חברות

מה הקשר בין מחירי הדיור לכלבים קטנים?

אם יש לך כלב קטן או זעיר, או שמתחשק לך אחד כזה – אתה ממש לא לבד. מלבד היותם מתוקים במיוחד ואפילו משעשעים, כלבים קטנים המידות הפכו לטרנד עולמי וגם מקומי.

הדברים הקטנים ששווה לדעת על כלבים קטנים

אם יש לך כלב קטן או זעיר, או שמתחשק לך אחד כזה – אתה ממש לא לבד. מלבד היותם מתוקים במיוחד ואפילו משעשעים, כלבים קטני המידות הפכו לטרנד עולמי וגם מקומי, כלבים קטנים אהובים במיוחד על ישראלים, מסתבר שהמגמות האורבניות קובעות לנו אפילו איזה כלב נגדל: שטחי הדירות המתכווצים עם עליית מחירי הדיור והמגורים בבתים משותפים, הפכו את הכלבים שאינם צורכים שטח מחיה גדול למבוקשים. אם ניקח בחשבון גם את העובדה שהם אינם מאיימים בגודלם על ילדים ואת העובדה שלרבים קל יותר למשוך את הכלב ברצועה מאשר שהכלב ימשוך אותם, נבין מה הופך את הפקינז, השנאוצר, המלטזי ודומיהם לנפוצים כל כך. ומלבד זאת, שיקול קטנטן נוסף: אם להאכיל עוד פה, לפחות שיהיה פה קטן.

כמה קטן הוא כלב קטן?

מבין הכלבים הנמנים עם גזעים קטנים או גזעים מעורבים, כלבים קטנים הם כלבים שלא גדלים מעבר ל-10 ק"ג בבגרותם. בין הגזעים הקטנים הפופולריים ביותר בישראל, תמצאו את כלבי הפקינז, הפומרניין, השיצו וקינג צ'רלס קבליר.

NOT YOUR TOY

הם קומפקטיים, הם מתוקים ומעלים חיוך, אבל אל תטעו בהם, הם ממש לא צעצוע ובטח לא בכיס שלכם. כי לכלבים מגזעים קטנים יש אופי, ולעיתים קרובות גם צרכים מיוחדים. אז לפני שאתם
נמסים מחמידות, שימו לב שעליכם להבין היטב את צרכיהם ולדאוג להם. וכדאי גם לזכור: אמנם כלבים קטנים נראים פחות מאיימים, בעיקר לילדים, אבל הם על פי רוב הרבה יותר חשדניים, ולכן
נוטים לנבוח יותר. אולי זה מקנה להם יתרון של התרעה מפני זרים, אבל זה לא הופך אותם לכלבי שמירה מוצלחים.

לחשוב בקטן

ממש כפי שלא תיתן לילד בגד גדול ממידותיו, אתגר גדול מיכולתו, כסא ענק וסטייק עצום, כך גם הטיפול בכלב קטן מצריך תשומת לב ייחודית והתאמה מיוחדת של המזון, הטיפול והטיפוח לצרכים המיוחדים הנובעים ממידותיו.

כשמדובר במזון, יש לתת את הדעת גם על הרכבו, גם לגודל הנתחים וגם על הקיבולת המוגבלת של כלב קטן, בהשוואה לאחיו מהגזעים הגדולים. אם ניתן לכלב בוגר מגזע קטן נתחים קטנים המתאימים לגורים, אולי לא נעניק לו את התזונה המתאימה לגילו. ולהיפך: אם נעניק לו אוכל מתאים בנתחים גדולים מידי, הוא עלול להתקשות באכילה. עם האתגר הזה התמודדה חברת אקאנה והוציאה לשוק, כחלק מסדרת הריטג', מזון מותאם ביולוגית לכלבים מזנים קטנים. המזון, המכיל עוף מגידולי חופש, ביצי חופש שלמות ודגי סנדל שלמים וטריים שנידוגו בטבע, מגיע בכופתיות קטנות המותאמות לגודל הפה ולקלות הלעיסה של הכלבים קטני המידות.

גם ההיערכות לטיפול בכלב מגזע קטן ביום יום ובעונות השנה השונות מצריך חשיבה מיוחדת: קולר סטנדרטי, עלול להיות רחב ורופף מידי. יש לבחור בקולר התואם להיקף צווארו הפעוט.
בעונת הקיץ, בה מרבים לצאת עם הכלב לטיולים, הליכות ופעילות ספורטיבית, יש למצוא לכלב הקטן רתמה קלה המתאימה לחום הישראלי, אבל להקפיד שתהיה גם נוחה לו ומותאמת בדיוק למידותיו המיוחדות.

בחורף, כלבים קטנים, אשר כמויות השומן העוטף את גופם קטנות יחסית, נוטים לסבול יותר מקור, ולכן מומלץ להצטייד בעוד מועד, לקראת תקופת הקור, בלבוש מיוחד המותאם לגודלם, אשר יעשה להם את החורף חמים יותר וימנע מהם הצטננות ומחלות חורף אופייניות.

dogform

כלבים מגזעים קטנים נוטים לסבול גם מבעיות בריאות אופייניות, כגון נטייה ליצור יותר אבן שן, כך שהטיפול בהם חייב לכלול הקפדה על צחצוח שיניים ואפילו ניקוי שיניים תקופתי.

פתרונות גדולים לכלבים קטנים

למזונות המתאימים לכלבים קטנים – לחץ כאן

למוצרי טיפוח – לחץ כאן

לבגדים – לחץ כאן

כפפת סירוק לכלב קטן
למידע נוסף על המוצר לחץ כאן

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה