תזונה

סוגי מזון לחתולים

מזון רטוב? מזון יבש? אולי מזון בריאותי? גלו כאן את התשובה- כיצד לבחור מזון לחתול שלכם

חתולים ידועים כחיית מחמד רגישה מאוד ולכן יש חשיבות גדולה מאוד לבחירת המזון המתאים לחתול מבחינת גיל החתול, גזע החתול ומצבו הבריאותי. ככל שנתאים בצורה הטובה ביותר את מזון החתולים לחתול שלנו וככל שנקפיד על בחירת מזון איכותי ומתן אוכל במינון הנכון, כך נוכל לשמור על בריאותו של החתול ואף נאריך את חייו. החתולים ידועים גם כאניני טעם ולפעמים הם יסרבו לאכול מזון מסוים רק בגלל שהוא אינו ערב לחכם, במצב כזה נדרשת בחינה של מספר סוגי מזון וטעמים, כדי למצוא את האוכל שהחתול שלך יעדיף.

כיצד מסווגים סוגי המזונות לחתולים?
סוגי המזונות לחתולים מחולקים על פי טעם, גיל החתול, מרכיבים וגם על פי קטגוריות כגון: מזון בריאותי, מזון יבש ומזון רטוב.
לפניי קניית המזון כדאי להתייעץ עם הווטרינר ולשמוע את המלצתו על המזון המתאים ביותר לחתול שלנו. באופן כללי ניתן לומר, שחתולים זקוקים למזון אשר יכיל את הרכיבים התזונתיים הבאים: פחמימות, שומנים, מינרלים וויטמינים.
אוכל לחתולים מומלץ
גיל החתול
בוגרים- המזון לחתולים בוגרים הוא בדרך כלל מזון יבש המגיע במספר טעמים כגון: עוף, סלמון, עוף ואורז, דגים ועוד, או מזון רטוב בשימורים במספר טעמים כגון: עוף, הודו, ברווז וכבד, מעדן סלמון, מיקס גריל ועוד.
גורים- המזון בקטגוריית הגורים הוא בדרך כלל מזון יבש, מעט רך וקטן יותר ואפשר גם לקנות תחליף חלב מיוחד לגורים שעדיין יונקים.
גורי חתולים דורשים האכלה תכופה יותר כדי לתמוך בקצב הגדילה המואץ שלהם. חתולים מעל גיל ששה חודשים בדרך כלל יצטרכו לאכול שלוש ארוחות ביום. כאשר החתול הופך לבוגר בערך בגיל שנה ניתן להאכיל אותו פעם או פעמים ביום במזון איכותי, חתולים מבוגרים מעל גיל שבע זקוקים לאותה האכלה כמו חתולים בוגרים, כל עוד מדובר מחתולים שאינם סובלים מבעיות בריאותיות הדורשות שינוי תזונתי.

מזון בריאותי לחתולים
סוג זה נחלק למזון לחתולים מבוגרים, או מזון מיוחד המטפל בבעיות בריאותיות כגון: דלקות בדרכי השתן, מזון לקיבה רגישה, מזון היפואלרגני וכדומה. בנוגע למזון הבריאותי, כדאי לבחור במזון זה רק לאחר התייעצות עם הווטרינר וקבלת אישורו שאכן החתול זקוק למזון מיוחד זה.

dogform

מזון רטוב לחתולים
בדרך כלל מכיל את כל הצרכים התזונתיים של חיית המחמד ממש כמו המזון היבש. חשוב: יש לעיין בתווית ולוודא שכתוב שהמזון "מלא". אם כתוב שהמזון "משלים" משמע שהמזון נועד רק כתוספת ואינו מכיל את כל מה שהחתול צריך.
אוכל לחתולים מומלץ
רטוב או יבש?
הסיבה שמומלץ להעדיף מזון יבש לחתולים על פני מזון רטוב אינה רפואית-תזונתית, אלא שמדובר בנוחות ומחיר של הבעלים עצמם.
מחיר- מזון בשימורים מכיל כ-80% מים. מזון יבש כ-10%. לכן, אם רוצים להחליף מזון יבש במזון רטוב, יש לתת כמות השוקלת בערך פי 5!! זה מאד יקר.
נוחות- מזון רטוב מתקלקל מהר מאוד, ברגע שפותחים את הקופסא ולכן, אם חיית המחמד לא גומרת את כל המזון בארוחה אחת, יש לשמור את יתרת הכמות במקרר, וגם אז המזון יישמר רק למספר ימים וזה לא כל כך נוח.
טעם- מזון רטוב בדרך כלל מאד טעים ומסב הנאה מרובה לחתול ומתוך כך גם לבעלים. כיף לראות שהחבר שלך כל כך נהנה! לכן, מומלץ להשתמש במזון משימורים כתוספת מפנקת למזון היבש, ללא רגשי אשמה כי מדובר, כאמור, בדרך כלל במזון מזין ומאוזן כמו המזון היבש.
קיימת סברה הגורסת כי צריכת מזון יבש מעודדת ניקוי שיניים ואילו צריכת מעדנים לחתולים מגבירה הצטברות של אבן שן. זה לא הוכח חד משמעית ובכל מקרה מומלץ לדאוג לבריאות השיניים של החתול באופן שוטף.

עדיין לא מצאת את התשובה שחיפשת?

whatsapp
אהבתם? שתפו
עדיין לא מצאת את מה שחיפשת? אנחנו זמינים עבורך לכל שאלה בווטסאפ שלנו לשליחת הודעה