חברות

טיפים לגידול גורי כלבים

הלילה הראשון של הגור בביתכם עלול להיות מאד קשה עבורו וכתוצאה מכך עבור כל בני הבית. מה תוכלו לעשות כדי להקל על הגור החדש שלכם את ההתאקלמות בביתכם.

מה תוכלו לעשות כדי להקל על הגור החדש שלכם את ההתאקלמות בביתכם?

1. הדבר הראשון שיש לעשות עם גור חדש הוא לגשת לווטרינר. תתקשרו לקבוע תור, ותיקחו אותו על הידיים. אל תניחו את הגור החדש שלכם על הרצפה באזור המרפאה או בתוכה ואל תתנו לו לרחרח סביב או כלבים אחרים הממתינים בתור. סביר להניח שהגור מעולם לא קיבל חיסון והוא חשוף מאד למחלות מדבקות, שיש בשפע במרפאה וטרינרית. תשאלו את הווטרינר או הווטרינרית הכל ואל תתביישו. חשוב שתקבלו מידע על כלבים. אם הרופא קצר רוח עם שאלותיכם לכו לרופא אחר. אסור לדחות את הביקור הראשון הזה, שכן חייבים להכניס את הגור באופן דחוף למשטר חיסונים. אתם צריכים לחשוש במיוחד משתי מחלות גורים נפוצות וקטלניות: פרוו וכלבלבת. נגד שתיהן יש חיסון יעיל.

2. עד שיגיע מועד הפגישה עם הווטרינר,  תגלו שהלילה הראשון של הגור בלי אימא שלו לצידו עלול להיות קשה מאוד. מומלץ לקחת בובת פרווה, לרוקן ממנה קצת מילוי, ולדחוף לתוכה בקבוק מים חמים ושעון מתקתק. חשוב לוודא, שהשעון לא מכוון לצלצל בשש בבוקר, הדבר עשוי להקל על הגור את השינה לבד.

3. התחילו להאכיל את הגור במזון יבש לגורי כלבים כבר מהיום הראשון.
אם המרקם קשה בשבילו ניתן לרכך את הכופתיות עם מעט מים פושרים. אין צורך לתת לגור כל דבר אחר לאכול. רק מזון יבש לגורי כלבים וצלחת מים טריים. אל תתנו לו חלב ומוצריו, לא לחם, לא ביצים, לא כדורי קלציום ולא כלום.

dogform

4. האכילו את הגור לעתים קרובות. בשלושת החודשים הראשונים לחייו הוא צריך לקבל אוכל 4 פעמים ביום. הוראות האכלה מפורטות אמורות להופיע על אריזת המזון.

בהצלחה! יש לכם חבר חדש לחיים 🙂

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה