תזונה

ט"ו בשבט הגיע – גם כלבים וחתולים רוצים לחגוג עם פירות!!

מאת ד"ר דיויד רוזנבלט, רופא וטרינר

העובדה שכלבים וחתולים הם צאצאיהם של טורפי על, לא בהכרח מונעת מהם להנות מפירות ואגוזים.

בעוד שהרוב המוחלט של הכלבים והחתולים לא יסרב לקוביית גבינה, פרוסת דג, נקניקיה או שניצל, החיבה לפירות ואגוזים היא הרבה יותר אינדיבידואלית.

חתול אחד חולה על מנגו, אחר טורף מלון והשלישי אוהב בננות. הכלב שלי מעדיף אגוזים על בשר, וכלב אחר משתגע מאבטיח. ויש כלבים וחתולים שלא מוכנים לגעת בפירות ואגוזים. זכותם.

כשעם ישראל חוגג את ראש השנה לאילנות בשפע פירות ופיצוחים, הרבה אנשים רוצים לדעת אם מותר לתת גם לחיות המחמד להצטרף לחגיגה הטעימה והצבעונית.

עקרונית, למה לא? אין מניעה שכלבים וחתולים, אם טעים להם, יאכלו איתנו פירות ואגוזים, טריים או מיובשים. חשוב רק לשים לב לכמה נקודות:

dogform
  1. פירות ואגוזים הם עתירי קלוריות, כך שאם רוצים למנוע השמנת יתר יש למתן את הכמות. תזכרו שחתולים וכלבים קטנים שוקלים הרבה פחות מאיתנו. לדוגמה, אם נתן לכלב ששוקל 7 ק"ג חמישה אגוזי מלך, זה כמו שאדם השוקל 70 ק"ג אכל חמישים אגוזים!
  2. אסור לתת לחיות מחמד גלעינים של פירות – בחלק מהגלעינים יש חומר שעלול להפוך בגוף לציאניד וחלקם יכולים לגרום לנזק במערכת העיכול.
  3. אגוזי מקדמיה עלולים להיות רעילים לכלבים. זו הרעלה לא נעימה שכוללת הקאות, חולשה ודיכאון. ההרעלה אינה קטלנית וחולפת מאליה בתוך יומיים.

 

אז נאחל חג אילנות שמח לצמחים, לבעלי החיים ולהולכים על שתיים.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה