שינה וסביבה

השירותים החדשים של החולדה

אל תצפו ל100% הצלחה אבל כן, גם חולדות יודעות לעשות את הצרכים שלהן בשירותים. רוצים לדעת איך?

אהבתם? שתפו

ניתן לאלף חולדה לעשות את צרכיה בארגז השירותים שנמצא בתוך הכלוב של החולדה, כל עוד אתם יוצאים מנקודת הנחה שהמטרה היא שהחולדה תעשה את צרכיה בתוך ארגז זה מרבית הפעמים, אבל מידי פעם היא תמשיך להשתין בתוך הכלוב, כחלק מההתנהגות הטבעית שלה של סימון הטריטוריה.
חולדה בצבע שחור לבן
אז מה הן הדרכים לשכנע את החולדה שארגז שירותים הוא האופציה המועדפת?

1. שימו לב היכן החולדה שלכם אוהבת לעשות את צרכיה. בדרך כלל, לכל חולדה ישנו מקום בכלוב המועדף עליה לעשיית צרכים וזה יהיה המקום אשר בו יונח הארגז. אתם יכולים גם להניח שני ארגזי שירותים, אם אתם רואים שישנם שני מקומות אהובים במיוחד.

2. ארגז הצרכים של החולדה צריך להיות ארגז נמוך מאוד, כמעט שטוח, אבל מצד שני חשוב שארגז יהיה יציב כדי שהוא לא יתהפך בקלות.

3. רפדו את הארגז במוצרי נייר כגון: עיתונים ישנים, נייר טואלט ומגבות נייר. מוצרים אלו עדיפים על פני חול לחתולים שיכול להיתקע בציפורני החולדה. זכרו להשתמש במוצר שונה ממה שאתם משתמשים בו לריפוד הקן של החולדה.

4. לאחר שמצאתם את המקום המועדף בכלוב ואת מוצר הנייר המתאים ביותר לריפוד הארגז, עליכם להניח חתיכות נייר ספוג בשתן של החולדה בתוכו, כדי שהחולדה תבין את הרעיון. גם כאשר אתם מנקים את הארגז, עליכם להשאיר תמיד חתיכות נייר משומשות כדי שהריח המוכר יישאר.

5. אם אתם יכולים לזהות מתי החולדה שלכם עומדת לעשות את צרכיה, אתם יכולים להרים אותה במהירות ולהניח אותה בתוך ארגז השירותים.

6. בכל פעם שאתם רואים שהחולדה השתמשה בארגז החול, עליכם לשבח אותה ואף לתת לה פינוק קטן שהיא אוהבת.

הדבר החשוב ביותר בנושא זה הוא קודם כל להבין שלא כל החולדות יבינו את הרעיון של עשיית צרכים בתוך ארגז שירותים וגם שתמיד יהיו פספוסים. המטרה שלכם היא לנסות להקל על עצמכם מעט בניקוי הכלוב, אבל אסור שמטרה זו תפגע באושר שלכם מגידול החולדה כתוצאה מציפיות מוגזמות מידי.

בהצלחה!