חברות

פק"ל טיול – מה חשוב לקחת לטיול עם הכלב

טיול עם חברנו הפרוותי יכול להיות חוויה מתגמלת ומהנה, אבל זה דורש תכנון קפדני כדי להבטיח שהמסע יעבור בצורה חלקה ותהיו מוכנים ככל הניתן לכל תרחיש.
בין אם אתם יוצאים לחופשת סוף שבוע או לחופשה ממושכת יותר, הנה מדריך שיעזור לכם לארוז את הדברים החיוניים לטיול בלתי נשכח עם כלבכם.

מסמכים רפואיים:

לפני היציאה לטיול, ודאו שיש ברשותכם מסמכים רפואיים חיוניים – הוכחות לחיסונים, מסמכים רפואיים הקשורים למצב רפואי מיוחד וכל אישור נדרש, לפי מדינת היעד, באם אתם חוצים גבולות.

תרופות:

אם הכלב שלכם זקוק לתרופות כלשהן, וודאו שיש לכם מלאי מספיק לכל הטיול ושמרו אותן באריזתן המקורית. אם אתם יוצאים לטיול ממושך – שקלו להביא מוצרים נוספים למניעת פרעושים וקרציות ליתר ביטחון (וקראו בעיון את הוראות השימוש או היוועצו בווטרינר, על מנת למנוע מצב של מנת יתר).

תג זיהוי:

מעבר לשבב האלקטרוני, חשוב שלכלב יהיה קולר עם תג שם, המכיל את פרטי הקשר שלכם, כולל כמובן מספר טלפון עדכני.

פרטי קשר לשעת חירום:

בנוסף לפרטי ההתקשרות שלכם בתג הזיהוי, מומלץ להוסיף פרטי התקשרות של חבר, בן משפחה, או אפילו הווטרינר של הכלב כאיש קשר לעת חירום ולהגדיל את הסיכויים לתגובה מהירה במצב בלתי צפוי בו לא ניתן להשיג אתכם (תוכלו למשל לעשות זאת על פיסת בד קטנטנה מחוברת לקולר או בנדנה מדליקה עם פרטי יצירת הקשר לשעת חירום מודפסים עליה).

מידע על וטרינרים מקומיים:

כדאי לחפש ולרשום מבעוד מועד פרטי התקשרות של וטרינרים באזורים שבהם אתם מתכננים לבקר, לכל צרה שלא תבוא… ושלא תבוא!

בטיחות ברכב:

אחד הפתרונות המתקדמים והחיוביים ביותר לבטיחות כלבים ברכב, הוא רתמת בטיחות שנבדקה בריסוק. רתמות אלו מתוכננות להפחית את הסיכוי לפציעה ולהבטיח את שלומו במקרה של בלימה פתאומית או התנגשות.
חפשו רתמה שעברה בדיקת ריסוק ואושרה על ידי ארגוני תקני בטיחות. העיצוב כולל בדרך כלל רצועות מרופדות וחיבור מאובטח למערכת חגורות הבטיחות של המכונית.

רצועה ורתמה:

גם אם כלבכם הולך יפה לצידכם ללא רצועה, חובה להצטייד ברצועה (ורצוי רתמת גוף) לשמירה על בטיחות הכלב שלכם (ולאכיפת החוק המחייב שימוש ברצועה מחוץ לבית). ודאו שהרצועה באורך המתאים (עד חמישה מטרים לכל היותר), והרתמה מתאימה היטב מבלי לגרום לו לאי נוחות.

אובייקטים מהבית ליצירת תחושת נוחות:

הביאו לכלבכם פריטים מוכרים מהבית, כמו המיטה שלו, צעצועים אהובים ושמיכה. פריטים אלה יכולים לספק לו תחושת נוחות ושייכות, ולהפחית את הלחץ במהלך הטיול.
צעצועים אינטראקטיביים, כמו פאזלים וחידות מזון, יכולים להיות מועילים במיוחד בשמירה על גירוי נפשי ותעסוקה לכלב.

קערות מזון ומים:

ארזו קערות מתקפלות לאוכל ומים. רצוי שתצטיידו גם בבקבוקי מים, למקרה שלא יהיו זמינים עבורכם. הביאו את האוכל הרגיל של הכלב שלכם כדי להימנע מכאבי בטן העלולים לקרות עם שינויים פתאומיים בתזונה (וארזו כמות יותר גדולה, למקרה של עיכוב בלתי צפוי).

dogform

חטיפים טעימים:

לא לשכוח להצטייד בחטיפים טעימים לתגמול על התנהגות טובה ולשימוש כחיזוקים חיוביים ויצירת חוויה טובה בסביבה החדשה.

ערכת עזרה ראשונה:

הכינו ערכת עזרה ראשונה בסיסית עבור הכלב שלכם, הכוללת פריטים כמו תחבושות, מגבונים, משחה לחיטוי, פינצטה, וכל התרופות הנחוצות במצבים רפואיים מיוחדים. התייעצו עם הווטרינר של הכלב לקבלת המלצות ספציפיות המבוססות על הצרכים הבריאותיים שלו.

ציוד טיפוח:

ארזו מוצרי טיפוח חיוניים כמו מברשת, שמפו, צמר גפן (לניקוי עיניים) או מוצר טיפוח ספציפי שהכלב שלכם עשוי להזדקק לו. טיפוח קבוע עוזר לשמירה על היגיינה ובריאות הכלב, במיוחד במהלך טיולים ארוכים יותר.

ציוד מתאים למזג האוויר:

ארזו ציוד בהתאם ליעד ולעונת השנה, כגון מעיל גשם כלבלבי בחורף, או מגבת שתוכלו להרטיב ולהשתמש בה לקירור גופו של הכלב בימות הקיץ המהבילים. רצוי לחשוב מראש על הנוחות והבטיחות של הכלב בתנאי מזג אוויר שונים – לא תמיד כדאי לקחת את הכלב עמכם לטיול, אם תנאי מזג האוויר עלולים להיות קשים ואף מסוכנים עבורו.

שקיות לאיסוף פסולת:

הביאו שקיות כדי לנקות אחרי הכלב שלכם במהלך הטיולים והבטיחו שלא תשאירו עקבות מאחור!

הכלב כמו כל בן משפחה, זקוק לדברים חיוניים כשהוא רחוק מהבית. עם תכנון מראש, שימת דגש על בטיחות, והבאת הפריטים הדרושים לרווחתו, תוכלו ליצור חווית טיול חיובית ומעשירה עבור כלבכם וכמובן גם עבורכם!

נסיעה טובה ובטוחה וטיול שמח ומהנה!

מירב גמליאל בושן – מאלפת ומטפלת התנהגותית לכלבים
וסופרת ילדים הכותבת בעיקר על עולמו של הכלב www.merav-dogs.com

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה