חברות

טיפול ואימון ציפורים

אימון הציפור, בין אם מדובר בהרגלתה לאכול מכף היד, או באילופה לבצע תרגילים ספציפיים, כרוך בהתמדה ובסבלנות. אם תתיחסו לאימון כאל זמן איכות שלכם עם הציפור, תוכלו ליהנות יחד ולגלמד את הציפור שלכם לבצע מגוון תרגילים

אנשים רבים מגדלים ציפורים בשל יופיין, אך ישנם גם כאלו שמגדלים ציפורים בגלל האתגר הרב הכרוך באימונן. אותם אנשים יזכרו בסיפוק רב ברגעים בהם הצליחו לגרום לציפור שלהם לבוא אליהם ולאכול ישירות מכף ידם, או כאשר הם הצליחו ללמד את התוכי שלהם לבצע תרגיל, כמו להתקדם קדימה לפי בקשה.
הציפורים, ובמיוחד התוכים למיניהם, הן חיות מאוד אינטליגנטיות. רוב סוגי התוכים שניתן לגדל בבית, יכולים לשרוק אם מבקשים מהם, לחקות צלילים שהם שומעים בסביבתם הקרובה כגון צלצול טלפון, אזעקה של מכונית, או צלצול פעמון הדלת. ציפורים רבות מוכנות לאכול מכף ידו של הבעלים שלהם, כאשר הן מתרגלות לכך ורובן שמחות מאוד כאשר הבעלים שלהם מתקרב לכלוב והן מראות לו זאת בציוצים נרגשים. כמובן שיש תוכים שניתן לאלף אותם לומר מספר מילים וגם מינים של ציפורים שאפשר לאמן אותן לעשות את הצרכים שלהן במקום המיועד לכך.

אימון הציפור, בין אם מדובר בהרגלתה לאכול מכף היד, או באילופה לבצע תרגילים ספציפיים, כרוך בהתמדה, בסבלנות ובראש ובראשונה במתן טיפול הולם לציפור. כל ציפור זקוקה לסוג אחר של טיפול, ישנן ציפורים רגישות יותר ורגישות פחות, ישנן ציפורים שזקוקות לחברה כמעט כל הזמן וציפורים אחרות שיעריכו מעט שקט למשך מספר שעות ביום, ישנן ציפורים רגישות מאוד לקור וישנן כאלו שיעדיפו שהכלוב שלהן יהיה במרפסת תחת כיפת השמיים. כדי לדעת בדיוק למה הציפור שלכם זקוקה, עליכם לאסוף עליה מידע מעמיק ככל האפשר. רק לאחר שהציפור שלכם תקבל את כל התנאים שלהם היא זקוקה ורק לאחר שהיא תתרגל אליכם ולבית שלכם, תוכלו לנסות ולהתחיל לאמן אותה כמובן בהתאם ליכולות שלה.

חשוב שתזכרו שהאימון אמנם נועד לגרום לציפור לעשות משהו שאתם רוצים, אבל הוא בראש ובראשונה זמן איכות שאתם מבלים עם הציפור שלכם כדי להעמיק את הקשר ביניכם, לכן עליכם לעשות ככל יכולתכם שהאימון יהיה מהנה בעבור הציפור וייתפס על ידה כמשחק ולא כמטלה, גם אם היא מתגלה כעקשנית ובעלת רצונות משל עצמה.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה