חברות

חתול בריטי קצר שיער

אחד מגזעי החתולים היותר פופולריים הוא חתול הבריטי קצר שיער. הוא מאוד אוהב להיות בחברה אבל יחסית להרבה חתולים אחרים רב החתולים בגזע הזה, לא אוהבים שמרימים אותם או מלטפים אותם יותר מדי. גם את החתול הזה, כמו גזעים אחרים, נוכל לראות בפרווה בצבעים שונים, אבל הצבע המוכר והנפוץ יותר הוא אפור-כחול יפייפה שבגינו הוא נקרא חתול בריטי כחול. הפרווה שלהם מאוד סמיכה. כדאי להבריש אותו לעתים תכופות במטרה לעזור לו לחדש את הפרווה ולצמצם את הסיכוי שהוא יבלע כמויות גדולות של שיער בזמן שהוא מנקה את עצמו. כל השיער הזה שנבלע בזמן ליקוק הפרווה יכול להפוך לכדורי שיער במערכת העיכול ולגרום בין היתר להקאות.

חתול בריטי קצר שיער הוא הגזע הוותיק ביותר שתועד באנגליה. ההערכה היא שמקורו בחתולים שהגיעו עם הרומאים ממצרים כשפלשו לבריטניה בשנת 43 לספירה.

מבנה הגוף שמאפיין את הגזע הזה הוא רחב, נראה שמנמן לפעמים גם כשהוא לא בעודף משקל וחזק. מבנה הפנים עגול. צבע העיניים שלהם משתנה בהתאם לצבע הפרווה, אבל הבריטי הכחול יהיו עיניים בצבע אמבר-זהב. לבעלי הפרווה בצבעים אחרים יהיו עיניים כחולות ויהיו גם כאלה עם עיניים בגוונים שנעים בין זהב לנחושת.

החתולים הבריטים יחסית נחשבים רגועים ושלווים יותר. הם אוהבים ליטופים אבל מאוד לא אוהבים שמרימים ומחזיקים אותם. אפשר לומר שאם אתם רוצים לגדל חתול שישב על הברכיים שלכם, זה לא החתול שאתם צריכים לאמץ.

הם ידועים בטבע הרגוע והאוהב שלהם והם אוהבים להיות מעורבים בכל דבר. עוד מאפיין מאוד מוכר אצל חתול בריטי הוא שהם מתבגרים לאט. כלומר, גם כחתולים בוגרים הם ממשיכים להשתעשע כמו הצעירים יותר. מגדלים לאורך השנים יודעים להגיד שהזכרים בגזע הזה יותר שובבים ואנרגטים מהנקבות.

מכיוון שחתולים בריטים קצרי שיער  הם באופיים יחסית רגועים ונינוחים, הם יכולים להסתדר בבית כזה, רגוע ושליו, או בית עם ילדים וחיות אחרות, כל עוד הם רגועים יחסית. הם ישמחו להתרווח על הספה או במרפסת מול הנוף, בתנאי שתהיה להם סביבת מחיה שתספק את כל הצרכים הפיזיים והמנטלים של החתול. בסופו של דבר, על אף שמדובר בחתול רגוע ונינוח הוא עדיין חתול. מה המשמעות? המשמעות היא שמדובר בצייד, טורף על שנכנס ליות רק בתוך דירה. זו לא הסביבה הטבעית של החתולים ואם היום שלו יהיה משעמם ולא מספק, יתפתחו בעיות התנהגות כמו שקורה בקרב גזעי חתולים אחרים

בעבודתי כיועצת התנהגות חתולים כבר פגשתי במהלך השנים אצל לקוחות שלי, עשרות חתולים בריטים קצרי שיער שפתחו בעיות בגלל תנאי מחיה לא נכונים ולא מתאימים. האכזבה של הבעלים די גדולה בדרך כלל מכיוון שכנראה הם רכשו חתול בריטי קצר שיער גזעי בכמה אלפי שקלים ועכשיו הם מתמודדים עם חתול לא שמח, שנושך ושורט או עושה צרכים מחוץ לארגז מתוך שעמום ותסכול.

dogform

חתולים יודעים לנקות את עצמם והם עושים את זה בערך שליש מהזמן שהם ערים ביממה, יחד עם זה, כדאי מאוד להבריש אותם בערך פעם בשבוע על מנת למנוע הצטברות של שיער במערכת העיכול. ההמלצה שלי אליכם היא למצוא את הדרך הכי נעימה להבריש עבור החתול. לשמחתנו יש היום בשוק המון אפשרויות, מכפפות רכות ונעימות ועד מברשות מסוגים שונים עם יכולות הברשה שונות. תניחו בשלב ראשון את המברשת שבחרתם ליד החתול ותנו לו חטיף. ככה לאט לאט תצרו התניה חיובית למברשת שהרבה מאוד חתולים חוששים ממנה.

מבנה הגוף של חתול בריטי קצר שיער הוא עגלגל ומוצק. החיבה של חתולים לאוכל בשילוב מבנה גוף כזה וסביבת מחיה שלא מאפשרת מספיק גירויים ופריקת אנרגיה עלולים לגרום להשמנה ועליה במשקל. כדי להימנע מזה, תקפידו על סדר יום מאוד פעיל, תפרקו להם אנרגיה גם כשהם אוכלים על ידי צעצועי האכלה, על ידי פעילות רדיפה אחרי האוכל ועוד. בדרך הזאת החתול שלכם ישמור על משקל תקין ויהיה מרוצה מאוד מפעילות הציד שאתם מארגנים לו.

הכי חשוב שתזכרו לחשוב כמו חתול, כדי להבין טוב מה החתול שלכם מבקש כרגע, או צריך באופן כללי ובעיקר תדאגו ליהנות ביחד..

אורלי זכאי, יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה