בריאות

כיצד נשמור על בריאות הכלבים שלנו

הקפדה על בריאות הכלב באופן שוטף, תהפוך את החיים שלכם ואת החיים שלו למאושרים ובריאים יותר. אז מה בדיוק צריך לעשות?

הדברים שכלב רוצה-
לכלבים שלנו לא אכפת מה היא איכות המזון שאנחנו נותנים להם, לא אכפת להם (בדרך כלל) היכן הם נמצאים, לא אכפת להם אם יש להם הרבה צעצועים או מעט. אכפת להם רק מדבר אחד, שהבעלים שלהם יהיה אתם, יחבק אותם ויראה להם אהבה. בשביל הכלב שלך מילה חמה אחת ממך, ליטוף קצר על הגב- והיום שלו הופך למאושר.

הדברים שכלב צריך-
אבל אנחנו יודעים שהכלב שלנו זקוק למעט יותר, הכלב שלנו צריך שנשמור על הבריאות שלו, שניתן לו את המזון הטוב ביותר, שנדאג לו לכל החיסונים והטיפולים הווטרינרים השוטפים, שנספק לו מקום חם בחורף וקצת קרירות בקיץ, נדאג שהוא לא ישמין, נוודא שהוא יבצע פעילות גופנית באופן שוטף, נדאג לבריאות השיניים שלו וניתן לו כמובן טיפול הולם במצבי חירום.

dogform

מה קורה אם כלב לא מקבל את הצרכים הבריאותיים שלו?
כלבים שאינם מקבלים את כל הצרכים הבריאותיים שלהם יכולים לפתח מחלות בדרכי הלב, סוכרת, פגיעה בכליות, השמנה, בעיות עיכול וחלילה גם מחלות סרטן. כדי לדאוג שהכלב שלכם יישאר בריא עליכם בראש ובראשונה לתת לו את התזונה הטובה ביותר ומדובר לא רק במזון מיוחד לכלבים, אלא גם להשתדל למנוע מהכלב לאכול אוכל ביתי שאינו מתאים לקיבה הרגישה שלו.

כיצד נשמור על בריאות כלבנו?
1. הקפידו להוציא את הכלבים שלכם לטיול מספר קבוע של פעמים ביום, על פי הכלל שאסור לכלבים בוגרים להתאפק מעל לשמונה שעות, גורים צריכים לצאת החוצה בכל שלוש עד ארבע שעות. הקפידו לצאת החוצה בשעות מסודרות, דבר שיעזור לגוף של הכלב שלכם להתרגל לשעות הללו.
2. השתדלו לתת לכלב או לכלבה שלכם הזדמנות לפעילות גופנית בכל יום, כאשר זמן הפעילות הגופנית משתנה בין כלבים גדולים לכלבים קטנים, בדרך כלל כלבים גדולים זקוקים ליותר מרחב ופעילות גופנית בהשוואה לכלבים הקטנים.
3. החיסונים והטיפולים שהכלב צריך בדרך כלל לקבל במהלך חייו הם: חיסון נגד כלבת בגיל שלושה וחצי חודשים ופעם בשנה. חיסון משושה בגיל חודש וחצי ומעלה (שלושה חיסונים זהים) ולאחר מכן חיסון בודד אחת לשנה. חיסון נגד תולעת הפארק שמומלץ לתת פעם אחת לשלושה חודשים.
4. טיפולים שכיחים נוספים הם טיפולים נגד קרציות ופרעושים, הניתנים במספר צורות טיפול. הטיפול נגד קרציות נעשה באמצעות קולר או באמצעות טיפות נגד קרציות. הטיפול נגד פרעושים נעשה באמצעות חומר מניעתי המושם על פרוות הכלב בטיפות או בריסוס. ישנו גם טיפול נגד תולעים, במידה והכלב סובל מתולעים, הניתן בתרופה. בנוסף לכל אלו כדאי גם לדאוג ניקויי שיני הכלב באופן סדיר אצל הווטרינר.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה