טיפוח

כיצד תטפלו ותטפחו את כלבכם?

החבר הכי טוב שלנו זקוק לנו כדי שנקפיד על הטיפוח שלו. שמירה על אורך הפרווה והציפורניים, על ניקיון השיניים, האוזניים והגוף יעניקו לנו בן לוויה מאושר, בריא ונקי. ולמען האמת... זה גם כיף!

קיצוץ ציפורני הכלב 
מומלץ לקצוץ את ציפורני הכלב לאחר רחצתו מכיוון שאז ציפורניו רכות יותר ונוח לטפל בהן. קציצת הציפורניים נעשית באמצעות קוצץ ציפורנים מיוחד לכלבים, כאשר ישנם מספר סוגים של קוצצים המותאמים לגודל הציפורניים.
כאשר אתם קוצצים את ציפורני הכלב עליכם להקפיד שלא לפגוע בבשר, אם אין לכם ניסיון בקציצת ציפורניים גשו לווטרינר של כלבכם ובקשו ממנו הדגמה.
אצל כלבים מסוימים צומחת פרווה ארוכה בין הציפורניים, מומלץ לגזור פרווה זו. כמו כן, כדאי, בייחוד אצל כלבים גדולים, לבדוק הצטברות עפר ובוץ בין ציפורני הכלב לאחר כל פעילות מחוץ לבית.

ניקוי עיניים
•ניקוי ריר: מרבית הכלבים סובלים מריר שמצטבר בזוויות עיניהם. ישנם גזעי כלבים יותר רגישים, או כלבים שהריר שלהם מאוד בולט בגלל הצבע הבהיר של הפרווה. הדרך הפשוטה ביותר לנקות את הריר היא באמצעות החזקת ראש הכלב וניקוי העיניים בצמר גפן שהורטב במים חמימים.
•ניקוי כתמי דמעות: אם אתם מעוניינים לנקות כתמי דמעות, במיוחד כאשר הן בולטות על פרווה לבנה, ישנן טיפות עיניים שנועדו בדיוק לכך. עליכם להתייעץ עם הווטרינר שלכם ולקבל את אישורו לטיפול זה.
שימו לב לשינויים בעיניים כגון: אדמומיות יוצאת דופן, הפרשות מוגברות, דמעות מוגברות שיכולות להצביע על דלקת בעיניים.

צחצוח שיניים
גזעי כלבים רבים נוטים לסבול מהצטברות אבן שן אשר יכולה לגרום לדלקות, זיהומים וכאבים. במקרים של הזנחה, שיניי הכלב אף עשויות לנשור.
אפשר לבצע טיפול של הסרת אבנית מהשן אצל הווטרינר בהרדמה מלאה, אך מדובר בדרך כלל בטיפול יקר. הפתרון הטוב ביותר למניעת הצטברות אבן השן היא לצחצח לכלבכם שיניים בכל יום. צחצוח השיניים נעשה על ידי משחת שיניים ומברשת שיניים ייחודיות לכלבים, אשר ניתן להשיגן בחנויות ציוד לחיות מחמד ולפעמים גם אצל הווטרינר.
איך מרגילים את הכלב לצחצוח?
מומלץ להרגיל את כלבכם לצחצוח שיניים מגיל צעיר ככל האפשר. על ידי המון סבלנות והפיכת הצחצוח למשחק, כלבכם ישתף עמכם פעולה. אל תתעקשו עם כלבכם, עליכם לנסות יום אחר יום להרגיל את הכלב לטעמה של המשחה. לאחר שהכלב יתרגל לטעם אתם יכולים להתחיל לנסות לצחצח את שיניו עם האצבע בלבד, בשיניים שנוח לכם להגיע אליהן. לאט, לאט תוכלו להחליף את האצבע במברשת ולנסות להעמיק את הצחצוח.

ניקוי אוזני הכלב
טפילים וחיידקים אוהבים אוזניים של כלבים, וישנם גזעי כלבים בעלי רגישות ידועה וגדולה באוזניים. כלבים אלו נוטים לפתח דלקות אוזניים חדשות לבקרים. ישנם גם גזעי כלבים שמפתחים דלקות אוזניים בעקבות כניסת מים לתעלת האוזן בזמן רחצה או שחייה. בדיקה וניקוי קבוע של האוזניים יעזרו לכם לתפוס את דלקות האוזניים בתחילתן.
הסימנים לדלקת הן: ריח לא נעים, שעווה מוגברת, הפרשות לא רגילות, אדמומיות, גירוד האוזניים על ידי הכלב בתדירות שונה מהרגיל.
ניקוי אוזניי הכלב יכול להתבצע אחת לשבועיים, או לאחר הרחצה, תלוי בגזע הכלב. הניקוי הוא ניקוי חיצוני בלבד באמצעות מקלוני אוזניים, או צמר גפן. אין צורך להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים.
לכלבים בעלי שיער רב בתוך האוזניים מומלץ לתלוש את השערות הללו מידי פעם.
אם לאחר הניקוי גם תעניקו לכלב שלכם פינוק קטן, הוא ילמד לאהוב את התהליך.

רחצה
מרבית גזעי הכלבים זקוקים לרחצה רק פעם אחת בחודש. ישנם סוגי כלבים, כמו האסקי סיבירי, שבדומה לחתולים נוהגים לנקות את עצמם ולכן אפשר לרחוץ אותם רק פעם בשנה. עליכם להרגיל את הכלב לרחצה מגיל צעיר ככל האפשר, אחרת הוא ינסה לברוח מהמקלחת. מומלץ לרחוץ את הכלבים רק עם שמפו לכלבים ואם הכלב שלכם סובל מאלרגיות של העור, או מיובש עור, עליכם להתייעץ עם הווטרינר בנוגע לשמפו הספציפי שבו תרצו להשתמש. הקפידו לנגב היטב את הכלב לאחר הרחצה.
אם הכלב שלכם התלכלך, אתם יכולים לרחוץ אותו, גם אם לא עבר חודש מהרחצה האחרונה.

dogform


הברשה
מרבית הכלבים אוהבים הברשה ורואים בה פינוק נוסף. בחירת המברשת צריכה להיות מותאמת לאורך הפרווה של הכלב וכדאי לשאול את הווטרינר או את המוכר איזו מברשת תתאים לפרווה של כלבכם. ההברשה לא רק פותחת קשרים, היא גם מפחיתה את כמות הפרווה שנושרת, לכן כדאי להבריש גם את הכלבים בעלי הפרווה הקצרה. כל גזע של כלבים זקוק להברשה בתכיפות שונה, כאשר הכלל הוא שככל שהפרווה של הכלב עבה וסבוכה יותר, כדאי להבריש אותו מספר רב יותר של פעמים. אתם יכולים להבריש את כלבכם מידי יום, הוא מאוד יעריך זאת.

תספורת
תספורת של כלבים צריכה להתבצע אך ורק על ידי בעל מקצוע במספרה מקצועית והיא אינה מתאימה למרבית סוגי הכלבים שהינם בעלי פרווה כפולה, כמו כלבי פומרניין. אם אתם רוצים לספר את כלבכם התייעצו עם הווטרינר בנוגע להתאמתו לתספורת. הקפידו לא לגלח את פרוות הכלב- הגילוח חושף את עור הכלב לשמש ויכול לגרום לכוויות.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה