חברות

איך להרגיל כלב לחתול ולהיפך – חיים עם כלב וחתול ביחד

האם ניתן לחיות עם כלב וחתול ביחד באותו הבית? כדי לשכנע חתול או כלב לעשות משהו חדש שהם לא רגילים אליו, אתם זקוקים להמון התמדה וסבלנות. רק כאשר אתם בטוחים לחלוטין שהחתול או הכלב לא יפגעו אחד בשני, תוכלו להשאיר אותם לבדם וגם לקוות שהם יהפכו בסופו של דבר לחברים הכי טובים.

אוהבי חיות רבים מחליטים בשלב זה או אחר של חייהם שהם רוצים להכניס חיית מחמד נוספת לביתם, אולם הם חוששים מכיוון שאינם יודעים האם חיות המחמד שלהם יצליחו ללמוד לחיות בשלום אחד עם השני. לפני הכל, אפשר להרגיע את החוששים והמודאגים ולומר שבדרך כלל התהליך מצליח ואפשר לחיות עם כלב וחתול ביחד.
כלב וחתול ביחד
מה כדאי לעשות כדי להגדיל את הסיכוי לשלום בית?
התוצאות הטובות ביותר מתרחשות כאשר מכניסים גור חתולים לחיות עם כלב או כלבה בוגרים, במיוחד אם מדובר בכלבה בוגרת, מכיוון שבדרך כלל מתעורר בה היצר האימהי וישנם סיכויים טובים לכך שהיא תאמץ את גור החתולים.
עם זאת, בהרבה מקרים משפחות מעדיפות להכניס כלב או גור כלבים לבית שיש בו כבר חתול מבוגר. התרחיש השכיח הוא שהזוג הצעיר אימץ בעבר חתול וכאשר יש להם ילדים והם נמצאים יותר זמן בבית, הם רוצים להיענות לדרישות הילדים ולהכניס כלב הביתה. במקרה כזה ההמלצה היא להביא לחתול או לחתולה הבוגרת גורת כלבים, או אפילו כלבה צעירה שהיא קצת פחות שובבה.

הצלחת החיבור בין החתול לכלב תלויה בראש ובראשונה באופי שלהם, אם מדובר בחתולה או חתול בוגרים שמרבים לבלות את ימיהם מחוץ לבית והם התנסו במפגשים לא נעימים עם כלבים, או אם יש להם אופי רגזני, או נטיות לתוקפנות, אז אולי מראש כדאי לוותר על הרעיון. הדבר נכון גם לגביי כלב בוגר – אם הכלב ידוע באהבתו לתקיפת חתולים מחוץ לבית והוא אגרסיבי ולא ממושמע, החיבור בין כלב כזה לחתול חדש הוא כמעט בלתי אפשרי ויכול להיות גם מתכון לאסון.

כאשר אנחנו מדברים על חיבור בין כלב בוגר לחתול צעיר ולהפך, אנחנו צריכים לדעת בודאות שהאופי של החתול או של הכלב שכבר גרים בבית הוא נוח, סקרן וידידותי. הדבר נכון גם לגביי הכלב או החתול החדשים שנכנסים הביתה. במידה ולא מדובר בגורים, כדאי לחפש חתול שאולי כבר גר בעבר עם כלבים והוא מרגיש יותר נוח בסביבתם, או לחפש כלב או כלבה רגועים וידידותיים (כלבים מגזע קאנה קורסו, למשל), או כאלו שכבר חיו בעבר עם חתולים.
כלב וחתול ביחד
איך להרגיל כלב לחתול?

בימים הראשונים של שבהם כלב וחתול ביחד בבית, רצוי לשמור על הפרדה מוחלטת ביניהם. העניקו לחתול חדר משלו, שבו יש לו נגישות לארגז הצרכים ונגישות למזון ואילו לכלב תנו גם כן פינה משלו. כעבור מספר ימים ניתן לאפשר לכלב או לחתול גישה יותר חופשית, רצוי לתת לכלב את המרחב הגדול יותר. הכלב יגיע לדלת החדר הסגורה בחדר שבו נמצא החתול ומן הסתם ירחרח את המקום ויתרגל לעובדה שיש חתול מאחורי הדלת, אפשר גם לשים את החתול מאחורי דלת זכוכית שקופה וסגורה, כך שהם יוכלו לראות אחד את השני במשך תקופה מסוימת. בשלב מאוחר יותר, כאשר נראה שהכלב התרגל לנוכחות החתול ולהפך, נשחרר את החתול בזמן שהכלב קשור ברצועה, כדי שאם חלילה נצטרך, נוכל לעצור מיד את הכלב מלהסתער על החתול, גם אם הוא רק רוצה לשחק אתו.

ומה אחר כך?
כאשר נראה שהחתול והכלב מגלים אדישות אחד לקיומו של השני, נרשה להם להסתובב גם ללא השגחה צמודה. רצוי לוודא במקביל שלחתול יהיו מקומות גבוהים לטפס עליהם כגון: מדפים או ארונות, כדי שהוא יוכל להימלט לשם בעת מצוקה. חתולים שיודעים שהם יכולים להימלט בצורה מהירה ובטוחה ממקום מסוים, מרגישים בטוחים יותר ומרשים לעצמם להתקרב לכלב. אפשר גם לשים את האוכל של החתול במקום גבוה יותר כדי שהוא ירגיש בטוח גם בזמן שהוא אוכל. כדאי לחסום בהתחלה את היציאות של החתול מחוץ לבית, מכיוון שחתולים רבים שאינם מרוצים מהשינוי, נוטים לברוח מהבית באותה תקופה.

dogform

אסור להכריח נוכחות משותפת של כלב וחתול ביחד על ידי החזקתם בכוח. כדי שהשילוב יצליח חשוב לתת להם להתרגל אחד לשני בקצב שלהם. כדי לשכנע חתול או כלב לעשות משהו חדש שהם לא רגילים אליו, אתם זקוקים להמון התמדה וסבלנות ורק כאשר אתם בטוחים לחלוטין שהחתול או הכלב לא יפגעו אחד בשני, תוכלו להשאיר אותם לבדם וגם לקוות שהם יהפכו בסופו של דבר לחברים הכי טובים.

כלב וחתול ביחד

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה