שינה וסביבה

כיצד נשמור על הכלב שלנו בימי הקיץ החמים

גם לכלבים חם בקיץ, לכן חשוב שנקפיד על כמה כללים ונאפשר להם לשמור על טמפרטורת גוף תקינה ועל מחסה מהשמש.

כלבים, בדומה לאנשים, סובלים מאוד מטמפרטורה ולחות גבוהות. לצערם הרב, כלבים אמנם קיבלו מן הטבע פרווה יפה אך לא צוידו בבלוטות זיעה. לכן, הם זקוקים לעזרתנו כדי שנספק להם תנאים בהם הם יוכלו לשמור על חום גוף תקין ומחסה מהשמש היוקדת. כדאי לדעת שאיזון טמפרטורת הגוף אצל כלבים מתבצע דרך הפה וזו הסיבה שעל מנת לקרר את עצמם הכלבים מוציאים את לשונם.

על מה חשוב להקפיד בימים חמים במיוחד?
1. בימים החמים חשוב להקפיד שהקערה של הכלב תהיה תמיד מלאה במים טריים.
2. בשיא החום חשוב להקפיד הכלב ישהה במקום מוצל ומאוורר. שימו לב שהמקום שבו כלבכם נשאר בבוקר עלול להפוך חשוף לשמש בצהריים כך שלא יהיה לכלבכם מחסה ראוי.
3. אנשים הרגילים לצאת לריצה יומית בליווי כלבם, יוכלו לעשות זאת, אך לא בשעות החמות של היום, אלא מוקדם בבוקר או מאוחר בערב. באופן כללי עדיף לצאת עם הכלב לטיול בטבע ולהימנע מלטייל אתו על מדרכות וכבישים. אל תשכחו שלנו יש סוליות המגינות על כפות רגלנו אבל לכלב שלנו אין והאספלט עלול להיות חם עד מאוד בשעות מסוימות.
4. לעולם אל תשאירו את הכלב ברכב סגור ללא השגחה, אפילו למספר דקות! הטמפרטורה באוטו עולה במהירות ויכולה להגיע עד 70 מעלות צלזיוס. הכלב יכול לקבל מכת חום ואפילו למות.
5. בקיץ מזון לח מקופסאות שימורים מתקלקל מהר, לכן עדיף לתת מזון יבש. אם בכל זאת אתם נותנים מעדנים לכלב, יש לזרוק את הכמות שהכלב לא אוכל כדי שהמזון לא יתקלקל.
6. כלבים לא אוהבים לאכול כשחם, אולם הם זקוקים לאנרגיה רבה כדי לשמור על חום גוף תקין, ולכן יש לתת להם יותר מזון, אך יש לתת אותו בשעות הערב כשפחות חם להם.
7. מומלץ לקנות מזון באריזה מבוקרת, לאחר פתיחתו ניתן לשמור על הטריות בעזרת קיפול הקצה הפתוח והידוקו.
8. בעונת הקיץ יש המון פרעושים וקרציות. היוועצו עם הווטרינר לגבי המוצרים היעילים ביותר לעונה זו. אם אתם מתגוררים בדירה או בבית עם גינה, מומלץ להזמין מדביר מוסמך ולטפל בסביבה.

dogform

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה