חברות

חתול תלותי – למה החתול הולך אחריך לכל מקום בבית?

החתול שלך הולך אחרייך לכל מקום בבית? בכתבה הבאה ישנן ארבע סיבות עיקריות שבגללן חתול תלותי ולא עוזב אתכם לרגע. בין אם מדובר בבעיה בריאותית, או בניסיון טבעי להגיד לכם שמשהו מפריע לו או לא מסתדר לו, תמיד השפה העיקרית שלו תהיה שפת הגוף.

1. החתול שלך צריך שינוי בתזונה שלו

זה בטח לא יפתיע אתכם, אבל אם חתול תלותי והולך אחריכם לכל מקום בבית, הוא כנראה מנסה להגיד לכם משהו. יכול להיות שזה קשור לאוכל. לחתול יש יכולת מעולה להסביר מה הוא צריך, אלא שהוא מסביר בשפה שלו, שפת הגוף, ורוב האנשים לא מבינים אותה מספיק טוב.
אם החתול לא מסופק מבחינת תזונה, הוא ינסה להסביר לכם ולפעמים ישלב גם יללות או צעקות תסכול. חשוב להבין שגם אם אתם קונים את האוכל הכי יקר, או גם אם הוא אוכל את האוכל שקניתם לו, זה עדין לא אומר שהגוף מסופק. זה לא ענין של רעב אלא צרכים של טורף שחי בתוך דירה. כנראה שהחתול שלכם צריך שינוי בתזונה.

תבדקו מזונות שהוא יאהב יותר וכמובן להקפיד על מזון איכותי. גוונו את התפריט של החתול ברמה יומית. אפשר להוסיף כל יום קצת עוף, או בשר, דגים, ירקות, ביצה ועוד. אנחנו לא רוצים לגרום לו להיות במשקל יתר מכיוון שזה עלול להוביל לבעיות בריאות. חשוב לדעת שככל שהתזונה של החתול תהיה מותאמת יותר לעובדה שמדובר בטורף, כך והוא יהיה מסופק ורגוע יותר.

2. החתול זקוק ונהנה מהחברה שלכם

אם החתול שמח ורגוע אצלכם, הוא כנראה מאוד קשור אליכם ואוהב אתכם. הוא נהנה לבלות אתכם והוא מתעניין בדברים שאתם עושים. אם אתם סתם ככה יושבים על הספה וקוראים ספר, יכול להיות שהחתול יצטרף וישב על הספר. אם אתם במטבח מכינים אוכל, יש סיכוי טוב שהוא יצטרף ויטפס לשיש כדי לראות מה אתם עושים. אני בטוחה שיש לכם עוד הרבה דוגמאות מהחיים עם החתול המתוק שלכם.

3. החתול צריך תשומת לב מהסוג הנכון עבורו

הזמן עובר מאוד מהר, אנחנו מאוד עסוקים ביום יום ולפעמים שוכחים להכניס לסדר היום גם את הזמן שצריך להשקיע בחתול שלקחנו אלינו הביתה. כשאני אומרת להשקיע בחתול, אני מתכוונת לספק לו את מה שהוא צריך בהתחשב בעובדה שמדובר בציד. כפי שאתם כבר יודעים, החתול יודע להסביר את עצמו בשפה שהוא מכיר והוא יעשה מה שהוא יכול כדי שתבינו שהוא זקוק לתשומת הלב שלכם. זה כולל גם להיות חתול תלותי שילך אחריכם בית לכל מקום. שימו לב והקפידו להעשיר את הסביבה שלו ואת סדר היום שלו ברמה יומית כדי להבטיח שהחתול שחי אתכם יהיה שמח ובריא.

4. החתול לא מרגיש טוב

החתול לא יכול להגיד לכם במילים שהוא לא מרגיש טוב. לכן גם במקרה הזה, הוא ישתמש בשפת הגוף – השפה העיקרית של החתולים. כשחתול מרגיש לא טוב או שהוא בסטרס ההתנהגות שלו יכולה להשתנות, בין היתר כדי לחזק את הניסיונות להעביר את המסר. כך, למשל, הוא יכול להיות חתול תלותי, להתחיל ללכת אחריכם בית לכל מקום או להיות כמה שיותר קרוב אליכם כל הזמן.

dogform

חשוב לציין כי אם אתם רואים שינוי בהתנהגות של החתול, כמו בדוגמאות מעלה, שווה להרים טלפון לוטרינר כדי לשלול בעיה רפואית. אם נשללה בעיה רפואית, זה הזמן לפנות ליועצת התנהגות חתולים כדי לבדוק את הסיבות לשינוי בהתנהגות ולפתור את הבעיה עבור החתול ועבורכם.

 

אורלי זכאי, יועצת התנהגות חתולים

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה