שינה וסביבה

חתולים ותינוקות – המדריך להורים הטריים

אז איך לעשות את החיבור בין התינוק החדש והחתול שלכם כדי שתוכלו לחיות יחד בכייף?

אם יש לכם חתול ואתם מצפים לתינוק יכול להיות שאתם חוששים שחתולים ותינוקות אולי לא כל כך מסתדרים יחד או שאתם שומעים מהמשפחה שחתולים מסכנים תינוקות וכדאי למסור את החתול. לא חשוב לאיזה חלק אתם שייכים, אני כאן כדי להרגיע את החששות ולתת לך מידע שיעזור לכם לעשות את החיבור ביניהם נכון כדי שתוכלו לחיות יחד בנחת ובכיף.

בואו נתחיל עם טוקסופלזמוזיס – אחת הסיבות שבגללן מוציאים את החתול מהבית בזמן ההיריון היא חוסר מידע בנושא טוקסופלזמוזיס. אז דעו שאין סיבה למסור את החתול!  כל אישה עושה מספר שינויים באורח החיים וסדר היום שלה בזמן ההיריון כדי שיהיה הריון בריא ומוצלח ואפשר להוסיף גם את ההטבה הבאה: אישה בהריון לא תנקה את ארגז הצרכים כדי לא להיחשף לצואה של החתול שהיא זו שעלולה לסכן את העובר ודבר שני, חשוב לשטוף ידיים טוב טוב לפני האוכל אם ליטפתם את החתול.

איך להכיר את התינוק לחתול?
נוכחות פתאומית של תינוק חדש בבית משלבת גם לחץ ברב המקרים מהסיטואציה החדשה והאחריות הגדולה, אפילו שהתכוננתם אליה 9 חודשים. עכשיו נסתכל על המצב החדש מנקודת המבט של החתול לרגע – עבורו זו הפתעה מוחלטת שעלולה לגרום לסטרס לפעמים גם לחתול הרגוע ביותר.

אז לפני שנביא את התינוק הביתה אני מציעה להכין גם את החתול כבר במהלך ההיריון:

  • הרגילו את החתול לקולות ולריחות של תינוקות. מרחו את הקרם שבו תשתמשו עבור התינוק, תנו לחתול להריח אתכם ואז תנו לו חטיף טעים. כך הוא יקשר את הריח לחוויה חיובית.
  • הזמינו אליכם חברים עם תינוק ותאפשרו לחתול להסתובב בחדר ולהריח את התינוק. לטפו וחזקו את החתול עם חטיפים על התנהגות רגועה ונינוחה.
  • אפשרו לחתול לרחרח ולהתרגל לאזור שהכנתם בבית עבור התינוק, בין אם זה בחדר שלכם או בחדר נפרד. חשוב שתספקו כבר בשלב הזה את יצר הסקרנות של החתול, כך שהעניין שלו באזור זה ילך ויפחת
  • אם אתם ממש לא רוצים שהחתול ייכנס לחדר של התינוק, תוכלו להתקין מראש דלת רשת ותסגרו אותו בשעות הלילה.
  • בסמוך לחזרה מבית החוליםכדאי להביא הביתה חיתול או בגד של התינוק ולתת לחתול להתרגל לריח.

מה לעשות כדי שכל המשפחה תהיה שמחה ורגועה:

כשהתינוק יגיע הביתה, החתול שלכם ודאי יהיה סקרן ויתכן שיחשוש מעט מהתוספת החדשה והמרעישה לכן, תישארו רגועים ותאפשרו לו להריח את התינוק או הסביבה שלו. תזכרו שהחתול התגעגע אליכם בזמן שהייתם בבית החולים, ולכן חשוב שלא תסגרו אותו בחדר לבד עד שתתארגנו מכיוון שזה עלול להגביר את הסקרנות והלחץ.
הרבה מאוד חתולים מאבדים עניין יחסית מהר ומחפשים להשתעשע במקום אחר. יתכן שהחתול שלכם ירגיש צורך לשמור על התינוק ויצפה בכם מטפלים בו. זה בסדר, שתפו אותו.

dogform
  • השתדלו לשחק עם החתול ולשמור על שגרת המשחקים, הליטופים, הסירוק ובעצם כל דבר שהחתול רגיל אליו גם אחרי שהתינוק כבר נמצא בבית.
  • בתקופה הזו יגיעו אורחים רבים לראות את התינוק, חשוב שתבקשו מהם להתייחס גם לחתול. אל תגרמו לחתול להרגיש דחוי, התינוק הוא חלק מהחיים שלו ואם תתייחסו אליו כשותף בחגיגה הוא יהיה הרבה יותר רגוע ונינוח.

עדיין מרגישים חוסר בטחון לגבי החיבור בין חתולים ותינוקות?

יש לכם הזדמנות מצוינת ללמד את הילד שלכם לכבד ולהתייחס אל החתול בכבוד וללמד אותם מה זו אחריות, נתינה ואהבה לבעלי חיים.
היכרות וחיבור נכונים מתוך כבוד ואהבה ישמרו את החתול שמח ורגוע ואת הילדים שותפים אחראים לשנים רבות.
בסוף, אין כמו לגדול עם בעלי חיים בבית

 

אורלי זכאי | CAT GURU | יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה