חברות

חתולים ותינוקות

אם אתם הורים לעתיד שמגדלים חתול בבית, יתכן ואתם חוששים שכאשר תביאו את התינוק החדש הביתה החתול יקנא בתינוק ויתקוף אותו. יתכן ואתם אפילו שוקלים להוציא את החתול מהבית כדי למנוע פגיעה בתינוק. כדאי שתדעו שבדרך כלל, עם תשומת לב וטיפול נכון, אין כל צורך להוציא את החתול מהבית.

אנשים רבים מתייחסים לחתול שלהם כמו "התינוק" שלהם ומרעיפים עליו שפע של אהבה ותשומת לב, אבל כאשר התינוק מגיע הם קצת שוכחים מהחתול ומכאן יכולות להגיע הבעיות האמיתיות. הדבר נכון בעיקר לגביי חתולים בוגרים שאין להם ניסיון בכלל עם ילדים או תינוקות. אמנם אין דרך לצפות את תגובת החתול להגעת התינוק, מכיוון שכל חתול מגיב באופן שונה בהתאם לגזע שלו ולאופי שלו, אבל ניתן להרגיל את החתול לתינוק ולמתן את התגובות שלו לנוכח השינוי.

מה כדאי לעשות על מנת להרגיל את החתול לתינוק חדש?
1. כדי להרגיל את החתול לתינוק החדש, צריך להמשיך ולטפח את החתול על ידי הקפדה על שגרת האכלה קבועה, ניקיון ארגז הצרכים, קניית צעצועים חדשים וכדומה.
2. כדאי למצוא מקום שינה מוגבה לחתול שיגרום לו להרגיש בטוח יותר, אפשר גם לתת לו להסתתר במקום חשוך ומוגן שממנו יש לו נקודת מבט טובה לעבר התינוק החדש, כך החתול יחוש בטוח בזמן שהוא בודק את הנושא. אפשר גם להניח את האוכל של החתול במקום גבוה יותר כדי שהוא יוכל לאכול בצורה רגועה.
3. כדאי להרגיל את החתול לא להיכנס לחדר של התינוק עוד לפניי שהתינוק מגיע, אפשר לעשות זאת על ידי סגירת דלתות וגם על ידי ריסוס הדלת הסגורה והמסגרת שלה עם חומרים בעלי ריח חזק. אם החתול חי בתוך הבית, דווקא מתן אפשרות לצאת החוצה יכולה לעור לו להתמודד עם השינוי ולהעניק לו עניין אחר.
4. אפשר לקשר את בואו של התינוק לחוויה חיובית אצל החתול, כגון מתן אוכל טעים במיוחד לחתול בזמן שהתינוק מגיע, או לשחק עם החתול במשחק שהוא אוהב.
5. אם אתם חוששים מהתנהגות החתול, תוכלו לבחון אותה וגם להרגיל את החתול למצב החדש על ידי הבאת תינוקות או פעוטות לביתכם ולתת לחתול להכיר אותם מעט, כמובן תוך השגחה צמודה.
6. תינוק חדש בבית יוריד את תשומת הלב שלכם מהחתול, לכן אם החתול שלכם רגיל לקבל המון תשומת לב, כדאי לכם למתן אותה עוד לפניי שהתינוק מגיע הביתה, כדי שהחתול לא ירגיש שהתינוק תופס את מקומו. גם לחתול יש חששות לא מעטים בנוגע לתינוק חדש, פתאום מגיע משהו חדש ולא מוכר לבית שלו והמשהו הזה, לא רק שהוא משמיע המון רעש ועושה תנועות בלתי צפויות, אלא שהוא גם מקבל  המון תשומת לב, לעיתים על חשבונו של החתול.

ומה בנוגע לחשש שהחתול יחנוק את התינוק?
ובכן מדובר במיתוס בלבד, אמנם חתולים אוהבים מקומות חמים, אבל הם אף פעם לא יחנקו את התינוק, הסכנה היחידה יכולה להיות אם מדובר בתינוק ממש קטן שאינו יכול לזוז, ולכן כדאי להקפיד שהחתול לא יכנס לעריסה של התינוק בזמן שהוא ישן, לפחות בתקופה הראשונה. חתולים אף פעם לא הורגים תינוקות מתוך התקף של קנאה והם מהר מאוד לומדים לאהוב את התינוק, או לפחות לקבל אותו כאחד מבני הבית.

הבנה תהליך החשיבה של החתול והכנה מוקדמת לבואו של התינוק, תעזור גם לכם וגם לחתול להתרגל בצורה הטובה ביותר לשינוי.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה