תזונה

דיאטה לכלב : סיבות ופתרונות להשמנת יתר בכלבים

כיצד תסייעו ללאקי לשמור על הגזרה ולעבור את החגים בשלום? הכנו לכם כמה עצות להתחלת ושימור דיאטה לכלב.

אחרי החגים אנחנו מרגישים באופן טבעי קצת יותר כבדים ופחות מחוטבים. ומה שנכון לגבינו נכון גם לבעלי החיים שבילו איתנו את החג. אם במהלך ארוחות חג משפחתיות הרשיתם לרוח החג לפתות אתכם לעוד קינוח קטן, ותוך כדי דאגתם לפנק את לאקי בחטיף אהוב, זה הזמן לקחת צעד אחורה, להדק את החגורה ולהתחיל דיאטה לכלב.

לפי מחקר שנערך על-ידי AIDAA (האגודה האיטלקית להגנה על בעלי חיים והסביבה), מספר הכלבים והחתולים הסובלים מעודף משקל נמצא בעלייה, כשהשיא נרשם בתקופת החגים והשנה החדשה.

כלב נמצא בעודף משקל כאשר יש לו הצטברות עודפת של שומן בגוף, אם בגלל תזונה לקויה ואם בגלל חוסר בפעילות גופנית. כדי לשמור על הבריאות של חברינו ההולכים על ארבע, חשוב לעזור להם לשמור על משקל גוף אידיאלי באמצעות דיאטה לכלב. ברור שזה לגמרי נורמלי שהמשקל מראה כמה מאות גרמים יותר אחרי הארוחות של עונת החגים, אבל עם קצת מאמץ תוכלו לעזור לכלב שלכם לחזור לגזרה החטובה שלו.

צריך לעקוב אחר הצריכה היומית של המזון היבש ולהקפיד על מתן כמויות מדודות על פי הוראות ההאכלה המומלצות על גבי האריזה והקפדה על זמני ארוחה קבועים. קערת אופטימה של פרפלסט יכולה לעזור כאן מאוד מכיוון שהמשקל הדיגיטלי המשולב בה מאפשר לשקול את המזון תוך כדי מילוי הקערה וכך למנוע בזבוז ולהבטיח מינון נכון.

קערת אופטימה לדיאטה לכלב

במהלך דיאטה לכלב חשוב לשים לב לחטיפים ונשנושים בין הארוחות. אפשר לפנק עם חטיף בריא מעת לעת, אך חשוב לשים לב שלכל חטיף יש ערך קלורי ויש לקזז את כמות המזון בארוחה הרגילה בהתאם. אם רוצים לשתף את הכלב עם קצת מהמזון הביתי שאנחנו אוכלים זה בסדר , בתנאי שמקפידים על מספר כללים:

  • להגביל הכמות ולהקפיד שלפחות 85% מהקלוריות מגיעות ממזון מסחרי מלא.
  • לחשב כמה קלוריות יש במזון הביתי ולקזז כמות מקבילה (בקלוריות!) מהמזון הרגיל של הכלב.
  • לא לתת לכלב שוקולד, בצל, עצמות של עוף ודגים או בשר לא מבושל.

חשוב לערב את כל בני המשפחה במאמץ לקידום דיאטה לכלב כדי לוודא שאף אחד לא מגניב לכלב מזון. אם הכלב היה רגיל לאכול ללא גבולות, סביר שהמצב החדש יהיה לו קשה והוא יתחנן לקבל עוד מזון. לגזעי כלבים מסוימים, לברדור למשל, יש תיאבון רב ולכן הם גם סובלים מנטייה להשמנה. חשוב להיות חזקים ולא להיכנע שמאמצי השכנוע של כלבכם. תסבירו לכלב שזה לטובתו!

אבל זה לא הכל. אתם גם צריכים לעזור ללאקי שלכם לא להרגיש רעב. קעריות מגנוס להאטת צריכת המזון של כלבים הינן בעלות מבנה ייחודי המאלץ את הכלב לאכול לאט יותר וללעוס טוב יותר את המזון כך שירגיש שבע מוקדם יותר והעיכול שלו ישתפר, לצד הפחתת נפיחות ובלימת השמנה.

dogform

קערת מגנוס לדיאטה לכלב

לסיום אבל לא פחות חשוב, תנועה! משחקים בחוץ או בבית והתעמלות הם דרך טובה לעורר את חילוף החומרים של בעלי חיים ולעזור בהורדת המשקל. זכרו, השעמום מרעיב!

 

למידע נוסף על צלחת שקילה אופטימה לחץ כאן

 

הכתבה נכתבה בשיתוף הוטרינר ד"ר דיויד רוזנבלט ואתר פרפלסט

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה