חברות

חתולים – טיפים שימושיים לגידול חתול

לפניכם טיפים שימושיים לבריאות החתול והתנהגותו שיגרמו לחתול שלכם להרגיש הרבה יותר טוב, ולכם - ליהנות מהגידול החתול שלכם הרבה יותר.

תזונה
1. מזון מותאם
ככל שהמזון מותאם יותר לצרכים הספציפיים של בעל החיים, מובטחת תזונה טובה יותר. ניתן למצוא בחנויות מגוון מוצרים המתאימים לחתלתולים, לחתולים מבוגרים, לחתולים ארוכי שיער וכו'.
במיתולוגיה החתולית נוצר הרושם שחתולים ומוצרי חלב הולכים יחד. האמת היא, שלרוב החתולים אין העדפה מיוחדת למוצרי חלב. אדרבא. חתולים לעתים קרובות יעדיפו מוצרי בשר ודגים ויש אפילו חתולים שחלב לא עושה להם טוב.
2. ניקיון הפה
מזון יבש מסייע לטיפול דנטלי – למניעת הצטברות אבן שן, לניקוי השיניים ולרענון הנשימה.
3. כדורי שיער
בעונת הנשירה חתולים רבים מסייעים לתהליך טבעי ובלתי נמנע זה ומלקקים את פרוותם באופן נמרץ כדי להרחיק את השערות הישנות. פעילות זו עלולה לגרום להתפתחות תופעה המכונה "הייר-בול" או בעברית פשוטה "כדור פרווה". התופעה מתחילה כשהחתול מלקק את עצמו ובולע פרווה, הפרווה מצטברת במעיים של החתול בצורת גוש פרווה כדורי, ועלול לגרום להקאות ואף לחסימת מעיים. חשוב לנסות למנוע תופעה זו, במיוחד אצל חתולים ארוכי פרווה.
4. חומצות שומן חיוניות
מסייעות למניעת נשירה מוגברת. האכלה במזון עתיר בחומצות שומן חיוניות, מבטיחה שיפור של מראה הפרווה ובריאות העור.
5. מעבר ממזון למזון
יש לבצע את המעבר באופן הדרגתי. תקופת המעבר המכונה "תקופת הערבוב", נמשכת מספר ימים. תקופה זו מאפשרת למערכת העיכול של החתול להסתגל למזון איכותי בעל נעכלות גבוהה, ומונעת בעיות מעיים.
גידול חתול

התנהגות
1. נוסעים לחופשה? ומה עם החתול החמוד שלכם?

קשה מאד לטייל עם חתולים ולכן חייבים למצוא פתרון עבורם כשנוסעים לחופשה. חתולים מאד עצמאיים וניתן להשאיר אותם לבד למשך זמן רב, בתנאי שיש מישהו שמבקר אותם מדי יום, נותן מזון ומים ומשחק איתם קצת. אם השארתם את חתולכם עם "שמרתול" תוודאו שהשארתם טלפון של קרוב משפחה ושל רופא הוטרינר למקרה חירום. יש גם אופציה של פנסיון לחתולים. במקרה זה חשוב לבדוק שהפנסיון דורש שהחתול יהיה מחוסן ושיש מי שמשחק עם החתול מדי פעם.
2. עיקור וסירוס
עונת הייחום גורמת ליללות רומנטיות מחוץ לחלון חדר השינה, קרבות עקובים מדם בין מחזרים מתחרים ובעיקר המון גורי חתולים לא רצויים, מסכנים וחסרי בית. אם חתולכם או חתולתכם אינם מיועדים לרבייה מקצועית, אנחנו סבורים שהדבר הנכון לעשות הוא עיקור / סירוס, עכשיו, לפני שעונת הייחום תגיע לשיא. גשו עוד היום למרפאה הוטרינרית שלכם לקביעת תור.
3. חתולים ועצים
לחתולים יש כושר טיפוס מדהים וגם אינסטינקט הישרדות. כשהם נבהלים, במיוחד מכלבים, הם לעתים קרובות מטפסים על עץ. העדיפות הראשונה שלהם היא להציל את עצמם והם לא חושבים באותו רגע על כך, שהם יצטרכו יום אחד גם לרדת. לעתים קרובות החתול פוחד לרדת חזרה והוא עלול להיתקע על העץ זמן ממושך. ברוב הפעמים החתול ירד לבד, לעתים אפילו אחרי כמה ימים. אבל מדי פעם יש גם מקרים בהם החתול לא מצליח לרדת מהעץ וחייבים לעזור לו. קשה מאד לעשות זאת כי הוא לעתים כל כך מבוהל שככל שמתקרבים אליו כדי להורידו, הוא מטפס גבוה יותר. במקרה שכזה, ניתן להיעזר במכבי אש אשר נותנים שרותי חילוץ מגובה, רק קחו בחשבון שצריך לשלם על השרות.
גידול חתול

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה