שינה וסביבה

חמש דרכים להגדיל את הבית שלכם עבור החתול

חתולים זקוקים למרחב מחיה גדול ומעניין, במיוחד אם אתם לא מאפשרים לחתול לצאת החוצה. אם תחשבו רגע על התנהגות טבעית של חתול בחוץ, תזכרו שחתולים מטפסים על עץ או על גג של מחסן וזה כדי למצוא לעצמם מקום בטוח, אבל וזה אבל חשוב, שמהמקום הבטוח הזה, הם יהיו יכולים לתצפת על סביבה מעניינת, כלומר אל הרחוב.
לכן חשוב שתנסו להפוך את הבית שלכם לסביבת מחיה יותר עשירה בגירויים ותעסוקה, יותר מרגשת וגדולה עבור החתול. אחד הדברים הקלים שאני תמיד ממליצה ללקוחות שלי, ויעזרו לכם לעשות את זה, הוא להשתמש בגבהים, כדי להגדיל עבור החתול את הטריטוריה.
אז הנה חמש דרכים טובות לעשות את זה ולגרום לחתול שלכם להיות קצת יותר שמח ומרוצה.

מדפים
מדפים הם דרך מצוינת לאפשר לחתול לשבת במקום גבוה ולתצפת על הסביבה. זה מצוין בכל בית אבל בטח בדירה קטנה שאין בה מקום להניח על הרצפה מתקני חתולים גבוהים. תתלו שניים שלושה מדפים על הקיר כך שהחתול יוכל לטפס לגובה בקלות. תדאגו שמהמדף הגבוה הוא יוכל להסתכל על הרחוב בצורה קלה ונוחה ויוכל לראות אנשים, כלבים וחתולים מטיילים בחוץ.

ערסל
יש ערסלים קטנים לחתול שנצמדים בואקום לחלון ויכולים לשאת גם חתולים בוגרים וגדולים. פשוט מצמידים את הערסל לחלון ואפשרים לחתול לעלות, לשבת ולהסתכל על הרחוב. תדאגו שהתריס יהיה פתוח כדי שהוא יוכל לראות את התנועה ברחוב.

אדן החלון
דרך נוספת לנצל מקומות בבית מבלי להוסיף רהיטים. אדן חלון זה מקום אהוב מאוד על רב החתולים, אז אני מציעה לכם כבר היום להניח כרית או שמיכה על אדן החלון אם הוא מספיק רחב ויש מקום. אם יש לכם אדן חלון צר, אין בעיה, תתקינו מדף בגובה אדן החלון, כך החתול יוכל לשבת ולהסתכל על הרחוב. כדי שגם אתם וגם החתול תרגישו בטוחים יותר, תוכלו לרשת חלונות ברשת יונים. אני במיוחד מעודדת לסדר מקומות ישיבה נוחים על החלון ולאפשר לחתול להיחשף לשמש ישירה. בעל חיים חייב להיחשף לשמש ישירה כשהוא רוצה על מנת לשמור על הבריאות הנפשית והפיזית שלו.

dogform

עץ חתולים
עץ חתולים זו גרסה גדולה ומורכבת יותר של המדף על הקיר. יש מגוון די רחב של אפשרויות, אבל הרעיון הוא שיש עמוד גרוד ציפורניים שעטוף בדרך כלל בחבל ולאורכו יש מדפים או אפילו מין קופסא שהחתול יכול להיכנס אליה. מה שחשוב זה ללכת על עץ עם עמוד גבוה, כדי לנסות עד כמה שאפשר לדמות טיפוס על עץ בגינה. אל תסתפקו במתקני שיוף ציפורניים קטנים ונמוכים – הם לא נותנים מענה לצורך של החתול. על המדפים אפשר להניח כלי אוכל, אשר לתת את מנת השימורים מדי יום, אפשר להניח עציץ לימונית ולהפוף את המתקן ללונה פארק עבור החתול. בדירות קטנות אני ממליצה לתלות את המתקן על הקיר בסמוך לחלון כדי שהחתול יוכל להסתכל על הרחוב.

פינת ישיבה על שולחן העבודה שלכם
חתולים בדרך כלל רוצים להיות קרובים אלינו ולהיות שותפים למה שאנחנו עושים. במיוחד בבתים שהם החתול לא יוצא החוצה ולכן אין לו שום אינטראקציה עם העולם, הוא לא יכול לשחק עם חתולים אחרים הוא לא יכול לתקשר עם אף אחד חוץ מכם. אתם הכנסתם אותו אליכם הביתה ולכן חשוב לספק לו כמה שיותר אינטראקציה. לסיום יש לי המלצה לדרך מעולה במיוחד שראיתי אצל לקוחות שלי בפגישת יעוץ התנהגות. הם התקינו מדף גבוה בקצה השולחן מוברג לשולחן ואיפשרו לחתול לשבת על המדף הגבוה ולהיות כך גם קרוב אליהם כשהם עובדים על המחשב וגם להרגיש כך חלק מהחיים יחד. אם אתם לא רוצים להתקין מדף על השולחן, אפשר פשוט להתקין מדף על הקיר צמוד לשולחן. זו גם אופציה נהדרת לשניכם. החתול לא ישב על כל הדפים והמחשב שלכם ועדיין יהיה מאוד קרוב אליכם. תניחו על המדף שמיכה נעימה ומחממת לחורף ותזמינו את החתול. אתם תודו לי על זה אחר כך.

אורלי זכאי
יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה