תזונה

מה אוכלים הגרבילים, האוגרים והחולדות

כל מכרסם זקוק לתנאי גידול שונים, החל מגודל הכלוב וכלה בסוג המזון שאותו הוא אוכל. במאמר זה ננסה לאפיין מה הוא התפריט המדויק של האוגרים, הגרבילים והחולדות. 

אוגרים- המזון הטוב ביותר לאוגרים הוא מזון לאוגרים שיוצר במיוחד בשבילם וניתן לקנות אותו בחנויות לחיות מחמד. הבעיה היא שישנו מגוון גדול של סוגי מזון למכרסמים ולצערנו אין לנו תשובה חד משמעית מהו המזון העדיף ביותר, רבים טוענים שמזון לאוגרים תוצרת חוץ עדיף על פניי מזון תוצרת הארץ. חשוב להקפיד שהמזון המוכן לאוגרים יכיל את כל המרכיבים הדרושים לאוגר כגון: גרעינים, ירקות מיובשים וזרעים. שימו לב שהתאריך על אריזת המזון לא יהיה תאריך ישן ושהמזון לא יכיל מזונות חדים כגון קליפות של גרעינים. למזון המוכן אפשר להוסיף, פירות וירקות טריים וגרעינים מקולפים. כמות המזון היבש המיוחד לאוגרים צריכה להוות 70 אחוז מהתזונה שלו ואילו שאר 30 האחוזים צריכים להיות פירות או ירקות. האוגרים זקוקים גם לתוספת מלח, ויטמינים וסידן, כדאי להתייעץ עם הווטרינר לגביי כמות הוויטמינים שעליכם לתת לאוגר שלכם.
שני גרבילים
גרבילים- הגרבילים ניזונים ממיקס של זרעים, לפעמים מיקס הזרעים מגיע גם עם תוספת של ירקות ופירות מיובשים. בנוגע למיקס המיוחד לגרבילים חשוב לראות שהגרבילים אוכלים את כל המיקס כדי שהם יקבלו את כל רכיבי המזון שלהם הם זקוקים, ושהם אינם בוררים רק את המזון האהוב עליהם מהתרכובת המוכנה. השילוב הנכון ביותר הוא תערובת מיוחדת למכרסמים בתוספת של זרעי דגנים, יחד עם מעט מזון חתולים או מזון לגורי כלבים. תזונה מגוונת תאפשר לגרביל לקבל את כל הערכים התזונתיים שלהם הוא זקוק. אפשר לתת לגרבילים כמות קטנה מאוד של ירקות או פירות כמו גזר, ברוקולי, בצל, חתיכות גבינה קטנות, חתיכות קטנות של ביצים ואין ספק שהגרביל שלהם מאוד ייהנה מכך, אבל חשוב להקפיד על כמות מועטה של חטיפים ממין זה, כדי למנוע שלשול, או השמנה אצל הגרבילים.

חולדות- החולדות אוכלות הכל פשוטו כמשמעו, אך גם הן זקוקות לתזונה עשירה שניתנת בעיקר על ידי תערובת מיוחדות למכרסמים שנמכרות בחנויות לחיות מחמד, אפשר גם לתת לחולדות כופתיות למכרסמים או מזון ארנבונים איכותי. החולדות יעריכו מאוד פינוקים שונים כגון: פסטה לא מבושלת, מזון יבש לכלבים, דגני בוקר ללא הרבה סוכר, פירות וירקות, מעט אורז, בשר, ביצה מבושלת ועוד.

כל המכרסמים זקוקים לאספקה שוטפת של מים טריים וכדאי להיזהר שלא לתת להם מזונות שעלולים לגרום להם להשמנה.

dogform

שלשול או פרווה דהויה יכולים להעיד על כך שהמכרסמים שלכם אינם מקבלים את התזונה המתאימה להם, במקרה הזה כדאי להתייעץ עם הווטרינר ולגלות מהו המזון שחסר למכרסם המחמד שלכם ולאיזה סוג של מזון יש לו אולי רגישות.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה