו בעיות במפרקים.

לכלבים גדולים כולל גולדן רטריבר, לברדור, רועה גרמני, ניו פאונדלנד וסאן ברנרד, יש סיכוי של 70%-80% לפתח מחלות מפרקים. כלומר 4 מתוך 5 כלבים מהגזעים האלה וגדולים אחרים. נתון מדהים שקראתי לאחרונה.

הרבה מאוד אנשים, במיוחד מי שיש לו כלב הנמצא באמצע חייו או כלב מבוגר, נוטים לייחס את הסימפטומים שהם רואים כחלק מההתפתחות הטבעית של הגיל והזקנה. אבל כלב שמתקשה לעשות פעולות שהיה רגיל לעשות בקלות כמו ללכת או לשבת, צריך כמובן להיבדק.

אני רוצה להמליץ לכם על 3 נקודות דיקור, שגם בלי מחטים תוכלו לשפר את המצב של הכלב.

bl60 – נמצאת בחלק החיצוני של הרגל האחורית. בשקע בדיוק בין גיד אכילס לבין העצם העגולה והבולטת (שנקראת מלאולוס)

bl40 – נמצאת בדיוק מאחורי הברך. במרכז הברך מהחלק האחורי שלה.

gb30 – קצת יותר מורכב לאתר אבל שווה לנסות: הנקודה נמצאת בתוך שקע. באגן לכיוון הישבן. גם אם לא תדייקו בנקודה, גם עיסוי של כל האזור יקל מאוד.

מה עוד אפשר לעשות?

אם הכלב שלך אובחן עם דלקת מפרקים, יש הרבה מאוד שאפשר לעשות כדי להאט את ההתפתחות של הדלקת ולצמצם משמעותית את הסימפטומים, כדי שהכלב יוכל ללכת בקלות ולהיות חופשי מכאבים.

דיקור סיני
מאוד יעיל בטיפול בבעיות מפרקים, שיפור יכולת התנועה ושיכוך כאבים. במקרים מסוימים אשלב בטיפול גם שימוש בפולסים חשמליים עדינים ולייזר רך. הטיפולים לא כואבים ומאוד משפרים את המצב של הכל ומאפשרים לו ללכת טוב יותר ובלי כאבים.

עיסוי
זו דרך נוספת ונפלאה לטפל ברקמות המודלקות ולמנוע בעיה באזורים אחרים בגוף. הכלב מעביר את משקל הגוף שלו מהמקום הכואב. לרגליים האחרות והמשקל העומס על חלק מהרגליים עלול להחמיר את הבעיה וליצור בעיות במפרקים האחרים

פעילות פיזית
מתונה ומותאמת אישית – יש כמה אפשרויות לפעילות פיזית שהן טובות ויעילות, כמו למשל פעילות במים או פעילות שמקפידה על שיווי משקל, גמישות ויציבות.

פורמולה של צמחי מרפא
לטיפול בבעיות מפרקים – את הפורמולה אני מתאימה ומרכיבה באופן אישי לכל כלב בהתאם לבעיה שבה אני רוצה לטפל. את הצמחים הכלב לוקח מדי יום עם המזון.

אורלי זכאי, רפואה סינית לבעלי חיים