חברות

מה אפשר לעשות עם אוגר נושך?

אוגרים שאינם רגילים להיות מוחזקים ביד, הם אוגרים שינסו לנשוך כאשר תנסו להרים או ללטף אותם.
אז אי תוכלו להרגיל את האוגר שלכם לידיים?

אוגרים שאינם רגילים להיות מוחזקים ביד הם אוגרים שינסו לנשוך כאשר תנסו להרים או ללטף אותם.
נכון שנשיכת אוגר היא דיי כואבת ומאוד לא נעימה, אבל בואו נתבונן על כך לרגע מהצד של האוגר; יד זרה, גדולה ומפחידה מגיחה לפתע ומרימה אותו מהכלוב שלו, מהמקום שבו הוא מרגיש מוגן ובטוח, ואולי גם לוחצת לו או מכאיבה. מה תעשו במקומו? האמצעי היחידי שעומד לרשות האוגר כדי להגן על עצמו, הוא הנשיכה שלו. אוגר נושך כי הוא לא רגיל ומאוד מבוהל מהמצב החדש ואפשר להבין אותו לגמרי.
מה אפשר לעשות? אתם יכולים להרגיל לאט לאט ועם המון סבלנות את האוגרים שלכם להיות מוחזקים בכף היד וליהנות מהמגע ומהליטופים העדינים שלכם, מדובר בתהליך הדרגתי ואיטי מאוד, שידרוש מכם זמן והמון סבלנות. כמה זמן? כל אוגר זקוק לתקופת הסתגלות אחרת, אבל נראה שככל שהאוגרים צעירים יותר, כך קל להם יותר להתרגל להיות מוחזקים ביד.

אז איך תוכלו להרגיל את האוגר שלכם לידיים?
קודם כל עליכם לשבת ליד הכלוב של האוגר ולדבר אליו במשך תקופה מסוימת, אם אין לכם מה להגיד אתם יכולים לקרוא בפניו ספר בקול רם.
האוגר צריך להתרגל לנוכחותכם, לקול שלכם ולריח שלכם.
לאחר שאתם רואים שהאוגר כבר לא מחפש מקום מסתור כשאתם מתקרבים לכלוב ושאולי הוא אפילו מנסה להקשיב לסיפור שלכם, אתם יכולים להכניס את היד שלכם פנימה לתוך הכלוב של האוגר ולהמשיך להקריא לו את הסיפור שבחרתם, או לשוחח אתו על חיי היומיום, אם האוגר מתקרב לרחרח את היד שלכם, אתם במצב טוב – הוא או היא רוצים ללמוד להכיר אתכם.
נשיכת אוגר
לאחר שנראה שהאוגר מרגיש בנוח עם היד שלכם בתוך הכלוב, אתם יכולים להאכיל את האוגר בחטיף שהוא אוהב מתוך כף ידכם, אתם יכולים להניח שם חתיכת תפוח, צימוקים או גרעיני חמנייה, בהתאם לטעמו של האוגר.
גם אם האוגר אוכל כבר מספר ימים מתוך כף היד שלכם, המתינו עוד קצת לפניי שאתם מרימים אותו.
עדיף להיות בטוחים שהאוגר רגיל אליכם, מאשר להסתכן בנשיכת אוגר כואבת, רק לאחר שאתם בטוחים במאת האחוזים שהאוגר שלכם מרגיש בנוח, נסו להרים אותו מהכלוב.

כסו את כף היד שהאוגר נמצא עליה עם כף היד השנייה, כדי שהוא לא ייפול אם הוא ייבהל מהתנועה וינסה לברוח, הקפידו להחזיק את האוגר בישיבה מעל הברכיים שלכם או מעל שולחן, כדי שאם חלילה האוגר כן יצליח לברוח, יהיה לו מצע נחיתה רך והוא לא ייפצע.

אם האוגר שלכם נראה רגוע בתוך כף היד, נסו ללטף אותו בעדינות. זכרו- נשיכת אוגר כואבת. אבל, גם אם אוגר נושך, עליכם להשתדל לא להפיל אותו בגלל הכאב וההפתעה.
עליכם לזכור תמיד שהאוגר שלכם יכול לנשוך במפתיע ולהיות מוכנים לכך.
שימו לב, האוגר גם ינסה לנשוך אתכם, אם הידיים שלכם מריחות מאוכל, לכן כדאי מאוד לשטוף ידיים היטב לפניי שמרימים את האוגר.

dogform

אם האוגר שלכם ברח, או אם עדיין לא הצלחתם להרגיל אותו להרמה באמצעות כף היד ואתם חייבים להוציא אותו מהכלוב, אתם יכולים לנסות להכניס כוס מזכוכית לתוך הכלוב, או למקום שבו האוגר מסתתר ופשוט להכניס את האוגר פנימה לתוך הכוס.

אל תתייאשו אם האוגר שלכם מסרב להתרגל אליכם, או מרבה לנשוך, לכל אוגר וקצב ההסתגלות שלו.
התמידו עם התהליך ובסופו של דבר, אנחנו בטוחים שהוא ירצה לבוא אליכם.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה