חברות

להתכרבל עם החתול

יותר ויותר אנשים מגלים שהחתולים מתאימים יותר לחיים המודרניים העסוקים שלהם, בהשוואה לכלבים. ואם תוסיפו לכך התכרבלות חורף נעימה לצלילי גרגורים רכים, הרי שמצאתם את חיית המחמד האוטלטימטיבית

אהבתם? שתפו

האם ידעתם שהחתולים מתמודדים בכבוד מול הכלבים על התואר חיית המחמד האהובה ביותר?
נכון שהרבה אנשים, במיוחד בעלי הכלבים, מתקשים לקבל עובדה זאת, אבל יותר ויותר אנשים מגלים שהחתולים מתאימים יותר לחיים המודרניים העסוקים שלהם, בהשוואה לכלבים.
החתול מטבעו הוא חיה שיכולה להסתדר עם קצת פחות פעילות גופנית וקצת פחות תשומת לב בהשוואה לכלבים, מדובר בחיה מאוד נקייה שאינה צורכת מזון רב ועושה את הצרכים שלה בארגז החול במקום בחוץ, לכן הוא נחשב מתאים לאותם אנשים עסוקים, אשר יוצאים בבוקר לעבודה, חוזרים אחרי שקיעת החמה ועדיין מעוניינים בקבלת פנים חמה.

כן, גם חתולים ניגשים לדלת לקבל את פני הבעלים שלהם וגם חתולים, למרות העצמאות הגדולה שהם משדרים כלפי חוץ, מחפשים את קרבת הבעלים. אלא שבניגוד לכלבים, יש חתולים שזקוקים לקצת זמן לעצמם. יחד עם זאת, ישנם חתולים שזקוקים להמון תשומת לב ויכולים להיכנס לדיכאון של ממש אם הבעלים שלהם נמצא מרבית מהיום מחוץ לבית.

החיים עם חתולים הם בדרך כלל מסקרנים ולפעמים אפילו בלתי צפויים, מכיוון שמרבית האנשים, גם אלו שחיים עם חתולים, אינם מבינים את התנהגות החתולים ונותנים לה פרשנויות שאינן תמיד תואמות את המציאות. האנשת החתול, או השוואת התנהגות החתול להתנהגותו של הכלב, בדרך כלל עושה עוול גדול לחתול, כי החתולים שמרו לאורך כל התקופות על אינסטינקט הצייד שלהם והם דומים מאוד במראה שלהם ובהתנהגותם לאבות אבותיהם חתולי הפרא.

בין אם החתול שלכם הוא ידידותי וחברותי שזקוק להמון תשומת לב ובין אם מדובר בחתול מתבודד שלפעמים מעדיף לזנק במפתיע על רגלי האורחים ולשרוט אותם, בדבר אחד אין ספק, בימי החורף הקרים במיוחד, כשאתם ישנים לבד במיטה ולפתע החתול שלכם קופץ עליה ומתחיל להתחפר מתחת לשמיכת הפוך העבה, הכי כיף להושיט יד ללטף את פרוותו הרכה, ליהנות מהחמימות ומהעדינות שלו ולהירדם מיד בשלווה לצלילי גרגורים רכים.