חברות

למה חתול שורט?

אחת התכונות המשותפות לכל החתולים היא שהם מגרדים ומשחיזים את הציפורניים שלהם, אבל האם תהיתם פעם למה חתולים שורטים?

כאשר חתול שורט, זה קורה בדרך כלל על הספה, על הרהיטים בבית או על העצים בגינה. והנזק? סימנים חדים ועמוקים שנשארים כמזכרת לנצח (אחת הסיבות לעימותים הכי גדולים בין אדם לחתול). אבל האם תהיתם פעם למה הם עושים את זה?

הציפורניים חשובות מאוד לחתול מכיוון שהן ממלאות מספר צרכים חיוניים, לכן לא מפליא כלל שמיצי שלנו מבלה שעות בגירוד והשחזת הציפורניים. אחרי הכל, הטיפול בציפורניים הוא חלק מהמטען הגנטי שלו. איך מתפתחות ציפורני החתול? לציפורניים של החתולים יש מנגנון שליפה וכשלא נעשה בהן שימוש הן מוסתרות בכפות הרגליים שלהם. ציפורני החתול גדלות כל הזמן שכבה על גבי שכבה, והציפורניים הקדמיות בדרך כלל חדות ומושחזות יותר מהציפורניים האחוריות מכיוון שקל לו יותר לטפל בהן.

נחזור לשאלה – למה חתולים שורטים?

1) חתול שורט כדי להיות חזק יותר. כמו שכבר אמרנו, הציפורניים של ידידינו הפרוותיים גדלות בשכבות ורק באמצעות גירוד על עצמים שונים מצליח החתול להסיר את השכבה החיצונית הישנה של הציפורן כדי לגדל שכבות חדשות. פעולת הגירוד גם עוזרת לשיוף והשחזה של הציפורן.

2) חתול שורט כדי לסמן טריטוריה. גירוד והשחזת הציפורניים גורמים לגירוי בלוטות הריח הנמצאות באזור כפות הרגליים של החתול ומפרישות ריח ייחודי. כך שהגירוד בעצם מאפשר לחתול לסמן את הטריטוריה שלו ולהרגיש בטוח ונינוח יותר באמצעות הפגנת עליונות על בעלי חיים אחרים באזור.

3) חתול שורט כדי לטרוף, להגן על עצמו ולהיאחז בדברים. חתולים צדים, משחקים ותוקפים באמצעות כפות הרגליים הקדמיות שלהם, כמו שהם עושים גם כשהם קופצים מענף לענף כמו קופים. לכן ציפורניים מחודדות ומושחזות הן פריט חובה.

4) חתול שורט כדי להירגע. כשהחתול מגרד את ציפורניו, הוא בדרך כלל מגרד גם את כל הגוף וכך משחרר מתח ונרגע.

dogform

מכל הסיבות האלה, חתול החי בבית זקוק לעמוד גירוד שעליו יוכל לפרוק את הצורך לשרוט בלי להרוס לנו את הרהיטים!
אם אתם זקוקים לעמוד גירוד פרקטי שתוכלו להזיז ממקום למקום ואפילו לקחת אתכם כשאתם יוצאים מהבית, כדאי לכם לבדוק את מתקני הגירוד והמשחק החמודים האלה המצוידים במשטח גירוד וברובם יש גם כדורי משחק.

מתקן גירוד חשוב לחתול שורט על מנת שיוכל לפעול לפי האינסטינקטים הטבעיים שלו  עמוד גירוד יכול לסייע להציל את הרהיטים שלכם מפני חתול שורט  עמוד גירוד יסייע לחתול שורט לפרוק את הצורך הטבעי שלו להשחיז את ציפורניו

עכשיו אתם מבינים למה חשוב כל-כך לספק לחתול צעצועים לחתולים אשר יוכל לפרוק עליהם את הדחף החיוני הזה?

* המידע באדיבות פרפלסט

 

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה