שינה וסביבה

חמש דרכים מעולות לגרום לכלב ולחתול לחיות טוב יחד

יש לכם חתול ואתם רוצים לצרף גם כלב למשפחה או הפוך?
כך תעשו את זה נכון.

כשמפגישים חתול וכלב ועובדים בצורה נכונה על בניה של מערכת היחסים ביניהם כדי שיחיו יחד ברוגע וכיף – זה יצליח לכם והם יהיו חברים או לפחות יחיו יחד בנחת באותו בית. אז איך עושים זאת?

 1. קודם כל תבחרו נכון – תבחרו לפי האופי של הכלב ולא רק לפי היופי. כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם לבחור את הכלב המתאים לכם ולחתול שלכם מבחינת רמת אנרגיה, צרכים ומטרות. אם לכלב ישנה נטייה לטריטוריאליות, כמו אצל גזע האמסטף למשל, או לא מסתדר עם חתולים בחוץ, כדאי קודם לעבוד איתו על זה לפני שתביאו אותו לבית עם חתול. אולי זה לא הכלב שיתאים למשפחה שלכם.
 2. ארגנו לחתול את סביבת המחיה המתאימה – לפני שתביאו את הכלב הביתה, סדרו מקומות מסתור ועדיף מקומות גבוהים כך שהחתול שלכם יוכל לברוח אליהם ולהסתתר אם ירגיש חוסר נוחות מהכלב החדש. תנצלו את הגבהים בבית שלכם, זה מאפשר עוד הרבה מרחב בטוח עבור החתול.
  הישיבה במקום גבוה גם מאפשרת לחתול לתצפת על הכלב והבית מלמעלה בתחושת בטחון גדולה יותר, כיוון שהכלב לא יכול להגיע לשם. את ארגז הצרכים לפעמים אפשר לשים על אחד המדפים או על שולחן גבוה, כך שגם אליו כלבים לא יוכלו להגיע. מאוד יעזור לחתול להרגיש בטוח כשאף אחד לא מחטט לו בשירותים ולא משתלט על הטריטוריה החשובה הזו.
 3. תפרקו המון אנרגיה לכלב ולחתול – חתול שחי רק בבית פורק בקושי 10% מהאנרגיה שהוא אמור לפרוק במהלך היום. האנרגיה הזו חייבת לצאת מהגוף, כדי שגם הגוף וגם המח יהיו רגועים יותר ויוכלו לשתף פעולה ולנהל תקשורת טובה יותר עם הכלב ואיתכם. גם הכלב כמו החתול, צריך לפרוק המון אנרגיה וכדאי שנעזור להם לעשות את זה בדרכים שהם אוהבים, כי אחרת הם ימצאו לעצמם פתרונות לפריקת האנרגיה כמו למשל לרדוף ולתקוף אחד את השני.
 4. תכננו את המפגש ביניהם בצורה אחראית – אוכל טעים זו מילת המפתח! צ'ופרים וחטיפים טעימים הם אהבה גדולה של כלבים וחתולים ולכן חשוב להשתמש בהם כבר מהרגע הראשון במפגש הראשון. כמו אצלנו בני האדם – יש רק הזדמנות אחת לעשות רושם ראשוני ולכן נרצה להפוך את החוויה הזו לחיובית וטובה.
  לפעמים כדאי שהכלב יהיה עם רצועה כדי שיהיה קל יותר, אבל הדרכים לחיבור נכון צריכות להיות מותאמות באופן אישי לכלב והחתול הספציפים בבית המדובר.
 5. שניים מכל דבר – תכינו מראש שניים מכל דבר, כלומר שני כלי אוכל, שני כלי מים, מיטה לרביצה כדי שלא יצטרכו להתמודד על המשאבים בבית. זה מאוד חשוב ומשפיע מאוד על ההתנהגות שלהם אחד כלפי השני.
  כדאי להניח לחתול את צלחת האוכל במקום גבוה כמו שולחן בפינת האוכל למשל כך הוא ירגיש בטוח ורגוע יותר לאכול.
  אפשר גם לתת לשניהם צעצועי האכלה מלאים באוכל וחטיפים טעימים כדי להעצים את החויה החיובית מהשהות המשותפת בבית.

בכל מקרה תהליך ההרגלה ובנית מערכת היחסים מחייבת להיות איתם, להיות ערניים ופעילים כדי שתוכלו לנתב את ההתנהגות שלהם למקומות הרצויים. תזכרו שאם יהיה להם נעים וטעים בתהליך הם ישתפו פעולה אתכם ועם התהליך בשמחה רבה וההתקדמות תהיה מהירה.

בהצלחה,  אמצו כלב וחתול ותיהנו

dogform

 

אורלי זכאי | CAT GURU | יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה