טיפוח

ניקוי אקווריום

אקווריום נקי הוא אקווריום ששומר על תנאי מים מושלמים והוא גם שומר על כך שהדגים יישארו בריאים ולא ידבקו במחלות. גלו איך עליכם לנקות את האקווריום שלכם

ניקוי אקווריום הוא אחד הנושאים החשובים להצלחת גידול דגי נוי. אקווריום נקי הוא אקווריום ששומר על תנאי מים מושלמים והוא גם שומר על כך שהדגים יישארו בריאים ולא ידבקו במחלות. לכן, בשל החשיבות הכרוכה בדבר, משימת הניקוי צריכה להיעשות באמצעות רשימה קבועה ומסודרת ואל לכם להזניח את האקווריום או חלקים ממנו, רק בגלל שאין לכם זמן או כי פשוט שכחתם.
ניקוי אקווריום הוא חובה אם אתם רוצים לשמור על דגי הנוי שלכם בריאים ושלמים

מה כולל ניקוי אקווריום?

1. ניקוי אקווריום כולל בדרך כלל החלפת מים חלקית, מינימום שליש אחד מהכמות שנמצאת באקווריום פעם בשבוע. ישנם דגים שזקוקים להחלפת מים תכופה יותר עקב עדינותם. גורם נוסף שמשפיע על תכיפות החלפת המים, מלבד סוגי הדגים שנמצאים באקווריום, הוא גילו של האקווריום, ככל שהאקווריום ותיק ומבוסס יותר, ישנם סיכויים טובים לכך שקיים באקווריום איזון ואוכלוסיית הבקטריות הטובות שבתוכו יכולה להרוס גורמים כימיים מזיקים במים כגון אמוניה וניטריט, לכן לא כדאי להחליף את המים באקווריום כזה לעיתים תכופות מידי.
2. אם יש לכם פילטר מצוין שיכול להתמודד עם כמות גדולה של מים, גם אז תוכלו להוריד את תכיפות הניקוי. חשוב כמובן להקפיד שהפילטר לא נסתם במהלך הזמן ושהוא עובד בצורה תקינה, פילטר ישן הוא פילטר שיכול לעבוד פחות טוב.
3. את האצות שנדבקות לדפנות האקווריום ניתן לנקות על ידי מגנט בעל שני חלקים, החלק הפנימי שצמוד לאקווריום הוא מעט מחוספס והוא מיועד להסרת האצות, החלק השני נמצא בידיים שלנו והוא מאפשר לנו להזיז את החלק הראשון למקומות שדורשים ניקוי.
4. מכשיר נוסף שעוזר לניקיון האקווריום הוא מכשיר שאיבת רפש. באמצעות מכשיר זה ניתן לשאוב את שיירי הרפש, אשר בדרך כלל נרקבים בחצץ, הפיה המיוחדת של המכשיר מאפשרת את שאיבת הרפש בלבד ללא החצץ.
5. אנשים רבים מאמינים שיש צורך להרחיק את הדגים מהאקווריום בזמן הניקוי שלו, אבל הדבר אינו תמיד הכרחי. הוצאת הדגים מתוך האקווריום גורמת להם למתח רב ויכולה אפילו לפצוע אותם. אם החלטתם להשאיר את הדגים באקווריום, עליכם לדאוג שהמים החדשים שנכנסים לאקווריום יהיו מותאמים למים שכבר נמצאים בתוך האקווריום מבחינת איכות המים והטמפרטורה שלהם וכמובן להזרים את המים בעדינות פנימה כדי לא להבהיל את הדגים.
6. במהלך הניקוי כדאי גם לנקות ולשטוף היטב את הפילטרים שבתוך האקווריום. מותר לנקות את הפילטרים אך ורק במים זורמים ולא בחומרי ניקוי אחרים שיכולים לפגוע בבקטריות הטובות שכבר נמצאות בתוך האקווריום.
7. לאחר ניקוי חשוב לבדוק את איכות המים ובעיקר את רמת ה-PH של המים החדשים. ניתן להוסיף למים אנטי כלור על מנת לדלל את החומרים שיכולים להזיק לבריאות הדגים שבמים.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה